parere cort de zi maver

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
maryn_vs
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 13 Iul 2008, 14:08
Localitate: vaslui

parere cort de zi maver

Mesaj de maryn_vs » 10 Sep 2012, 12:31

as dori sa stiu si eu daca se merita sa cumpar acest produs ..daca e stabil la vint....daca ai senzatia aia de sauna inauntru...ce dimensiuni are si daca incape un pat inauntru de-a latul..va multumesc si astept pareri de la cei care i-l au..

Avatar utilizator
maryn_vs
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 13 Iul 2008, 14:08
Localitate: vaslui

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de maryn_vs » 10 Sep 2012, 12:34


Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Sep 2012, 13:20

maryn_vs scrie:as dori sa stiu si eu daca se merita sa cumpar acest produs ..daca e stabil la vint....daca ai senzatia aia de sauna inauntru...ce dimensiuni are si daca incape un pat inauntru de-a latul..va multumesc si astept pareri de la cei care i-l au..

Senzatia de sauna sa datoreaza lipsei winter-skin-ului si se numeste ... CONDENS ... majoritatea corturilor fac condens ( nu toate )....despre cort nu stiu detalii, din cate vad in poza ar incapea un pat iar despre vant, daca il ancorezi bine nu cred ca fuge. ;)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2012, 13:42

Alexandru Mihai scrie:
maryn_vs scrie:as dori sa stiu si eu daca se merita sa cumpar acest produs ..daca e stabil la vint....daca ai senzatia aia de sauna inauntru...ce dimensiuni are si daca incape un pat inauntru de-a latul..va multumesc si astept pareri de la cei care i-l au..

Senzatia de sauna sa datoreaza lipsei winter-skin-ului si se numeste ... CONDENS ... majoritatea corturilor fac condens ( nu toate )....despre cort nu stiu detalii, din cate vad in poza ar incapea un pat iar despre vant, daca il ancorezi bine nu cred ca fuge. ;)
Max, senzatia de sauna intr-un astfel de cort e data de lipsa circulatiei de aer (aerul cald se va ridica in tavan si se va incalzi si mai tare la contacul cu membrana) !
In general condensul e dat de modificarea temperaturii la interiorul si exteriorul membranei cortului ! Un winterskin ajuta la creare unei bariere termice intre temperatura aerului de afara si temperatura aerului din interiorul cortului !

Despre cortul in cauza, sa zic eu ca e cam pe stitul englezilor, ptr. ca e mai indicat sa te apere de vant si ploaie decat de caldura !...si chiar daca-i zice Strom bla bla bla, la banii aia, m-as mira sa reziste cu fata in vant , mai bine decat ar rezista un brolly cu winterskin sau un bivy !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de darius123 » 10 Sep 2012, 22:16

Si eu i-am recomandat un brolly, care il poate folosi si ca umbrar(ceea ce vrea el) pe timp de zi si in caz de nevoie, ii adauga fata si obtine un cort. Omul nu este interesat de alte pareri, este chitit pe Maver.In acest caz, iti dorim spor la cumparare...

Avatar utilizator
maryn_vs
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 13 Iul 2008, 14:08
Localitate: vaslui

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de maryn_vs » 11 Sep 2012, 08:27

da as vrea sa imi iau acest cort deoarece am si umbrela de 3m si as vrea sa o atasez in fata cortului...

Avatar utilizator
maryn_vs
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 13 Iul 2008, 14:08
Localitate: vaslui

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de maryn_vs » 11 Sep 2012, 11:39

mar interesa ce dimensiuni are acest cort desfacut Lxlxh

Avatar utilizator
maryn_vs
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 13 Iul 2008, 14:08
Localitate: vaslui

Re: parere cort de zi maver

Mesaj de maryn_vs » 14 Sep 2012, 10:19

am dat pina la urma comanda si a venit ieri si sunt foarte incintat de el ....nu ma asteptam sa fie asa mare...incape un pat si un scaun si mai ramine si loc ptr bagaje...

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”