UNICAT: SPOD 4m - Century Tip Tornado

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
silviu_florescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 13 Oct 2010, 21:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

UNICAT: SPOD 4m - Century Tip Tornado

Mesaj de silviu_florescu » 13 Mar 2012, 04:34

Vand lanseta pentru nadire ( spod ) Century Tip Tornado - 13ft (3,96m) , 85-150g.

Este facuta pe blankul de Tip Tornado dar are inele pentru mulineta cu tambur fix:
- 6 inele Kigan, cel de plecare de 50 mm, calculat si pus langa spigot pentru a evita perucile
- mandrina Fuji - pozitionata mai sus fata de oricare alta mandrina de pe lansetele de crap, pentru o parghie mai mare.

Century Tip Tornado este un bat conceput special pentru pescarii de surf-casting iar asta este varianta mai usoara, mai subtire, dar si mai scurta (13ft).
Talonul parallel-butt, special conceput pentru aruncari lungi, ii da o putere remarcabila.
Fata de cea originala (pentru multiplicator), acum are inele puse pe partea opusa, pentru a beneficia de "muchia" puternica a lansetei.
In cazul drilului, lucreaza partea moale.
Tratat in autoclava , deci nu se "inmoaie" in timp.

Este o lanseta "intepata",puternica, cu actiune progresiva.
Chiar daca greutatile optime sunt intre 85 si 150g, acum ceva timp, Terry Edmonds (cunoscut aruncator englez) a castigat un concurs la categoria 18 g cu ea!!!
Practic, arunca singura, nu e o lanseta pretentioasa.

Eu am folosit-o in antrenamentele si concursurile de aruncari, ca spod sau ca lanseta "de interventie", cand vroiam disatanta extrema la pescuit.
Plumbii folositi de mine erau intre 100 si 130g iar bulgarii de nada ajungeau si la 170g.
Fara vant din spate, cu fir de 0,20 , aruncarile cu plumb mi-au ajuns frecvent la 190m iar cu bulgari ori racheta, in jur de 160m. Real, masurat pe pamant.
Lanseta duce, oricat am incercat s-o rup. E indestructibila.

Cine o va cumpara, va fi posesorul unui bat unicat in Romania, sau chiar in lume. In varianta respectiva.
Oricum, sigur va avea cel mai bun si mai scump Spod :D

Pret fix: 2 000 Ron

Tel: 0767 554 004 - Silviu (Bucuresti)

FOTO:

http://s752.photobucket.com/albums/xx16 ... 20Tornado/


Imagine

Avatar utilizator
silviu_florescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 13 Oct 2010, 21:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: UNICAT: SPOD 4m - Century Tip Tornado

Mesaj de silviu_florescu » 21 Mar 2012, 03:53

Rog pe cei interesati, inainte de a suna, sa citeasca atent anuntul.
Scrie "Pret fix: 2000 ron", adica nu este negociabil! Nici macar 50 ron..

Imi cer scuze pentru ca sunt asa incapatanat, dar stiu de ce am pus pretul asta.
Sunt constient, e o suma mare, dar merita. Sunt atatia care dau 2000 ron/buc pe setul de 4 sau 6 lansete HiS 200 ori alte modele...

Cine pescuieste in competitii stie ce inseamna 15-20m in plus la nadire. Cei aproape 40 cm in plus fata de orice spod de 3,60m, conteaza.
Sau, in loc sa arunci 10 bulgari mici, dai 5 mari... daca spodul ti-i "duce". Mai putina galagie si mai multa durata a nadei pe vad ;)
E o lanseta versatila, o poti folosi la toate, poti face oricate antrenamente cu ea, orice stil. Nu se rupe. Poti invata "pendulul" fara frica.

Cei care mai vor sa vina pentru a-l vedea, veniti cu banii la voi si nu mai incercati sa negociati!
In felul asta scutim timpul amandurora. Daca vreti targuiala, incepem de la 2200 ron :D


Avatar utilizator
silviu_florescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 13 Oct 2010, 21:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: UNICAT: SPOD 4m - Century Tip Tornado

Mesaj de silviu_florescu » 01 Ian 2013, 21:27

Lanseta este iar la vanzare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”