lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dahaka
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 21 Oct 2008, 19:13
Localitate: Sighetu Marmatiei -Maramures

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Dahaka » 31 Dec 2012, 17:32

Poi stiam ca ai prins pestele la Campu Lung , Ai fost in big la magazinul de pescuit si acolo am vazut poza si ai zis unde a fost prins. Parca seful Magazinului ti-a spus sa aduci o poza sa o afisam in magazin.
Am fost de cateva ori, dar nu prea imi place , nu e balta de boilies.
Eu sunt pescar de crap si pescuiesc doar la boilies.
Las ca poate o sa ne cunoastem si poate la anul o sa mergem impreuna la pescuit.
Mergem pe lacul de la Ocna Sugatag sa vezi acolo crapi salbatici si Amuri.

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 31 Dec 2012, 19:03

Aha, imi amintesc acuma ca mi-ai zis, asa cum am mai scris sunt incepator in pescuitul crapului si as vrea sa invat cat mai multe si as fi bucuros sa facem o iesire la pescuit sa mai invat si eu cate ceva. Am numarul tau de pe blog si poate facem o iesire la anu. La multi ani si fir intins si in 2013 !

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de darthfather » 01 Ian 2013, 13:26

HAI LA MULTI ANI!!!Cred ,personal ,ca initiatorul topicului este intr-o mare ceata.A pus omul o intrebare pertinenta despre o anume lanseta si s-a ajuns la cu totul altceva.Sa fim scuzati ca e iarna,nu mergem la pescuit,si devenim irascibili(v-am spart cu limbajul).Revenind la subiect,toate firmele scot si produse lowcost(vezi Daiwa BW)cum este si aceasta lanseta .Nu spun ca nu este buna,sau ca in comparatie cu ...este asa si pe dincolo.Stiti si voi,ce i-mi place si m-i se potriveste la mana l-am luat.Cat despre MTX 12,14,15,...20 sunt niste lansete mai mult decat OK mai ales in banii lor,dar mai sunt si alti pescari care vor sa treaca de etapa MTX 14-Okuma PL,(care este un ansamblu spargere)si vrea altceva,gen Fox,Century etc.Respect pt ei.Cred ca fiecare dintre noi am vazut pe balta escari mai putin potenti d.p.d.v.financiar care ne-au cam dat clasa la capitolul pescuit.In speranta ca nu am deranjat pe nimeni cu postarea mea,va urez sanatate si La multi ani!!!
P.S.aceasta a fost parerea mea.

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 03 Ian 2013, 13:05

Sunt curios intre Fox si Hakuyo care ofera mai mare placere in dril ? :D .

Avatar utilizator
Dahaka
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 21 Oct 2008, 19:13
Localitate: Sighetu Marmatiei -Maramures

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Dahaka » 03 Ian 2013, 14:15

remenyialin scrie:Sunt curios intre Fox si Hakuyo care ofera mai mare placere in dril ? :D .
Normal ca Fox-urile ofera mai multa placere in drill. Mtx-urile sunt niste pari de aruncat.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Allen Besnovich » 04 Ian 2013, 05:38

Nu stiu cum, de fiecare data cand o persoana deschide un topic si cere informatii despre o lanseta anume, in general firme si modele consacrate, dupa cateva pagini se ajunge la o comparatie cu MTX 14 si incep polemicile. Iar de aici putem trage o concluzie :D
Sunt curios daca cei care sunt anti-mtx (sa spun asa), au tinut vreodata un mtx14 in mana sau scos vreun peste.
Nu vreau sa te influentez in vreun fel, iti spun asta din punctul meu de vedere, stiu cel putin un pescar de crap cu experienta de la mine din oras, care a vandut lansetele fox warrior es, 3.90 m si 3.25 lb (inel de plecare de 50).. in favoarea .... Motivul? Dupa cativa ani de folosinta (cred ca 3) s-au cam inmuiat. Sunt curios de ce nu si-a luat inca un rand de fox ......

La multi ani si toate cele bune.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de Neamtul » 04 Ian 2013, 11:16

Warrior ES are inel de plecare de 40. E un model recunoscut pt raportul bun calitate/pret/performanta si in general betele din Warrior sunt rezistente. Blancul e gros in carne, aproape ca la Beastmaster.
Dupa 3 ani de forjat le-a schimbat pt ca a simtit nevoie de ceva nou. Un bat nu se inmoaie asa peste noapte dupa sa zicem 50-60-70 partide(adica 3 sezoane).
Nu si-a luat inca un rand de Fox pentru ca vrea sa testeze si altceva(am avut si eu o gramada de bete) dar asta nu inseamna neaparat ca betele avute nu si-au facut treaba sau ca astea noi vor fi mai bune. E posibil sa le vezi la vanzare dupa mai putin de un sezon.
MTX 14 n-am apucat sa tin in mana si nici nu cred ca o sa apuc la cat de putine se gasesc la mine in zona si sa fac un experiment pe banii mei...nu, multumesc.
Din auzite MTX 14 e un par care arunca departe si cam atat. Nici macar nu poti sa mai spui ca-i o lanseta ieftina. Chiar si Magic e cam prea puternica pentru gustul meu. Prefer oricand un Beastmaster sau un Fox Warrior. Bete consacrate care sunt de multi ani pe piata si nici nu costa o avere.
Am tot zis ca imi cumpar un MTX pt teste dar nu imi permit sa cheltui atat numai pentru un test. I-am mai spus d-lui Mitranescu sa-mi trimita unul pe cheltuiala mea, doar imprumut, ca sa ma conving de calitatile MTX-ului 14 dar se pare ca nu doreste. :)

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:09

Imi place cand incep certurile care lanseta e mai buna dar asa suntem noi romanii :D . Si ca sa pun si eu paie pe foc sincer nu as cumpara o lanseta cu denumirea de HAKUYO , suna pur chinezesc. :D

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de osc1or » 04 Ian 2013, 13:12

pai hakuyo e chinez, dar nu vad o problema in asta sincer...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:15

De multe ori si denumirea unui produs poate influenta cumpararea acestuia, de exemplu cum suna FOX Warrior S fata de HAKUYO MTX cu toate ca poate si FOX e produs in China. :D

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:17

Din cate vad eu pe forum exista doua categorii de oameni , PRO HAKUYO si restu. :D

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:24

@aleendark cum se poate inmuia un bat de crap? Imediat o sa ne luam bete de 5lbs ca sa nu se inmoaie , nu conteaza ca nu o sa avem nici o senzatie in drill. Ma gandesc ce or zice pescarii de feeder , care au lansete gata inmuiate :D.

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de bradlly » 04 Ian 2013, 13:25

remenyialin scrie:Din cate vad eu pe forum exista doua categorii de oameni , PRO HAKUYO si restu. :D
In mare parte cei care sunt pro Hakuyo, au Hakuyo si vb in cunostinta de cauza.
Din " restul " cred ca sunt vreo 10 % care au avut Hakuyo si datorita unor considerente ( financiare, gust etc ) au trecut la altceva chiar mai scump, dar daca ii pui sa pescuiasca cu Hakuyo( la un concurs ) o vor face fara ezitare pentru ca stiu ca lansetele isi fac treaba.
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:28

Deci daca esti pescar incepator de crap si vrei sa iti cumperi o lanseta ai 2 variante: ori iti iei Hakuyo , ori nu te apuci de pescuit. :D , nu stiu de ce mai exista lansete de zeci de milioane de lei :D

Avatar utilizator
remenyialin
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 29 Dec 2012, 06:57

Re: lansete Fox Warrior S 3,9m 3,5lbs

Mesaj de remenyialin » 04 Ian 2013, 13:54

http://www.alt post/pescuit/catch-releas ... rap-1.html
http://www.alt post/pescuit/catch-releas ... rap-2.html
http://www.alt post/pescuit/catch-releas ... rap-3.html

Link-uri foarte utile pentru orice pescar care doreste achizitionarea unei lansete de crap. Nu o sa gasiti aici nici o comparatie intre Hakuyo si etc dar veti intelege multe lucruri despre ce inseamna o lanseta si de ce exista si lansete de 10 de milioane de lei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”