pareri despre hakuyo

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu89
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 03 Dec 2007, 16:30

Re: pareri despre hakuyo

Mesaj de Radu89 » 04 Iul 2010, 22:37

Ms de raspuns. Tu care model il ai Claudiu de 3.6 sau 3.9? Pe mine m-ar interesa cel de 3.6 m. Ce greutati folosesti la lansare? Si inca ceva; ce tip de mufare are lanseta? Si alte pareri de la detinatorii acestor modele sunt binevenite.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: pareri despre hakuyo

Mesaj de dragan claudiu » 05 Iul 2010, 10:06

Are mufare inversa,eu am modelul de 3,90 si am dat cu plumb de 120 gr. fara probleme si saculet solubil atasat. e modelul de 3,90-4lb. **==

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Costel Jambu » 21 Iul 2010, 11:27

Salut.
Doar pe site apar?La vanzare cand vor aparea?
Numai bine.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Iul 2010, 16:53

Fisher scrie:Salut.
Doar pe site apar?La vanzare cand vor aparea?
Numai bine.

Sunt de cateva zile si la vanzare in magazin (vreo 20 de lansete s-au vandut deja) .... azi sau cel tarziu maine or sa fie puse si pe site .

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: pareri despre hakuyo

Mesaj de bradlly » 21 Iul 2010, 22:46

Am si eu o intrebare :

se justifica diferenta de pret intre MTX 12 si MTX 9 ( aprox 80 lei / buc ) ? Care sunt diferentele ?
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: pareri despre hakuyo

Mesaj de bradlly » 21 Iul 2010, 22:48

Am uitat o precizare.... ambele de 3.92m si 4 lbs
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Costel Jambu » 21 Iul 2010, 23:21

Desideiu Bogdan scrie:Sunt de cateva zile si la vanzare in magazin (vreo 20 de lansete s-au vandut deja) .... azi sau cel tarziu maine or sa fie puse si pe site .
Salut.Nu au aparut pe site.
Care e diferenta intre MTX 12 si MTX 14,si care e pretul celei din urma?
Numai bine.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: pareri despre hakuyo

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Iul 2010, 23:30

bradlly scrie:Am si eu o intrebare :

se justifica diferenta de pret intre MTX 12 si MTX 9 ( aprox 80 lei / buc ) ? Care sunt diferentele ?
Depinde ce anume doresti de la o lanseta ...depinde cat anume esti dispus sa investesti in astfel de lanste...Diferenta propriu zisa consta in design , mandrina si inele ...din ce am discutat cu Dan Mitranescu blancul este relativ acelasi , diferentele intre blacuri fiind minore.
Totodata , trebuie sa mentionez ca , personal , consider ca merita diferenta de pret intre MTX12 si MTX9 . Cei 10 , 20 , 30 de metrii in plus la aruncare (sau mai mult in functie de indemanarea pescarului) conteaza enorm.

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Iul 2010, 23:45

Fisher scrie:
Desideiu Bogdan scrie:Sunt de cateva zile si la vanzare in magazin (vreo 20 de lansete s-au vandut deja) .... azi sau cel tarziu maine or sa fie puse si pe site .
Salut.Nu au aparut pe site.
Care e diferenta intre MTX 12 si MTX 14,si care e pretul celei din urma?
Numai bine.
Maine or sa apara si pe site.... pretul o sa fie asemanator cu MTX 12 .
Diferentele majore sunt la inele si mandrina : si anume inelele sunt mai subtiri si cu un singur picior , mandrina nu are acele terminatii ca la MTX12 , toate astea usurand lanseta . O sa incerc sa atasez si niste poze.
Fişiere ataşate
mtx 14.jpg

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de florian serban » 21 Iul 2010, 23:51

hakuyo este o fabrica din china care produce lansete pentru firma pelzer germania orice model de lanseta pelzer care apare pe piate este precedata de o la lanseta hakuyo la un pret mai acesibil.lansetele hakuyo sunt facute doar la specificatiile celor de la pelzer......acelasi lucru se intampla si cu daiwa mission care are o copie identica care se numeste phoenix shooter si exemplele ar putea continua

numai bine!

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Iul 2010, 23:52

inel31.jpg
Si alte poze.
Fişiere ataşate
varf1.jpg
mandrina.jpg
inel51.jpg
inel41.jpg

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Iul 2010, 23:58

florian serban scrie:hakuyo este o fabrica din china care produce lansete pentru firma pelzer germania orice model de lanseta pelzer care apare pe piate este precedata de o la lanseta hakuyo la un pret mai acesibil.lansetele hakuyo sunt facute doar la specificatiile celor de la pelzer......acelasi lucru se intampla si cu daiwa mission care are o copie identica care se numeste phoenix shooter si exemplele ar putea continua

numai bine!
Imi pare rau ...am fost de fata cand Dan Mitranescu a dat specificatiile acestor lansete ... lansete care apropo au fost facute fix dupa lansetele lui de concurs pe care si le modificase .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Iul 2010, 00:04

Desideiu Bogdan scrie:
florian serban scrie:hakuyo este o fabrica din china care produce lansete pentru firma pelzer germania orice model de lanseta pelzer care apare pe piate este precedata de o la lanseta hakuyo la un pret mai acesibil.lansetele hakuyo sunt facute doar la specificatiile celor de la pelzer......acelasi lucru se intampla si cu daiwa mission care are o copie identica care se numeste phoenix shooter si exemplele ar putea continua

numai bine!
Imi pare rau ...am fost de fata cand Dan Mitranescu a dat specificatiile acestor lansete ... lansete care apropo au fost facute fix dupa lansetele lui de concurs pe care si le modificase .[/quot

sunt super tari betele,le-am testat si eu si isi merita toti banii.
dupa ce le-am testat mai m-am facut cu 4 bete,ca 10 nu erau de ajuns :D !

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de vladdooo » 26 Iul 2010, 11:26

cat costa ca pe site nu au aparut?
si ce variante au? (3.60, 3.90, 3.5 lbs, 4 lbs etc)

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: lansete hakuyo mtx

Mesaj de iulian petre » 26 Iul 2010, 13:42

sa ma bag si eu in seama .....

Eu am de doi ani MTX -URI de 3,90 inel de 40 .

Sunt super multumit de ele mai ales ca am scos "untul" din ele in concursuri si nu am reusit sa rup nici un bat. Au aparut modele noi intre timp (anul trecut ) cu inel de 50 dar blancul a fost dezichilibrat foarte tare si au fost un esec (parerea mea ) anul asta a fost scos pe piata un model nou la care s/a lucrat la mandrina si inele dar au mai pus un rand de carbon si le-au ingreunat . Cel mai "smecher" MTX l-am vazut la Vasile (basboierul) tot cu inel de 40 dar a raschetat toata vopseaua de pe el (patratelele alea sunt din vopsea ) a schimbat mandrina de fier care oricum se crapa cu una de plastic mai usoara si a mai schimbat inelele cu unele fuji slim mult mai usoare. Odata cu schimbarea inelelor a repartizat si alte dimensiuni (pleaca cu 40 si termina cu 14) Super bat la super pret si usurel ca a scapat de 100 de grame din aceste modificari care este destul de mult.

Daca cumperi un bat cu aceste caracteristici te costa minim 700 ron ......toata schimbarea te costa in jur de 60 roni(de bat) daca le faci singur la MTX.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”