Balti de evitat in 2012

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Balti de evitat in 2012

Mesaj de elvis_armeanca » 07 Mar 2012, 00:17

Dati-i drumul fratilor si ziceti baltile trecute la pomelnic care nu mai au peste,care le-au nenorocit stiti voi cine!sa nu mai mergem sa dam bani aiurea!incep eu cu jud constanta-nu cred ca e nevoie sa dau nume pt ca TOATE au devenit sub orice critica....p.s nu vb de balti de concurs sau c&r!P.S.Topic dedicat sa ajute patronii de balti in 2012, sa aibe mai multi clienti cotizanti la bunastarea lor! :)) Stima
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de pharaoh » 07 Mar 2012, 00:26

Pai hai, incepe tu. Am impresia ca ai ceva pe suflet :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
chivu_alex
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mar 2012, 11:17

Balti Nerecomandate!!!!

Mesaj de chivu_alex » 10 Mar 2012, 11:32

Incep topicul cu balta Fundulea 1 Prodan care in 2010 a fost o balta super ok. In 2011 am fost de 5-6 ori si am plecat fara nici urma de peste....de joi seara pana luni dimineata vestitul domn Prodan plimba apa mai ceva ca pe dunare, iar daca intrebi paznicul zice ca nu este adevarat si ca sunt "curenti". Pe site-ul baltii sunt numai comentarii de bine, deoarece comentariile se sorteaza inainte de a fi postate. Ii rog pe cei care au fost si au patit ca mine sa iti exprime parerea.

Imi cer scuze daca nu am creat acest topic in locul potrivit si rog moderatorii sa nu il stearga ci doar sa il mute daca nu este deschis unde trebuie.

Fir intins tuturor pe 2012!!! Stima.
Sa fiti destepti si fara frica, eu va salut ...

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de vioril » 10 Mar 2012, 12:53

cred ca ai tu o problema cu felul in care pescuiesti , e clar ca nu cunosti beneficiile plimbarii apei , unde mai pui ca ai fost si de vreo 5 sau 6 ori pe fundulea 1 . anul trecut am fost pe fundulea 1 doar de 2 ori si alea partide scurte de 12 ore , in care am plantat dar am dat si din mana ,iar rezultatele au fost foarte frumoase . tot in aceste doua partide scurte au fost foarte multi pescari in stanga cat si in dreapta mea ,care nu prindeau nimic si mai ereau si de vreo 24 de ore inainte sa ajung eu .

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de stan nicolae » 10 Mar 2012, 12:59

omul a fost de 6 ori si nu a luat nimic...tu ai fost o data si l-ai rupt =P~ ...dubios :O

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de vioril » 10 Mar 2012, 13:21

nu am precizat faptul ca l-am rupt , am spus ca am prins foarte bine , adica vreo 7 crapi cam la 3 kg/buc in 12 ore .

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de Siledoctorul » 10 Mar 2012, 14:15

movilita 1-2-3, cea mai mare pacaleala.

Avatar utilizator
chivu_alex
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mar 2012, 11:17

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de chivu_alex » 10 Mar 2012, 18:24

Vioril cu tot respectul de ce in 2010 a fost super ok si in 2011 nu, avand in vedere ca am pescuit in acelasi stil...Pe balta am gasit oameni la fel de nemultumiti ca mine. Chiar astazi am intrat pe site-ul baltii si cineva intreba "de ce nu sunt si comentarii mai putin bune despre balta aceasta pe site-ul asta?toata lumea prinde?" si binenteles ca a sosit si raspunsul domnului Prodan....."noi dam drumul la toate comentariile care le primim.Deci,da...toata lumea prinde". Eu unu am postat de mai multe ori comentarii negative fara a da vina pe balta sau proprietar si cu toate acestea nu au fost publicate pe site...deci domnul Prodan are ceva de ascuns ....putea sa lase comentariile si sa imi raspunda la ele (ex: nu ai folosit momeala potrivita sau vremea a fost de vin ....nu stiu orice).
Un weekend minunat in continuare.
Sa fiti destepti si fara frica, eu va salut ...

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de mirceab » 10 Mar 2012, 18:25

vioril scrie:cred ca ai tu o problema cu felul in care pescuiesti , e clar ca nu cunosti beneficiile plimbarii apei , unde mai pui ca ai fost si de vreo 5 sau 6 ori pe fundulea 1 . anul trecut am fost pe fundulea 1 doar de 2 ori si alea partide scurte de 12 ore , in care am plantat dar am dat si din mana ,iar rezultatele au fost foarte frumoase . tot in aceste doua partide scurte au fost foarte multi pescari in stanga cat si in dreapta mea ,care nu prindeau nimic si mai ereau si de vreo 24 de ore inainte sa ajung eu .
am fost o singura ddata, din nimereala... si la sfarsitul zilei, se plimbau pe balta epscarii sa inrebe daca a tras la careva...nici unul de pe balta nu a vazut un tac ( in afara de caras, si ala rar)

Fundulea 2 la fel...
in zona aia poate darvari sa mai fie ceva de ea...

doar o parere nimic mai mult.

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de florin.irimia84 » 10 Mar 2012, 23:32

Balta Giurgita Dolj,candva o balta de renume cu foarte mult peste.......acum aproape o epava ,cu o populatie piscicola in scadere ,pestele este foarte putin si in ultimii ani "cred" ca nu sa populat deloc,cu toate astea balta este superba ...trestie,umbrare......
Balta Fantanele Dolj ,o balta foarte mare cu foarte mult potential anul trecut s-a incercat desfasurarea unei etape a campinatului national,dar...................... :-q cu toate ca pe durata anului trecut s-a populat cu ciortan de 1kg. in fiecare toamna si primavara se baga navoadele la greu practic din noiembrie si pina in aprilie......deci viitorul este sumbru!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
otyice
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 09 Mar 2012, 22:00

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de otyice » 10 Mar 2012, 23:37

vioril scrie:nu am precizat faptul ca l-am rupt , am spus ca am prins foarte bine , adica vreo 7 crapi cam la 3 kg/buc in 12 ore .
poi ce nade si ce momeala ai folosit la plantat de ori intrat crapi la 3 kg :?:

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de vioril » 10 Mar 2012, 23:45

porumb ,capsuna , csl , borhot , mamaliga , pelete de 2mm ,ttx si lpd

Combinatiile te las pe tine sa le experimentezi .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de Madalin Dirla » 11 Mar 2012, 00:15

Doua balti pe care nu vi le recomand ALBELE si TIBRINU!!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de vioril » 11 Mar 2012, 08:34

Madalin007 scrie:Doua balti pe care nu vi le recomand ALBELE si TIBRINU!!

iar in rest toate sunt bune =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: Balti de evitat in 2012

Mesaj de valentin... » 11 Mar 2012, 10:29

anu trecut am pescuit destul de des pe movilita 3,cea din partea dreapta si am avut capturi frumoase,cu toate ca apa nu e mai mare de 2m si nu mai la plantat am prin.
Am fost multumit de balta si anu asta cred ca o sa mai merg pe aceasta balta

In rest despre FUNDULEA 1 cea mai penala balta,o petarda si o mare teapa
am fost anu trecut de 3 ori la diferenta de cateva zile si cand venea domnu respectiv sa-i achit taxa il intrebam daca balta are peste,de fiecare data imi spunea ca acum 3 zile balta a fost populata cu 3tone crap.....de 3 ori am fost pe balta asta de 3 ori am auzit placa asta.....
si balta care are cele mai mari sanse sa fie bomba anului din toate puctele de vedere este BALTA LESU situata undeva in judetu TR.in comuna draganesti vlasca,balta aia chiar ca trebuie EVITATA

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”