Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 07 Iul 2011, 20:25

sorinbv scrie:La multi ani Laurentiu si tot ce iti doresti!
omu e la baut ,dar merita toate urarile de bine .la multi ani si multa sanatate <:-P

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 12 Iul 2011, 12:32

Mersi mult Sorine numai bine si fire intinse

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 12 Iul 2011, 16:45

mult a mai durat cheful **==

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 12 Iul 2011, 16:46

Sa stii ca a cam durat ceva

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 12 Iul 2011, 20:10

si la peste pe unde ai mai umblat

Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 15 Iul 2011, 23:11

Propun un concurs: cine da cele mai multe detalii despre locul in care ia sau a luat peste "la greu" sa primeasca un premiu special ba chiar super mega special cum ar fi : super mega multumiri , aplauze, >:D< , :-* , etc sau sa primeasca ajutor din partea noastra , ajutor constand in a-i tine locul ocupat :D
...si ca sa incep eu primul concursul va spun unde am luat cel mai mult peste anul asta :Carrefour :D ,pentru amatori deschide la 8.00 ;imi place acolo ca imi dau carut sa pot cara toate sculele pe "balta " :))
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
mihai
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 25 Noi 2007, 19:56
Localitate: codlea-brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de mihai » 16 Iul 2011, 13:56

super, ultramega, ultrauniversala si superprinzatoare MOMEALA si nada este.................
MIEZUL DE PORTOFEL (PORTMONEU)
si profii in materie trebuie sa recunoasca, ca fara "miez" nu ai nimic

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de c0r0nel » 20 Iul 2011, 16:03

ceva noutati de la Belin - balta noua ?

Avatar utilizator
iuuli
senior
senior
Mesaje: 209
Membru din: 06 Noi 2008, 12:26
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de iuuli » 20 Iul 2011, 19:04

Salut baieti am fost acum doua zile la Araci pe o balta salbatica la caras ca,crap nu mai spera nimeni sa prinda din spusele celor de acolo,sar-fi scos cu plasele si totusi am prins un crapcean frumos si cred eu ca mai e mult peste acolo numai ca trebuie mult timp si rabdare. ;)
Fişiere ataşate
Fotografie0012.jpg

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de c0r0nel » 20 Iul 2011, 20:18

la balta lui Tony ? la iesirea inspre Valcele, stanga? daca da, zi si tu niste taxe si conditii. stiu ca atunci cand s-a deschis era 35 lei 24 h.

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 21 Iul 2011, 12:07

iuuli scrie:Salut baieti am fost acum doua zile la Araci pe o balta salbatica la caras ca,crap nu mai spera nimeni sa prinda din spusele celor de acolo,sar-fi scos cu plasele si totusi am prins un crapcean frumos si cred eu ca mai e mult peste acolo numai ca trebuie mult timp si rabdare. ;)
e vorba de balta aia de dupa dig de olt? cu multa iarba??

Avatar utilizator
iuuli
senior
senior
Mesaje: 209
Membru din: 06 Noi 2008, 12:26
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de iuuli » 21 Iul 2011, 18:31

Cred ca este aceeasi balta de care ziceti,in stinga era oltul si un dig.Defapt e mai mult un canal in forma de potcoava si nu are vegetatie putin stuf pe margini,datorita colegului meu facand o baie am aflat ca fundul baltii este tare fparte putin mal pe mijloc.Din auzite balta este a primarului si neavind pescari nu putea sa mai plateasca paznicii,de venit nu a venit nimeni sa ne zica de taxa.Un pescar care a mai fost pe acolo nea spus ca ar-fi si ten mare si crap ramas de la ultima populare facuta de primar doar ca nu trage in perioada asta,balta neavand nici un pareas sa se oxigeneze.
Eu am sa revin cat de curand pe aceasta balta si am de gind sa stau mai multe zile sperand sa prind si ten. :D
fire intinse sa aveti...
Fişiere ataşate
Fotografie0013.jpg
Fotografie0005.jpg
Fotografie0002.jpg

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 21 Iul 2011, 21:11

foarte frumos ,multumim de informati ,asteptam vesti in continuare :D

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 21 Iul 2011, 21:16

iuuli scrie:Cred ca este aceeasi balta de care ziceti,in stinga era oltul si un dig.Defapt e mai mult un canal in forma de potcoava si nu are vegetatie putin stuf pe margini,datorita colegului meu facand o baie am aflat ca fundul baltii este tare fparte putin mal pe mijloc.Din auzite balta este a primarului si neavind pescari nu putea sa mai plateasca paznicii,de venit nu a venit nimeni sa ne zica de taxa.Un pescar care a mai fost pe acolo nea spus ca ar-fi si ten mare si crap ramas de la ultima populare facuta de primar doar ca nu trage in perioada asta,balta neavand nici un pareas sa se oxigeneze.
Eu am sa revin cat de curand pe aceasta balta si am de gind sa stau mai multe zile sperand sa prind si ten. :D
fire intinse sa aveti...
ce curios sunt despre ce balta o fi vorba. eu stiam de cea salbatica care e in forma de potcoava si are si un fel de ferma pe malul acesteia.. am inteles ca ar mai fi una care ar fi cu taxa .. acum nush despre care e vb..dar asteptam informatii mai multe:D

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de c0r0nel » 22 Iul 2011, 07:10

e la iesirea din Araci spre Haghig, se face un drum la stanga care se tine pana la dig si acolo pe dreapta e balta. mi-a mai spus acuma cineva ca nu mai e cu taxa, e ten in balta dar sunt si multi tigani pe acolo, voi ati avut ceva probleme cu ei ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”