swingere

Moderatori: gor965, mini_mic

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: swingere

Mesaj de gor965 » 09 Iun 2012, 21:32

Dan Mitranescu scrie:Un subiect deschis de un pescar din Craiova pe un alt forum :

"am cumparat acest set de euro swinger mk2 in februarie la un targ de crap in italia bucuranduma cu o noua achizitzie si nerabdator sa le probez ,am ramas foarte neplacut surprins sa vad ca la cea mai mica trasatura sau adiere de vant cadeau
dupa cateva drumuri la magazin si repetate schimburi in sfarsit (3 luni)si 11 euro swinger schimbate am fost sunat sa le aduc inapoi ca sunt retrase de fox pentru o modificare la arcul care inchide firul acum sa vedem cat o sa dureze .Am deschis acest topic in ajutorul celor interesatzi sa le cumpere sa intrebe bine la magazin ce versiune sunt."



O prima constatare : si Fox lucreaza cu arc ... nu cu magnet cum nascoceau unii "fara obraz gros" pentru a le vinde in defavoarea modelelor mai ieftine care fac acelasi lucru .

Si doi : exista mici probleme si la case mari ... ( pentru cei care "sufera" de fite pe bani multi )
Dane, acum multi ani cand am vazut un MK2, capul de prindere arata altfel decat arata in prezent. Erau tot pe sistemul cu balama, dar toata piesa care forma capul de prindere era altfel . Daca gasesc o poza cu un MK2 vechi o sa vezi despre ce e vorba !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: swingere

Mesaj de Dan Mitranescu » 09 Iun 2012, 22:04

George pe pagina 2 a acestui topic un user balacarea swingerele Hakuyo pe motiv ca forta balamalei trebuie reglata in situatia in care posesorul doreste o desprindere mai usoara a firului si facea trimitere catre firme consacrate la care totul este impecabil .
Totodata folosea expresia "obraz gros" si "imbogatire fara scrupule" pentru cei care vand swindere cu asemenea "probleme".

Textul copiat de mine de pe xxx vine ca replica la mizeriile scrise de acel user .

Avatar utilizator
Arici
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 08 Noi 2011, 11:14

Re: swingere

Mesaj de Arici » 10 Iun 2012, 00:37

Nu imi place sa postez ca sa ma bag in seama sa imi creasca numarul de posturi , dar acum am sa o fac. Nu il cunosc pe Dan Mitranescu personal sau sa fi avut vreun beneficiu de pe urma lui , doar din ce a mai aparut pe la PV-TV si ce mai posteaza pe forumuri. In urma cu ceva timp am achizitionat niste mulinete .Am cautat pe net , am intrebat in stanga si in dreapta si personal mi-au placut Tk9000/12000. Ii trimit mesaj lui Dan Mitranescu ce e de capul lor , omul imi explica ca la prosti pe intelesul tuturor ce e de capul mulinetei , ce asteptari are de la o mulineta etc si imi recomanda un alt model , TD6000. In fine dupa ceva timp strang niste banuti si imi cumpar tot ce vreau eu ca de eu vream o mulineta cu tambur mare si cu baitrunner . Am ales Tk9000/12000 -5 bucati foarte multumit de ele .
Concluzia mea e ca tipul e ok , ce vinde si cum vinde !Ca se mai intampla si alte nebunii nu ma priveste .Cu mine sa comportat ok .
P.S Am si eu acest tip se swingere, merg , isi fac treaba ma deranjeaza ca nu fac cartofi prajiti si nu imi toarna bere rece in pahar

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: swingere

Mesaj de Dan Mitranescu » 10 Iun 2012, 02:09

BClaudiu scrie:Vezi tu, din pacate se aplica perfect proverbul capra raioasa mai tine si coada pe sus sau, tipic romanesc,
dupa ce ca ti se vinde un produs defect tot tu iti iei bobarnace in nas de la vanzator ca nu esti in stare sa-l repari.
Eu am crezut initial ca ti-ai insusit greseala si fiind putin destept ai lasat topicul sa moara, dar tu nimic, batman, batman.
Pai noi suntem obligati, daca nu stim sa reparam un produs nou, sa venim din celalata parte a orasului la tine la magazin
ca sa remediezi defectul? Crezi ca dupa ce am platit pe un produs nou indiferent de suma mica sau mai mare, mergem la pescuit
sa ne facem nervi ca nu declanseaza maimutoiu si intinde firele ca pe spaghete si apoi sa pierdem timpul prin mizeria asta de
oras pana la magazin.
Lucrul asta trebuia sa-l faci tu de la inceput, sau scalvii chinezoi de pe vaporul in deriva numit hakuyo,
nu noi consumatorii platitori.
Eu nu prea am treaba cu forumurile si nu ma bagam, a fost baiatul meu la tine la magazin cu niste porumb de plastic care bagat in apa
imprastia si emana niste urme de ulei si vanzatorul de acolo vazandu-l mai copil, i-a ras in nas. I-am zis, lasa tata pt niste plastice ordinare
i-a de aici si cumpara niste eterprise. Sunt eu un tip calm si pacifist ca veneam la tine la magazin si-l puneam pe vanzator sa inghita porumbul ala.
Si vi tu si ma iei cu fite si snobisme ca am pretentia la un lucru bun si ieftin? Pai pune deasupra pravaliei vand lucruri noi dar proaste
ca sa stie lumea ce si cum.
Pe aici am apucat sa citesc de cativa useri care s-au plans si vi tu ca o balerina si faci balet, faci pe prim solistul, esti tare in clanta
imi dai un citat de pe alt forum cum ca fox a dat rateuri si nu stiu ce. Pai tu te compari cu foxu .........................................................................................................................................
.........................................................................................................................................
.........................................................................................................................................


Iti spun si numele meu intreg Barbulescu Caludiu si daca ai vreo nelamurire sau vrei sa discutam altfel iti comunic si telefonul sa nu crezi ca ma ascund
la calculator cum spunea un om mai sus, ca nu mie frica de nimeni si nimic cand dreptate e a mea. Asa sa stii si tu.

post Editat -> Gor965
Atentie la limbaj !Fata de pretentiile pe care le emiteti ati scris ca ultimul birjar ! E ptr. prima si ultima data cand va editez postarea !
In primul rand uiti cum te cheama si asta spune multe. ;)
Cauta in josul paginii sa-ti reamprospatezi memoria . Afla cine erai acum 3 luni cand ai ajuns pe acest forum :

http://www.infopescar.tv/forum/member/B ... age45.html

2. Eu nu am vanzator in magazin de un an asa ca nu stiu pe unde a umblat baiatul tau .

3. Esti primul si ultimul "pescar" care a observat ca plasticele de la Predator sau Baracuda ( singurele modele pe care le am in magazin ) "emana" ulei . :D ... De aici vine "suferinta" fata de Hakuyo ? Cred ca stiu cine esti hotomanule ! ;)

4. Pentru 4 lei cat costa un plic de plastice ti-ai trimis baiatul in partea cealalta a orasului sa il schimbe ? La pretentiile tale ? :))
Ce produse ai mai cumparat de la mine sau de la Hakuyo ? ...sau ne etichetezi pentru un plic de plastice de la Predator ? <:-P

5. Eu banuiesc ca esti un mare mincinos . Asa crezi ca ajungi pescar ? :D

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: swingere

Mesaj de vioril » 10 Iun 2012, 04:24

BClaudiu , ai fost la pescuit ? ai folosit swingerele de la hakuyo ? cu ce fire ai pescuit ? ce plumb ai folosit ?



si in final : ce ai prins ? :D :D :D

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: swingere

Mesaj de Stef » 10 Iun 2012, 16:27

Nu sunt genul care sa ma bag aiurea in discutii, dar ma simt oarecum nevoit (moral vorbind) sa confirm cele spuse de vioril mai sus. Anul acesta, in primavara, am avut o problema cu mandrina de la un mtx, am mers frumos la magazin, am lasat lanseta si numarul meu de telefon.
Dupa 1-2 saptamani, am fost sunat sa vin sa ridic lanseta. Nu mi-a fost cerut niciun ban pentru faptul ca-mi fusese rezolvata problema la mandrina. Acest lucru, cred eu, spune foarte multe despre seriozitatea magazinului sau si despre modul in care sunt tratati clientii sai. Cu aceasta ocazie, doresc sa-i si multumesc lui Dan pentru sfaturile bune pe care mi le dadea cand treceam pe la magazin si eram in dubi cu ceva anume.

Alin
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: swingere

Mesaj de darius123 » 11 Iun 2012, 16:19

Nici eu nu il cunosc personal pe Domnul Mitranescu, dar am avut cateva discutii in privat cu Dansul si mi-a lasat o impresie buna, s-a oferit sa ma ajute intr-o problema, chiar daca nu era obligat sa o faca.
Domnule BCladiu, nici pe Dvs. nu va cunosc personal, dar nu cred ca este nevoie sa ne mintiti, ca nu v-a intrebat nimeni cum va cheama.Cred ca cea mai buna solutie sa aflam cine sunteti cu adevarat, este sa ajungeti un mare pescar si cu siguranta, o sa auzim de Dvs.Pana atunci, ca va cheama Caludiu(Cladiu) Boban sau Barbulescu Caludiu(Cladiu), nu cred ca intereseaza pe nimeni.
Am si eu cateva produse Hakuyo si nu poti sa ai pretentii mai mari la un swinger de 19 ron sau la o lanseta de 160 ron.
Lasati pe cei care se plang de produsele Hakuyo sa isi faca singuri dreptate, este cel mai corect.
Nu este frumos sa aruncati cu noroi intr-un om care si-a castigat respectul de-a lungul anilor prin munca si sacrificii.

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: swingere

Mesaj de REMUSGL » 11 Iun 2012, 17:15

darius123 scrie:Nici eu nu il cunosc personal pe Domnul Mitranescu, dar am avut cateva discutii in privat cu Dansul si mi-a lasat o impresie buna, s-a oferit sa ma ajute intr-o problema, chiar daca nu era obligat sa o faca.
Domnule BCladiu, nici pe Dvs. nu va cunosc personal, dar nu cred ca este nevoie sa ne mintiti, ca nu v-a intrebat nimeni cum va cheama.Cred ca cea mai buna solutie sa aflam cine sunteti cu adevarat, este sa ajungeti un mare pescar si cu siguranta, o sa auzim de Dvs.Pana atunci, ca va cheama Caludiu(Cladiu) Boban sau Barbulescu Caludiu(Cladiu), nu cred ca intereseaza pe nimeni.
Am si eu cateva produse Hakuyo si nu poti sa ai pretentii mai mari la un swinger de 19 ron sau la o lanseta de 160 ron.
Lasati pe cei care se plang de produsele Hakuyo sa isi faca singuri dreptate, este cel mai corect.
Nu este frumos sa aruncati cu noroi intr-un om care si-a castigat respectul de-a lungul anilor prin munca si sacrificii.
=D> =D>

Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: swingere

Mesaj de diccosmin » 15 Iul 2012, 01:55

Am si eu o intrebare, o postez aici. La sistemul din imagine, cum se elibereaza firul? e nevoie de interventia pescarului sau se elibereaza automat? Multumesc.
Imagine

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: swingere

Mesaj de georgemarian » 15 Iul 2012, 10:49

diccosmin scrie:Am si eu o intrebare, o postez aici. La sistemul din imagine, cum se elibereaza firul? e nevoie de interventia pescarului sau se elibereaza automat? Multumesc.
Imagine
Cum sa il elibereze pescarul :)) nu cred asa ceva,nu exista...
se elibereaza singur cand ridici lanseta de pe suport..

Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: swingere

Mesaj de diccosmin » 15 Iul 2012, 13:09

:"> :"> :"> :"> :"> :">

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: swingere

Mesaj de Stef » 15 Iul 2012, 15:06

georgemarian scrie: Cum sa il elibereze pescarul :)) nu cred asa ceva,nu exista...
Cum sa nu existe? Bambina nu mai e swinger? :))
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: swingere

Mesaj de georgemarian » 15 Iul 2012, 18:27

Stef scrie:
georgemarian scrie: Cum sa il elibereze pescarul :)) nu cred asa ceva,nu exista...
Cum sa nu existe? Bambina nu mai e swinger? :))
pfff... :)) asa se numeste nu?:))

Avatar utilizator
catalin_ionut
senior
senior
Mesaje: 208
Membru din: 25 Iun 2011, 01:13

Re: swingere

Mesaj de catalin_ionut » 05 Mai 2013, 00:40

stiti cumva daca se poate da tija jos si atasa lant la poza de mai sus transformandu-l in hanger? stima

Avatar utilizator
viorel doloc
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 19 Noi 2009, 15:19

Re: swingere

Mesaj de viorel doloc » 13 Sep 2013, 16:29

Servus.
Despre acest model ......http://danmitranescu.ro/98-739/SWINGERE ... O-ROSU.php, ce parere aveti? Ma intereseaza greutatea "butoiasului", intensitatea luminii pe trasatura si vizibilitetea atat ziua cat si noaptea, fata de cei "normali"
D-l Dan?
Multumesc anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”