porum in aditiv lichid

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AlexFI
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 17 Noi 2010, 21:31

porum in aditiv lichid

Mesaj de AlexFI » 11 Ian 2011, 00:48

Buna seara si vine v-am gasit!
Este prima oara cand postez desi frecventez acest forum de foarte mult timp si sfaturile gasite aici m-au ajutat in mod real. Acum insa vin cu o problema despre care am gasit putine informatii si chiar daca s-a mai discutat nu cred ca strica si niste idei mai proaspete. Insa sa trecem la subiect. Fiind iarna si nefiind adept al pescuitului la copca, vremea de afara ma omoara. Numar zilele pana la primavara si in nerabdarea de a intinde firul incerc sa ma indeletnicesc cu diverse ocupatii care au legatura cu pescuitul, poate poate imi mai potoleste cheful de balta. Umbland azi prin scule am gasit o sticla cu aditiv lichid de la Benzar (big fish) de sezonul trecut si m-am gandit ce s-ar intampla daca as pune la pastrare intr-un recipient inchis etans niste porumb de tip bonduelle peste care sa torn acest aditiv lichid. Ar rezista pana la primavara-vara sau ar face urat? Eventual sa adaug si niste conservant (melasa sau lapte de porumb). Aditivul lichid ar avea vreun efect pozitiv asupra porumbului sau l-as consuma degeaba? M-ar interesa sa reziste pana la primavara-vara si sa confere si porumbului aroma. Va multumesc in avans si fire intinse!

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”