Daca am procedat bine?

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
berescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 82
Membru din: 03 Ian 2009, 22:22

Daca am procedat bine?

Mesaj de berescu » 13 Mar 2009, 09:49

Salutare tuturor pescarilor,va rog sa ma scuzati daca nu am postat bine acest topic dar nu sunt asa bun in ale calculatorului.Citind pe forum retete de porumb pt firul de par am incercat si eu acasa sa-mi prepar si am procedat astfel:am imuiat(porumb tare de anul trecut)48h porumbul in apa de ploaie dupa care l-am fiert pana a crapat primele boabe(le-am ales pe cele mai mari),dupa ce s-au racit putin am pus in borcane de 300gr trei sferturi cu boabe dupa care am procedat astfel:
1-aditiv porumb 30ml,aroma porumb 5ml,betaina o lingurita si CSL pana le-a acoperit. 2-cateva caciulii usturoi pisat si metecat cu CSL ca o pasta si am adaugat peste boabe in care mai era un pic de apa din fiertura,o lingurita de betaina.3-sopex 30ml,aroma scoica 30ml,o lingurita GLM,30-40ml CSL,o ligurita betaina.4-miere de albine 4,5 linguri si cat au cuprins boabele alcol 96%,o ligurita de betaina.5- intrun borcan de 800gr trei sferturi boabe si am pus cate un pic(ochiometric)scopex,ad scoica,ad porumb,aroma porumb(aici3ml)miere,CSL,alcol,betina,GLM,planet impact, si cam atat.
Acestea sunt bune si primavara si pt vara?Va multumesc anticipat si va rog sa ma scuzati daca am suparat pe cineva,aceste "retetele"vreau sa le folosesc pe balti cat si pe ape curgatoare.
Fire intinse tuturor pescarilor,felicitari pt toti care se ocupa de acest forum si nu in ultimul rand domnului Florentin Iuga pt tot ce face,sunt mai multi de precizat dar nu mai este spatiu.Multumesc anticipat inca o data.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Daca am procedat bine?

Mesaj de Butaru Gabriel » 13 Mar 2009, 12:28

berescu scrie:Salutare tuturor pescarilor,va rog sa ma scuzati daca nu am postat bine acest topic dar nu sunt asa bun in ale calculatorului.Citind pe forum retete de porumb pt firul de par am incercat si eu acasa sa-mi prepar si am procedat astfel:am imuiat(porumb tare de anul trecut)48h porumbul in apa de ploaie dupa care l-am fiert pana a crapat primele boabe(le-am ales pe cele mai mari),dupa ce s-au racit putin am pus in borcane de 300gr trei sferturi cu boabe dupa care am procedat astfel:
1-aditiv porumb 30ml,aroma porumb 5ml,betaina o lingurita si CSL pana le-a acoperit. 2-cateva caciulii usturoi pisat si metecat cu CSL ca o pasta si am adaugat peste boabe in care mai era un pic de apa din fiertura,o lingurita de betaina.3-sopex 30ml,aroma scoica 30ml,o lingurita GLM,30-40ml CSL,o ligurita betaina.4-miere de albine 4,5 linguri si cat au cuprins boabele alcol 96%,o ligurita de betaina.5- intrun borcan de 800gr trei sferturi boabe si am pus cate un pic(ochiometric)scopex,ad scoica,ad porumb,aroma porumb(aici3ml)miere,CSL,alcol,betina,GLM,planet impact, si cam atat.
Acestea sunt bune si primavara si pt vara?Va multumesc anticipat si va rog sa ma scuzati daca am suparat pe cineva,aceste "retetele"vreau sa le folosesc pe balti cat si pe ape curgatoare.
Fire intinse tuturor pescarilor,felicitari pt toti care se ocupa de acest forum si nu in ultimul rand domnului Florentin Iuga pt tot ce face,sunt mai multi de precizat dar nu mai este spatiu.Multumesc anticipat inca o data.
Rau nu ai procedat,interesant cu apa de ploaie.

Avatar utilizator
berescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 82
Membru din: 03 Ian 2009, 22:22

Re: Daca am procedat bine?

Mesaj de berescu » 13 Mar 2009, 13:38

Multumesc pt raspuns,din cate am citit eu de pe forum pe primul loc este apa de balta dar daca nu am avut am pus apa de ploaie care e pe locul doi si e urmata de apa plata.

Fire intinse tuturor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”