ALBELE

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ALBELE

Mesaj de georgemarian » 28 Mar 2011, 20:41

ok multumesc mult:)

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ALBELE

Mesaj de Madalin Dirla » 28 Mar 2011, 23:18

PREDA ALEXANDRU scrie:da au prins cinci crapi cam la patru kilograme bucata si novac la greu , cam asta este tot ,ori cum pina la sfirsitul lui aprilie nu ies astept sa se incalzeasca sa pot sta pe balta de vineri pina duminica ,ca pentru o zi nu plec asa sint eu ,daca vau ajutat cu ceva informatiile ,eu va urez fir intins ori unde vati duce . **== ---<><

Sa va spun eu realitatea de pe aceasta balta,de sambata pana duminica au fost 4 prieteni cu cate 4 lansete(la plantat)si au platit 320 lei toti,dupa ce au venit paznicii si le-au luat banii la cateva ore au inceput sa-i inchida cu plasele in stanga lor la 100-200 m si in dreapta la fel la 100-200 m(eu daca eram in locul baietilor ii luam la omor pe paznici) si colac peste pupaza vine patronul baltii(asta nou) si din vorba in vorba ii intreaba pe baieti daca au prins ceva,baietii raspunzandu-i pai ce sa prindem tata nu vezi ca ne-au inchis braconierii astia ai tai cu plasasele!! la care patronul le raspunde,stati linistiti baieti alea sunt plase monofilament si sunt bagate pt. novac ~x( ,ce tupeu pe patron X-( ca si cum crapul romanesc se putea plimba si hrani in liniste ca si cum nu ar fi nimik in apa............povestea este mai lunga,am incercat sa relatez pe scurt ce mi-au povestit baietii........sunt indignat deoarece era balta mea de suflet.....restul ramane la aprecierea dvs..

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ALBELE

Mesaj de serban_31 » 29 Mar 2011, 08:47

Madalin007 scrie:Sa va spun eu realitatea de pe aceasta balta,de sambata pana duminica au fost 4 prieteni cu cate 4 lansete(la plantat)si au platit 320 lei toti,dupa ce au venit paznicii si le-au luat banii la cateva ore au inceput sa-i inchida cu plasele in stanga lor la 100-200 m si in dreapta la fel la 100-200 m(eu daca eram in locul baietilor ii luam la omor pe paznici) si colac peste pupaza vine patronul baltii(asta nou) si din vorba in vorba ii intreaba pe baieti daca au prins ceva,baietii raspunzandu-i pai ce sa prindem tata nu vezi ca ne-au inchis braconierii astia ai tai cu plasasele!! la care patronul le raspunde,stati linistiti baieti alea sunt plase monofilament si sunt bagate pt. novac ~x( ,ce tupeu pe patron X-( ca si cum crapul romanesc se putea plimba si hrani in liniste ca si cum nu ar fi nimik in apa............povestea este mai lunga,am incercat sa relatez pe scurt ce mi-au povestit baietii........sunt indignat deoarece era balta mea de suflet.....restul ramane la aprecierea dvs..
Asta toamna m-am chinuit sa ii explic lui George( patronul) ca balta aia are mare potential si poate fi exploatata altfel, sunt potine balti cu structurile si suprafata ei, dar se pare ca nu ai cu cine vorbii.
Concluzia este una singura: FOAMEA FACE RAVAGII.
Romanul care are o Vaca care da 20 l de lapte pe zii nu vinde laptele sau branza, mai repede taie vaca si o vinde. =))
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: ALBELE

Mesaj de Rechin » 29 Mar 2011, 12:14

mare adevar ai spus ,aia cu vaca asa este ne caracterizeaza pe noi ca natie perfect si balta intradevar este una din cele mai frumoase si mari si stuf si tot ce vrei apa mica apa mare este balta perfecta dar n-ai cu cine sa faci treaba in tara asta .am inceput de citiva ani sa ne resemnam si asta este intradevar cel mai grav lucru. ~x(
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: ALBELE

Mesaj de bitza35 » 29 Mar 2011, 23:15

buna seara.ma cam sperie ce aud despre aceasta balta si pacat ca se intampla asa...auzisem anul trecut ca mergea foarte bine dar nu am ajuns acolo.as avea o rugaminte si anume:ma poate ajuta cineva cu cateva detalii...taxa si pe cate ore,daca a inceput sa manance...ptr ca as vrea sa o incerc in cursul saptamanii.astept un raspuns.va multumesc
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: ALBELE

Mesaj de Rechin » 30 Mar 2011, 22:41

bitza35 scrie:buna seara.ma cam sperie ce aud despre aceasta balta si pacat ca se intampla asa...auzisem anul trecut ca mergea foarte bine dar nu am ajuns acolo.as avea o rugaminte si anume:ma poate ajuta cineva cu cateva detalii...taxa si pe cate ore,daca a inceput sa manance...ptr ca as vrea sa o incerc in cursul saptamanii.astept un raspuns.va multumesc
citeste si tu posturile de mai sus...
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: ALBELE

Mesaj de Rechin » 01 Apr 2011, 13:13

am vorbit cu cineva care sta in naipu si mi-a spus ca noul patron ar fi scos tot pestele din balta si ar vrea sa o populeze cu puiet mult sa o inchida vreo 2 ani si sa faca C&R la o taxa mai mica decat 120 ron ceva genul 50 ron 12 ore .inca o balta stearsa de pe lista.....pacat cel putin vreo 2 ani.
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Dilut3D
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2010, 21:10

Re: ALBELE

Mesaj de Dilut3D » 24 Apr 2011, 17:34

salut, nu cred faza cu pestele scos, poate din alta balta.
taxa este 80 ron/zi si 120 /24h cu 7 scule (cred)
O sa ma duc cel mai probabil saptamana viitoare, nu dezinformati daca nu stiti.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: ALBELE

Mesaj de Tibi30 » 25 Apr 2011, 18:58

Daca stii tu mai bine,ceva ce noi nu stim,de ce nu spui... :)) ...daca ai bani de aruncat si timp de pierdut,fir lntins la Albele....

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: ALBELE

Mesaj de Rechin » 26 Apr 2011, 22:32

Au fost niste baieti acum 2 saptamani,3 echipe de cate 5 lansete nici un tac.Paznicul nu a venit deloc 24 de ore .Asta iti spune ceva ?, :-h mie ....multe.
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Dilut3D
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Mai 2010, 21:10

Re: ALBELE

Mesaj de Dilut3D » 30 Apr 2011, 16:26

am fost azi, am prins o rosioara mare la palma un caras si un strap la 500g toti 3 aveau urme vizibile de plase in rest 1 salau la 1.3kg si inca vreo 2 strapi sariti de 500g+ niste tantari grasi si frumosi :x
Nu a miscat novac/fitofag/caras insa a miscat la altii(mai exact la unii) (:| , am gresit locul.
Din 2 echipe doar noi am prins, asta fiindca am schimbat monturile umatoarea zi. La undita multa rosioara si strapi cat degetul la rama.
in final am dat 2.400 Ron si am prins 3 kg de salau si 2 de rosioara :(

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: ALBELE

Mesaj de eden » 30 Apr 2011, 17:06

2400 ? :)) fratilor dar ati gresit-o rau daca e asa...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: ALBELE

Mesaj de Ion Mironov » 30 Apr 2011, 21:40

e un zero in plus. :D :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: ALBELE

Mesaj de eden » 30 Apr 2011, 23:59

de banii astia pe solacolu luai caras ca la balamuc :D
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
PREDA ALEXANDRU
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 29 Iun 2009, 20:31

Re: ALBELE

Mesaj de PREDA ALEXANDRU » 02 Mai 2011, 20:48

:-q dezastru fratilor evitati balta ALBELE dati bani de pomana balta in toamna a fost scazuta si navodita la greu pina a inghetat iar in primavara a inceput iar campania de navodire, confirmarea o am de la un cioban si de la mai multi oameni , pacat in 24 h plantate nam luat decit patru chinezesti ,pacat inca o balta stearsa din agenda . :(

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”