ROD POD....????ajutorrr

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grafy
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 25 Iun 2009, 16:31

ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de grafy » 11 Ian 2011, 01:37

Buna ziua!
Sunt interesat sa imi cumpar cat mai repede un rod pod si nu stiu de care,nu de alta dar sa nu imi cheltuie nevasta bani :)) ..Imi puteti spune care dintre rod pod-uri sunt mai bune ,cele cu 3 sau cele cu 4 picioare(sunt la primul rod pod)?Personal as dori sa-mi iau unul cu 4 posturi pentru lansete de 3.90.Ce-mi recomandati?Ca bani, dispun de vreo 300 ron.Am tot cautat pe net si m-am orientat spre 3 rod pod-uri:
-RodPod HK 3252 - 4 posturi pentru avertizoare ,(de asta imi place cel mai mult dar nu am gasit nimic pe net despre el :-? )
- Rod Pod Carp Pro cu 4 posturi - cu 4 picioare ,
-Rod Pod Prowess Tracker, 4 posturi.
Va multumesc anticipat! :-SS

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de gor965 » 11 Ian 2011, 10:37

grafy scrie:Buna ziua!
Sunt interesat sa imi cumpar cat mai repede un rod pod si nu stiu de care,nu de alta dar sa nu imi cheltuie nevasta bani :)) ..Imi puteti spune care dintre rod pod-uri sunt mai bune ,cele cu 3 sau cele cu 4 picioare(sunt la primul rod pod)?Personal as dori sa-mi iau unul cu 4 posturi pentru lansete de 3.90.Ce-mi recomandati?Ca bani, dispun de vreo 300 ron.Am tot cautat pe net si m-am orientat spre 3 rod pod-uri:
-RodPod HK 3252 - 4 posturi pentru avertizoare ,(de asta imi place cel mai mult dar nu am gasit nimic pe net despre el :-? )
- Rod Pod Carp Pro cu 4 posturi - cu 4 picioare ,
-Rod Pod Prowess Tracker, 4 posturi.
Va multumesc anticipat! :-SS
Ptr. o stabilitate mai mare orienteza-te catre un rod pod cu 4 picioare dispuse 2 in fata 2 in spate, nu central !
Problema e ca la banii aia n-o sa gasesti cine stie ce scula de rod-pod , dar daca ptr. inceput n-ai pretentii prea mari, vezi astea :

http://www.profishing.ro/rod-pod-uri-si ... -2908.html
http://www.fishline.ro/joomla/index.php ... -2912.html
http://www.sipcarp.ro/magazin/product_i ... ts_id=5039
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de Driscu Radu » 11 Ian 2011, 11:28

Ar fii bine sa te indrepti spre un sh bun la un pret cuprins intre 300-400 lei, si nu unul nou, totusi orienteazate si dupa urmatoarele criterii.
1.Distanta dintre buzbari sa fie minim de 1,2m, ideal de la 1,3m in sus.
2.Cat mai putin plastic pe el , eventual sa fie tot metal.
3.Distanta dintre posturi sa fie pe undeva la 20 cm.
4.Picioarele sa fie montate fata spate nu pe mijloc (eventual cu picioare fata suplimentare).

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de stefan_kwr » 11 Ian 2011, 14:06

grafy scrie:Buna ziua!
Sunt interesat sa imi cumpar cat mai repede un rod pod si nu stiu de care,nu de alta dar sa nu imi cheltuie nevasta bani :)) ..Imi puteti spune care dintre rod pod-uri sunt mai bune ,cele cu 3 sau cele cu 4 picioare(sunt la primul rod pod)?Personal as dori sa-mi iau unul cu 4 posturi pentru lansete de 3.90.Ce-mi recomandati?Ca bani, dispun de vreo 300 ron.Am tot cautat pe net si m-am orientat spre 3 rod pod-uri:
-RodPod HK 3252 - 4 posturi pentru avertizoare ,(de asta imi place cel mai mult dar nu am gasit nimic pe net despre el :-? )
- Rod Pod Carp Pro cu 4 posturi - cu 4 picioare ,
-Rod Pod Prowess Tracker, 4 posturi.
Va multumesc anticipat! :-SS
Daca vrei ceva nou, nu o sa gasesti cine stie ce calitate la ele, dar pentru inceput sunt bune, daca vrei sh incearca sa cauti un fox horizon sau un Prowess Rod Pod TRACKER 4 pozitii, sau daiwa infinity.
In oricare din cazuri, cauta dupa cum ti-a spus si george si radu, sa aiba 4 picioare dispuse 2 in fata 2 in spate.

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de mikey_h84fun » 11 Ian 2011, 19:24

astea doua sunt undeva in jur de 250 ron/buc poate mai putin :)
Fişiere ataşate
ACCS_04_Rodpod_HK3252.jpg
ACCS_04_90_Rodpod_4_lansete_3.jpg
OveRTen my love

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de stefan_kwr » 11 Ian 2011, 19:39

Nu zic ca aceste rod-poduri nu sunt bune, dar noi ti-am sugerat ceva care este mai stabil, acum tu decizi, este alegerea ta. Dar, sa nu-ti para rau cand te va prinde un vant mai puternic pe balta si iti va rasturna rod-podul cu tot cu lansete :)) .Cele cu 2 picioare in fata si 2 in spate sunt mult mai stabile decat cele care au picioarele in mijloc.
Numai bine.

Avatar utilizator
grafy
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 25 Iun 2009, 16:31

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de grafy » 11 Ian 2011, 19:55

Mersi Stefan ,o sa mai astept, eventual poate o sa gasesc ceva sh la un pret decent ...k dee.. tot dau un ban #:-S cel putin sa merite , sa nu alerg la vara dupa lansete prin apa :P

Va multumesc tuturor pentru ajutor.

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de roni » 11 Ian 2011, 20:39

Exista pe piata unul de la Absolut Carp cu 4 posturi,4 picioare.CAm 220-250.super!!Dar nu stiu unde il gasesti...
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de catalin2804 » 12 Ian 2011, 12:52

Salut. Am eu al doilea rodpod de la baracuda (cel copie dupa rodpodurile Amidau). La banii acestia nu gasesti ceva mai stabil. A prins vantoase si nu a cazut niciodata pe cand daiwa infinity al pretenului meu zbura. E un rodpod bun. Si se extinde f mult ce il ajuta la stabilitate. Putine rodpoduri se extind la dimensiunea acestuia.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de stefan_kwr » 12 Ian 2011, 14:02

catalin2804 scrie:Salut. Am eu al doilea rodpod de la baracuda (cel copie dupa rodpodurile Amidau). La banii acestia nu gasesti ceva mai stabil. A prins vantoase si nu a cazut niciodata pe cand daiwa infinity al pretenului meu zbura. E un rodpod bun. Si se extinde f mult ce il ajuta la stabilitate. Putine rodpoduri se extind la dimensiunea acestuia.
Cred ca gresesti amarnic, cand spui ca daiwa infinity nu are stabilitate, acesta fiind printre cele mai stabile din lume, multi pescari imi dau dreptate, iar tu poate il confunzi...Uite o poza, poate te convingi:
Fişiere ataşate
15578.jpg

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de gimi_mures » 12 Ian 2011, 20:20

stefan_kwr scrie:
catalin2804 scrie:Salut. Am eu al doilea rodpod de la baracuda (cel copie dupa rodpodurile Amidau). La banii acestia nu gasesti ceva mai stabil. A prins vantoase si nu a cazut niciodata pe cand daiwa infinity al pretenului meu zbura. E un rodpod bun. Si se extinde f mult ce il ajuta la stabilitate. Putine rodpoduri se extind la dimensiunea acestuia.
Cred ca gresesti amarnic, cand spui ca daiwa infinity nu are stabilitate, acesta fiind printre cele mai stabile din lume, multi pescari imi dau dreptate, iar tu poate il confunzi...Uite o poza, poate te convingi:
Probabil e modelul cu 3 picioare de la daiwa si atunci e altceva :D (:|
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
nimitz
membru activ
membru activ
Mesaje: 119
Membru din: 14 Iul 2008, 23:15

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de nimitz » 12 Ian 2011, 20:39

cred ca se referea la modelul launcher :))

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de stefan_kwr » 12 Ian 2011, 21:30

gimi_mures scrie:
stefan_kwr scrie:
catalin2804 scrie:Salut. Am eu al doilea rodpod de la baracuda (cel copie dupa rodpodurile Amidau). La banii acestia nu gasesti ceva mai stabil. A prins vantoase si nu a cazut niciodata pe cand daiwa infinity al pretenului meu zbura. E un rodpod bun. Si se extinde f mult ce il ajuta la stabilitate. Putine rodpoduri se extind la dimensiunea acestuia.
Cred ca gresesti amarnic, cand spui ca daiwa infinity nu are stabilitate, acesta fiind printre cele mai stabile din lume, multi pescari imi dau dreptate, iar tu poate il confunzi...Uite o poza, poate te convingi:
Probabil e modelul cu 3 picioare de la daiwa si atunci e altceva :D (:|
Tot ce e posibil, dar noi discutam despre cele cu 2 picioare in fata si 2 in spate, s-o fi facut vreo confuzie.

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de catalin2804 » 13 Ian 2011, 10:34

:) Ma refeream la cel cu 3 picioare.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ROD POD....????ajutorrr

Mesaj de stefan_kwr » 13 Ian 2011, 13:40

catalin2804 scrie::) Ma refeream la cel cu 3 picioare.
E clara treaba, dar pe acesta nu-l stiai? Cred ca iti dai seama ca e o diferenta foarte mare intre ele...

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”