balta cu padure langa?

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

balta cu padure langa?

Mesaj de Razvan Garcea » 12 Iun 2009, 09:27

cu riscul de a fi off topic se poate sa-mi spuna si mie cineva unde pot gasi o balta buna si care are si padure langa?
stiu ca doua bune la pescuit nu se pot pupa insa mi-am convertit sotia la peste si padurea cu umbra este conditia ei principala
multumesc
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: balta cu padure langa?

Mesaj de tibi_m » 12 Iun 2009, 09:36

O balta superba inconjurata de padure si foarte aproape de bucuresti este la Sindrilita. Practic toata locurile de pescuit sunt luminisuri ale padurii. E destul de mare balte si ca locatie e de vis. Acum incepe si partea mai putin placuta: Nu te deranjaza nimeni, nici macar pestele. E drept ca eu am fost intr-o partida foarte scurta, de doar 10 ore, nicio prezentare. Sotia mea la o lanseta a prins vreo 7-8 carasei juniori de la gradinita carasul vesel. Am inteles ca balta este in administrarea AJP Giurgiu????? Taxa este de 50 ron. Paznicul se jura ca in balta e peste mult si mare, o sa mai incerc odata acolo, locul e de vis.
O alta locatie despre care am auzit dar pe care nu am incercat-o inca este moara vlasiei2 zona salbatica. chiar am pus intrebari despre ea pe forum dar nu a raspuns nimeni, probabil nu a fost nimeni acolo.

Avatar utilizator
stefan ivanica
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 13 Iun 2009, 11:42

Re: balta cu padure langa?

Mesaj de stefan ivanica » 13 Iun 2009, 11:52

daca vrei poti sa mergi pe pirlita este foarte aproape de buc si are si padure peste frumusel se poate distra si sotia la undita are carasa frumos pe sosea inspre oltenita la frumusani mai incolo un kilometru
daca este sa te duci este dupa pasarea de calarasi un pic mai in fata

Avatar utilizator
xdanx
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 28 Feb 2009, 19:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta cu padure langa?

Mesaj de xdanx » 13 Iun 2009, 21:28

O balta frumoasa cu padure, unde anul trecut am prins si peste, este Camineasca.
Anul acesta, din pacate, am mers de 3 ori acolo si in afara de caras si la undita si la lansete nimic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”