HAKUYO VS ANACONDA

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
hapciuciu
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 11 Feb 2011, 10:24

HAKUYO VS ANACONDA

Mesaj de hapciuciu » 31 Iul 2013, 14:22

Salutare
Ce model imi recomandati dintre cele 2:

http://danmitranescu.ro/97-742/AVERTIZO ... L-2013.php
http://www.pescuitshop.ro/produse-crap/ ... vi-carp-ii

Sau daca aveti o alta propunere care sa nu depaseasca 500 RON.

Multumesc

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO VS ANACONDA

Mesaj de Bogdan Melu » 31 Iul 2013, 15:56

Am cumparat modelul de senzori de la Hakyo si pana acum am ceva partide de pescuit in care i-am pus la treaba.
Ca sa fiu sincer pana la capat am cam "tras" de ei pt a vedea ce pot.
Sunt foate multumit de ei.
Pt pretul la care se pot achizitiona sunt o alegere excelenta.
Statia are o raza decenta(pe balta a sesizat trasatura de la circa 80-100m poate un pic mai mult).La capitolul asta cu raza de actiune sunt mai multi factori de luat in seama(starea bateriei,interferente,etc).
Senzorii ca atare sunt rezonabil de sensibili atat pe trasatura "fugita" cat si pe "cazuta".
Sunt rezistenti si la socuri si la apa.
Testul de soc a fost ca am trecut cu masina(neintentionat) peste cutia cu senzori.
Testul de impermeabilitate l-am facut intentionat,in sensul ca la prima iesire cu ei pe balta i-am lasat 10 minute in apa dupa care am pescuit cu ei si au functionat fara probleme.
Pescuind mai mult ziua(partide scurte de 12 ore) si mai rar si peste noapte nu m-am prins daca au si o stare de "stand by" cu lumina "de veghe" cum au de exemplu Delkim-ii.
Adica o setre intuitiva de genul zi-noapte.

In consecinta pot sa ii recomand fara nici un fel de retinere,le acord nota 9,5 din 10(asta asa ca sa fim ca la scoala)

Despre senzorii de la Anaconda nu stiu prea multe,din auzite oamenii sunt multumiti de ei.
Eu de la magazinul incdicat de tine mi-am cumparat un "geamantan" pt BBLC-uri si tamburi de care sunt super multumit.
In general pe zona de bagajerie,haine,etc sunt foarte bune produsele.

Ca o concluzie nu cred ca se justifica diferenta de pret,poti sa mergi linistit pe Hakuyo.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
hapciuciu
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 11 Feb 2011, 10:24

Re: HAKUYO VS ANACONDA

Mesaj de hapciuciu » 31 Iul 2013, 17:13

Bogdan Melu scrie:Am cumparat modelul de senzori de la Hakyo si pana acum am ceva partide de pescuit in care i-am pus la treaba.
Ca sa fiu sincer pana la capat am cam "tras" de ei pt a vedea ce pot.
Sunt foate multumit de ei.
Pt pretul la care se pot achizitiona sunt o alegere excelenta.
Statia are o raza decenta(pe balta a sesizat trasatura de la circa 80-100m poate un pic mai mult).La capitolul asta cu raza de actiune sunt mai multi factori de luat in seama(starea bateriei,interferente,etc).
Senzorii ca atare sunt rezonabil de sensibili atat pe trasatura "fugita" cat si pe "cazuta".
Sunt rezistenti si la socuri si la apa.
Testul de soc a fost ca am trecut cu masina(neintentionat) peste cutia cu senzori.
Testul de impermeabilitate l-am facut intentionat,in sensul ca la prima iesire cu ei pe balta i-am lasat 10 minute in apa dupa care am pescuit cu ei si au functionat fara probleme.
Pescuind mai mult ziua(partide scurte de 12 ore) si mai rar si peste noapte nu m-am prins daca au si o stare de "stand by" cu lumina "de veghe" cum au de exemplu Delkim-ii.
Adica o setre intuitiva de genul zi-noapte.

In consecinta pot sa ii recomand fara nici un fel de retinere,le acord nota 9,5 din 10(asta asa ca sa fim ca la scoala)

Despre senzorii de la Anaconda nu stiu prea multe,din auzite oamenii sunt multumiti de ei.
Eu de la magazinul incdicat de tine mi-am cumparat un "geamantan" pt BBLC-uri si tamburi de care sunt super multumit.
In general pe zona de bagajerie,haine,etc sunt foarte bune produsele.

Ca o concluzie nu cred ca se justifica diferenta de pret,poti sa mergi linistit pe Hakuyo.
Multumesc frumos pt raspuns.
Astept pareri si de la cineva care a folosit senzorii de la Anaconda

Avatar utilizator
filip horatiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 24 Apr 2009, 00:40

Re: HAKUYO VS ANACONDA

Mesaj de filip horatiu » 01 Aug 2013, 07:36

senzorii de la Anaconda nu-i cunos, dar cei de la Hakuyo sunt foarte buni ! Trag de ei de aproape un an. De la Anaconda folosesc Distance 8000, foarte buna firma ( au lucruri de calitate ).

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”