Rod-Pod

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 16 Apr 2013, 20:58

Salutare,
Zilele astea am fost la un prieten sa imi cumpar un rod-pod.Chestia este ca el seamana destul de mult si cu un Sky-pod.
Am atasat cateva poze.As dori si eu cateva pareri daca este bun sau cum vi se pare.
Acesta este unghiul maxim care il pot obtine intre lansete si pamant
Acesta este unghiul maxim care il pot obtine intre lansete si pamant
Testul de anduranta
Testul de anduranta
Testul de rezistenta i l-am facut dupa cum vedeti si in poza urcand o persoana(cca 80-90kg) pe el.Singurul incovenient este ca are doar 3 posturi si ca este un pic mai greu(cca 7-8kg)? Cat se merita maxim sa dau pe el?
Multumesc
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 17 Apr 2013, 20:32

Am fost astazi si l-am achizitonat la 120 lei.Mie mi se pare ca am dat putin pe el
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Osiris
senior
senior
Mesaje: 326
Membru din: 04 Dec 2009, 02:11
Localitate: Bucuresti

Re: Rod-Pod

Mesaj de Osiris » 22 Apr 2013, 00:27

Scuze, nu cred ca nu mai vad eu bine. Cu ce crezi ca seamana????? SkyPod!!!!!
:)) :)) :))
Cred ca mai degraba cu Ranger-ul.
=)) =)) =))

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 22 Apr 2013, 06:55

Daca tu spui.Eu am spus ca mie asa mi se pare.Eu de aceea am intrebat daca e ok si e bun.Dar acum l-am achizitionat si mie mi se pare ok singurul impediment este ca e foarte greu.Ieri l-am cantarit si are 8,8kg
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rod-Pod

Mesaj de osc1or » 22 Apr 2013, 13:09

greutatea este irelevanta... nu il cari in carca...
trebuie sa fie solid, stabil, mare si sa se monteze repede
Critic echilibrat

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 22 Apr 2013, 19:16

Ok mersi pentru raspuns,
Rod-podul din imagine indeplineste toate caracteristicile.Este foarte solid,fiind putin mai greu este si foarte stabil.Distanta dintre buzz barul din fata si cel din spate este mare si are si spatiu destul de mare de reglaj iar de montat se monteaza relativ repede.Adica maxim 3 min.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 22 Apr 2013, 19:30

Revin mai spre seara cu niste masuratori sigure.O rugaminte:Imi poti spune si mie care e diferenta intre rod-pod si sky-pod
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
cleanercrist
senior
senior
Mesaje: 152
Membru din: 21 Ian 2012, 17:57
Localitate: craiova
Contact:

Re: Rod-Pod

Mesaj de cleanercrist » 22 Apr 2013, 21:06

Incearca frate gimnastica,ai talent!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 22 Apr 2013, 21:17

rod pod cote.jpg
Nu eu m-am urcat pe el.Cand am fost sa cumpar rod-podul fostul proprietar a zis ca este foarte rezistent si ca il tine si pe el.Bine inteles atunci am zis ca daca imi arata il cumpar.Dupa ce sa urcat l-am luat si l-am verificat din nou si nu avea nimic.Deci e 100% rezistent

Am revenit si cu un edit.
Am facut niste masuratori si cam asa arata rod-podul.Sper sa se inteleaga
rod pod cote.jpg
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rod-Pod

Mesaj de osc1or » 22 Apr 2013, 22:59

Parerea mea ca e ok rod-podul, singurul lucru care nu imi place mie este ca are decat 3 posturi. eu folosesc 4 lansete.
Sky-pod este un rodpod produs de firma FOX. Vad ca sunt cativa mari pescari pe aici care te-au luat la misto ca nu stii ce e ala Sky-Pod, de parca asta conteaza in pescuit...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Rod-Pod

Mesaj de OvidiuBV » 23 Apr 2013, 06:15

osc1or scrie:Parerea mea ca e ok rod-podul, singurul lucru care nu imi place mie este ca are decat 3 posturi. eu folosesc 4 lansete.
Sky-pod este un rodpod produs de firma FOX. Vad ca sunt cativa mari pescari pe aici care te-au luat la misto ca nu stii ce e ala Sky-Pod, de parca asta conteaza in pescuit...
Multumesc pentru raspuns.Eu stiam ca Sky-pod este un rod-pod care are unghiul dintre lansete si pamant mai mare de 45 de grade.Momentan asta ma nemultumeste si pe mine ca are doar 3 posturi dar este bun si asa.Pana imi iau a 4-a lanseta sigur ii fac upgrade la 4 posturi
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Osiris
senior
senior
Mesaje: 326
Membru din: 04 Dec 2009, 02:11
Localitate: Bucuresti

Re: Rod-Pod

Mesaj de Osiris » 30 Apr 2013, 04:04

Nu te-am luat la "misto", cum zice colegul, dar ai mai multe postari ca mine, si logica mea ma duce la ideea ca ai si citit acest forum si multe altele si la cata informatie exista in acest moment pe net, sunt sigur ca stii cum arata un Skypod.
Sau postam asa ca ne place sa vedem acolo ca suntem Seniori sau Veterani.

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”