Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
seby_pie
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 14 Feb 2008, 10:51
Localitate: DEVA
Contact:

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de seby_pie » 14 Iul 2009, 00:08

mario_kempes10 scrie:Multumesc mult Seby pentru informatii.
ma bucur ca am putut fi de ajutor.
CSP" FREE CARP" DEVA
http://www.freecarp.ro/forum


Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 28 Dec 2009, 15:00

pentru Seby_pie diferenta este ca tu prinzi peste acolo unde altora nu le este permis sa pescuiasca (stii la ce ma refer nu?) adica in partea cu apa mai adanca si cu mai mare spatiu de desfasurare.Scuze dar nu trebuie sa mi-o iei in nume de rau deoarece nu contest valoarea ta ca pescar si mai ales spiritul de C&R.Fire intinse si fara agataturi si daca in 2010 se mai tin concursuri poate o sa ma inscriu si eu daca este cu putinta :D :?:

Avatar utilizator
seby_pie
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 14 Feb 2008, 10:51
Localitate: DEVA
Contact:

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de seby_pie » 05 Feb 2010, 13:09

tonny , pozele de mai sus sunt postate ca sa aveti o idee despre cum arata balta.
O singura data am pescuit din acea pozitie pe acel mal la liber , atunci am facut si fotografiile .
pozitia unde am pescuit cel mai des este la 100 de metri de intrarea in ferma , inainte de pontonul 1 .asta pentru ca nu aveam chef sa fa 3.4 drumuri pina la masina dupa scule si sa le car pe mal pina in capatul balti . asta ar fi insemnat ca nu imi mai ramine timp si de pescuit! :D ;)))
Nivelul apei este c-am acelasi pe toata suprafata balti , nu sunt locuri unde nivelul apei sa fie mai mare, considerabil. diferenta maxima este maxim de 30-40 cm si asta doar in locurile pe unde trec canalele .
in ce priveste agatatura , nu pot sa spun decit ca, peste tot exista . toata balta are asa ceva . daca nu ai in larg sigur ai in 30 de metri de mal si viceversa .
singurul lucru care te avantajeaza este ca sunt locuri unde poti prinde foarte bine amur ,sau locuri unde prinzi mai bine romanesc , in rest e tot o apa si un pamint! :) :D
CSP" FREE CARP" DEVA
http://www.freecarp.ro/forum

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 05 Feb 2010, 17:25

ok am inteles ce vrei sa spui si este bine ca ai reusit sa pui acele poze ca sa-si faca mai multi pescari impresia despre acesata balta.Astept sa vina caldura si poate o sa ne intalnim la o poveste pe balta

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 25 Feb 2010, 10:54

Intrebare intrebatoare :-?? :D Care aveti idee cand o sa se deschida balta si ce conditii or sa fie in 2010 taxe si modul de pescuit?Am inteles ca de anul acesta o sa se poata pescui doar in sistam C&R? astept raspunsuri si numai bine ca deja nu mai pot sta departe de balta =P~ ~x(

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de ciptes » 05 Mar 2010, 23:32

Balta se deschide in 13 martie daca nu vine frigul si a cam venit cu zapada si probabil ca o mai amana o saptamana. Taxa mi-a spus unul din patroni ca va fi aceeiasi ca si anul trecut 40ron si el nu crede ca o modifica. E criza !Cantitatea de peste retinut (cine il retine) va fi tot ca anul trecut 5kg crap si carasul la liber.

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 06 Mar 2010, 15:08

multumesc pt raspuns si sper ca o sa ne vedem pe balta anul acesta si sa mai povestim acolo Ciptes .Stima

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de ciptes » 06 Mar 2010, 17:57

Dupa Paste ma duc la balta la Zabrani (AR) si urmatorul wichend la Vlaicu. Am sa iau legatura cu tine cand ma duc la Vlaicu daca vrei sa vii ! Respecte !

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 06 Mar 2010, 18:10

ok ne auzim pe forum si mai vorbim si planificam un pescuit pe Aurel Vlaicu ;) poate facem echipa buna :D scoatem la pozat crapii aia mai mari de pe Vlaicu 8->

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de zamfi » 06 Mar 2010, 19:17

Salau este pe Vlaicu? Merci.

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 06 Mar 2010, 19:46

eu unul nu am auzit la nimeni sa pomeneasca de asa ceva pe Aurel Vlaicu.Nu zic ca nu este dar daca era rapitor cat de cat mare il observam si noi cei care am pescuit acolo macar odata in multele partide de pescuit.Parerea mea.Astept si pe altii sa ne lamureasca :-??

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de ciptes » 07 Mar 2010, 03:13

salau nu cred dar este stiuca ! Mie mi-a intrat la maggot rig cu viermusi dar mici (2). Am auzit ca au si de 7-8 kg pe balta mare (la o recoltare s-au prins multe si le-au dat drumul inapoi) dar nu da nimeni la stiuca ca ai toate sansele sa pierzi o gramada de linguri sau voblere ca sunt f. multe agataturi. Cu barca nu te lasa si de pe mal iti pierzi toata trusa si pe deasupra au o gramada de carasi, daca dai la pluta prinzi zece kile de brichete(carasi). Crap nu este intot judetul cum este acolo si ca si cantitate si greutate---PARERE PERSONALA !
@tonny: dupa Paste iti dau un mes pe privat. Stima !

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de tonny » 07 Mar 2010, 03:51

ok serif te astept cu mesajul si sper sa mai discutam una alta pe forum despre balta in rest numai bine

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Aurel Vlaicu - Jud.Hunedoara

Mesaj de zamfi » 07 Mar 2010, 15:01

Multumesc la toti pentru lamuriri. **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”