COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de IULIAN C » 27 Sep 2009, 00:42

Dragi prieteni pescari,
am si eu o intrebare adresata celor ce au folosit cu preponderenta cele 2 seturi de senzori de la energofish,
mai precis supun comparatiei vechea dar foarte apreciata si folosita ET 200+ versus noua E-sential
Adica,as vrea sa nu se ia ca prim factor pretul,ci strict caracteristicile uneia si a celeilalte,tocmai pt ca n-am reusit inca sa iau ET-ul si intre timp a aparut asta E-sential,as dori ca acei dintre voi care ati folosit aceste 2 statii sa va dati cu parerea,nu reusesc sa iau o decizie in acest sens si mi-ar fi de ajutor....
Cea veche am vazut-o la multi...e ...clar super din toate p-ctele de vedere,mai ales la raportul calitate-pret,vreau sa stiu daca cea noua e cel putin tot cam la fel ca si caracteristici cu cealalta sau poate mai sus,sau daca e doar o noutate in scop comercial a firmei!
vechea ET
vechea ET
Fişiere ataşate
noua ET
noua ET
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de IULIAN C » 29 Sep 2009, 00:58

"Mea culpa" pt off-topiic.....da' postase Nelutu aici...s-a sters sau am eu probleme cu calculatorul?ca nici avatarul meu nu se afiseaza!Probabil ca in aceste momente se lucreaza la site,stiu ca Florentin si Cosmin tot pierd ani din viata cu munca pt comunitatea Infopescar....contra....critici si bobarnace de la cei ce nu inteleg......
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de Nelutu » 29 Sep 2009, 20:26

Am postat dar vad ca a disparut! Nu stiu motivul!? :-?

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de IULIAN C » 12 Oct 2009, 00:36

Mai toata lumea are una din aceste statii,dar vad ca sunteti cam secretosi..... :-?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de zfcristian » 17 Oct 2009, 15:09

Si eu vreau sa imi iau un set doar ca sunt intr-o mare dilema , daca sa ii iau pe cei model nou sau pe cei model vechi, ciudat fiind ca cei model nou culmea sunt mai ieftini! Asteptam mai multe info!
Multumesc!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de Driscu Radu » 19 Oct 2009, 21:07

Nu am senzorii noi de la energo dar pot spune ca cei vechi merita fiecare banut, ma prins o furtuna care a durat aproape 12 ore si nu au avut nimic, cred ca sunt cei mai buni avertizori set dpv. calitate pret.Am vazut multi pescari in concursuri cu astfel de senzori la Tv, si pe balti C&R.

Avatar utilizator
mariusangler
senior
senior
Mesaje: 188
Membru din: 02 Dec 2008, 12:31

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de mariusangler » 27 Oct 2009, 16:44

Cred ca cei mai buni avertizori calitate pret sint acestia.Cei care-i au ,sau au vazut pot sa va confirme.Intre acest model si cei de la Delkim sint foarte putine diferente.
http://www.raven.nl/gb/product/carp/185 ... ravav0555/
Functioneaza pe acelasi principui al detectarii muscaturii prin vibratie si are doua prize de curent in partea de jos,una pentru swingere si una pentru statie.Calitate- exceptionala.
Team Select Baits Romania

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de gor965 » 29 Oct 2009, 10:34

mariusangler scrie:Cred ca cei mai buni avertizori calitate pret sint acestia.Cei care-i au ,sau au vazut pot sa va confirme.Intre acest model si cei de la Delkim sint foarte putine diferente.
http://www.raven.nl/gb/product/carp/185 ... ravav0555/
Functioneaza pe acelasi principui al detectarii muscaturii prin vibratie si are doua prize de curent in partea de jos,una pentru swingere si una pentru statie.Calitate- exceptionala.
Au statie X2 astia ?
P.S
Da' , de aia din poza de la semnatura mea ce stii ?...costa cat Delkim ! ;) :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mariusangler
senior
senior
Mesaje: 188
Membru din: 02 Dec 2008, 12:31

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de mariusangler » 29 Oct 2009, 13:02

gor965 scrie:
mariusangler scrie:Cred ca cei mai buni avertizori calitate pret sint acestia.Cei care-i au ,sau au vazut pot sa va confirme.Intre acest model si cei de la Delkim sint foarte putine diferente.
http://www.raven.nl/gb/product/carp/185 ... ravav0555/
Functioneaza pe acelasi principui al detectarii muscaturii prin vibratie si are doua prize de curent in partea de jos,una pentru swingere si una pentru statie.Calitate- exceptionala.
Au statie X2 astia ?
P.S
Da' , de aia din poza de la semnatura mea ce stii ?...costa cat Delkim ! ;) :D
Poti folosi statia asta http://www.raven.nl/nl/product/karper/1 ... ravav2961/ sau ansamblul de la ATTX http://www.attackle.com/attxv2.htm sau de la alti producatori.
Team Select Baits Romania

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de gor965 » 30 Oct 2009, 13:53

mariusangler scrie:
gor965 scrie:
mariusangler scrie:Cred ca cei mai buni avertizori calitate pret sint acestia.Cei care-i au ,sau au vazut pot sa va confirme.Intre acest model si cei de la Delkim sint foarte putine diferente.
http://www.raven.nl/gb/product/carp/185 ... ravav0555/
Functioneaza pe acelasi principui al detectarii muscaturii prin vibratie si are doua prize de curent in partea de jos,una pentru swingere si una pentru statie.Calitate- exceptionala.
Au statie X2 astia ?
P.S
Da' , de aia din poza de la semnatura mea ce stii ?...costa cat Delkim ! ;) :D
Poti folosi statia asta http://www.raven.nl/nl/product/karper/1 ... ravav2961/ sau ansamblul de la ATTX http://www.attackle.com/attxv2.htm sau de la alti producatori.
Scump...dincolo era mai ieftin ! :)) ...o statie costa mai mult decat un set intreg de Energo ! :-?? ...lasa ca ma fac eu mare si-mi iau V10 i ca alea din poza...ca rezista la -25 grade C ! ;) >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de zfcristian » 08 Noi 2009, 23:07

Chiar nu isi poate spune nimeni o opinie despre Et, sa inteleg ca toata lumea a trecut pe Fox si Delkim ? :D
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
mingpro
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 02 Feb 2009, 20:04

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de mingpro » 24 Noi 2009, 16:51

modelul vechi de ET era super OK. Nu am auzit decat 1 singur caz in care nu mergea statia. Modelul nou, cel ieftin, nu ai de unde sti cum se comporta decat dupa 1 timp mai indelungat de folosire. gandestete ca au aparut abia anul acesta. Totusi am 3 cunostiinte care-l au si nu sunt probleme. Pe de alta parte modelul vechi fiind scos din fabricatie ce mai e pe piata s-ar putea sa nu mai fie atat de bun ca inainte. daia o sa cumpar si eu prin ianuarie, cand ma tot amageste unu ca aduce pe reducere, modelul nou. La ce diferenta de bani e pot lua 2, una acu si una peste 2 ani cand expira garantia, daca no apare ceva mai interesant

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de IULIAN C » 25 Noi 2009, 00:11

Multam,mingpro !!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de zfcristian » 25 Noi 2009, 10:27

PArerea mea este ca diferenta de pret este data odata de faptul ca cei noi vin in geanta de plastic si nu in una metalica asa cum erau cei vechi plus ca probabil ca pentru a fi competitivi pe piata au mai redus si procentul de profit. Tot ce am citit despre cei care au avut sau care au desfacut ambele modele se pare ca in afara de ledurile in plus la cei noi in rest sunt identici.
Pana la urma cred ca o sa merg pe cei noi iar cu restul de bani o sa imi iau niste intinzatoare tip euroswinger.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: COMPARATIE SENZORI CU STATIE ENERGO

Mesaj de IULIAN C » 25 Noi 2009, 11:18

zfcristian scrie:PArerea mea este ca diferenta de pret este data odata de faptul ca cei noi vin in geanta de plastic si nu in una metalica asa cum erau cei vechi plus ca probabil ca pentru a fi competitivi pe piata au mai redus si procentul de profit. Tot ce am citit despre cei care au avut sau care au desfacut ambele modele se pare ca in afara de ledurile in plus la cei noi in rest sunt identici.
Pana la urma cred ca o sa merg pe cei noi iar cu restul de bani o sa imi iau niste intinzatoare tip euroswinger.
Daca tot esti si tu interesat,rogu-te,cum afli ceva sa mai pui aici....apropo...pe un site au scazut iar pretul (279 toti 4)si daca zici ca sunt rentabili...apoi cred ca ni-i vom cumpara
Apropo:ce leduri au in plus fata de energo cei vechi...de veghe,ca la delkim...sau ce???
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”