Intrebare despre bob de porumb

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Intrebare despre bob de porumb

Mesaj de MadaPescar » 19 Feb 2009, 17:11

Buna ziua!.Si salut pe toata lumea de pe acest forum.
O intrebare as avea si eu.Am prins un crap si am recuperat boabele de porumb si am dat cu ele din nou.Din 4 lansete mi-a tras si am prins numai la acea lanseta.Nu s-a intamplat numai o data lucrul acesta,de mai multe ori,daca aveam norocul sa prind unul eram cel mai fericit fiindca eram aproape sigur ca o sa mai vina inca cel putin unul.Credeti ca este o simpla coincidenta?,sau este ceva foarte adevarat in toata povestea asta.Multumesc si fir intins la toata lumea.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: intrebare despre sky pod fox

Mesaj de Madalin Dirla » 19 Feb 2009, 17:42

MadaPescar scrie:Buna ziua!.Si salut pe toata lumea de pe acest forum.
O intrebare as avea si eu.Am prins un crap si am recuperat boabele de porumb si am dat cu ele din nou.Din 4 lansete mi-a tras si am prins numai la acea lanseta.Nu s-a intamplat numai o data lucrul acesta,de mai multe ori,daca aveam norocul sa prind unul eram cel mai fericit fiindca eram aproape sigur ca o sa mai vina inca cel putin unul.Credeti ca este o simpla coincidenta?,sau este ceva foarte adevarat in toata povestea asta.Multumesc si fir intins la toata lumea.
Esti off topic ...................poate va faceti si o prezentare inainte de toate! Bine ai venit!!
Este o simpla coincidenta.............

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Intrebare despre bob de porumb

Mesaj de gor965 » 19 Feb 2009, 19:09

Salut MadaPescar !
Am mutat intrebarea ta aici ca fie in regula !
Revenind la subiect :
Patesc destul de des treaba asta ,dar dau vina pe locul pe care arunc intotdeauna lanseta respectiva ! :D
E de discutat daca peste tot in cazul tau fundul apei se prezenta la fel ,daca era mal ,daca pescuiai cu toate betele grupate pe un pat de nada ,daca monturile erau identice ,etc.etc... :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: Intrebare despre bob de porumb

Mesaj de MadaPescar » 20 Feb 2009, 13:22

Multumesc "gor965".Imi cer scuze oricum nu am stiut exact cum seprocedeaza.Revenind la intrebarea care am pus-o nu cred totusi ca este o simpla coincidenta ,dar ar mai fi totusi de studiat unele aspecte care le-a spus"gor965".Fir intins.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Intrebare despre bob de porumb

Mesaj de misu_sipanu » 20 Feb 2009, 16:59

George,cred ca MadaPescar se refera la "amprenta" pe care crapul o lasa pe momeala cu care a fost prins(daca momeala a fost recuperata)in ideea ca ceilalti crapi recunosc ca momeala respectiva a mai fost consumata si probabil prezinta incredere.

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: Intrebare despre bob de porumb

Mesaj de MadaPescar » 22 Feb 2009, 17:42

Da,misu_sipanu la acea amprenta ma refeream dar vad ca............."este o simpla coincidenta".

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”