balta noua in arges

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
patrudaniel15
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 10 Feb 2014, 22:36
Localitate: pitesti

balta noua in arges

Mesaj de patrudaniel15 » 09 Apr 2014, 09:20

Salut prieteni pescari.
Tin sa precizez din primele randuri ca nu sunt administratorul baltii si nici nu am vreo legatura.
Dar vin cu aceasta informatie pentru pescarii din arges si nu numai.

Dupa cum bine stiti in zona stolnici - gliganu sunt foarte multe balti sau erau foarte multe balti libere fara taxa.

Balta despre care vorbesc se afla in GLIGANU DE SUS, mai precis de la balta din serbanesti de la silozuri se mai merge 1 km inainte pe sosea si pe partea dreapta veti vedea o troita, imediat dupa ea prima la dreapta , de acolo mai este 1 km pana la balta , dar pana la aceasta veti mai gasi una in camp a primariei.
Inca nu am ajuns la balta , am inforatiile de la administrator ca am sunat sa aflu mai multe sa ajung si eu acolo sambata.

TAXE

la taxa de 25 lei aveti voie cu 2 lansete si o varga cu retinere 3kg crap si caras fara limita
la taxa de 40 lei aveti voie cu 5 lansete si o varga cu retinere 5kg crap si caras nelimitat

balta are undeva la 500m x 100m cu adancime de 1,2 metri si fundul este tare si fara agataturi.
balta a fost populata si joia trecuta.
ca peste predomina crapul de 1,7 - 2 kg,
administratorul a zis ca toata lumea care a fost acolo a prins peste, la rama si vierme.
mai multe nu stiu pana nu ajung acolo sambata sa ma relaxez :D

sper sa fie de folos
FIRE INTINSE

Avatar utilizator
evelyn
senior
senior
Mesaje: 434
Membru din: 30 Ian 2013, 15:21

Re: balta noua in arges

Mesaj de evelyn » 09 Mai 2014, 13:42

sigur asa este taxa?
eu stiu ca este 50 de lei ca am fost acolo si se prinde peste de nu mai poti, adm este un mincinos , acolo prinzi peste doar cand se populeaza in rest foarte greu sa agati cate un ciortan, nu vb prosti am fost acolo de multe ori si stiu ce vb

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”