Balta noua

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Balta noua

Mesaj de ciptes » 04 Mar 2009, 16:46

Va salut pe toti ! Vreau sa ma duc in prima jumatate a lui Aprilie 2 zile pe o balta privata in care nu se pescuieste decat foarte rar pentru ca sa poti pescui acolo tebuie sa te cazezi si in pret inta camera , mic dejun si balta. Asa a hotarat proprietarul. Se pescuieste in sistem catch&release. Balta are peste dar pescari cam 30 pe an. Dati-mi va rog un sfat cu ce aroma as putea sa folosesc in perioada asta si varianta porumb sau boilles ? Va dati seama ca balta nu cred ca a vazut vreodata boilles. Fir intins la toata lumea ! ! !

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Balta noua

Mesaj de toader nicolae » 04 Mar 2009, 20:12

Frate tu ceri informatii fara sa soui despre ce balta e vorba??????

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 04 Mar 2009, 23:08

Va spun ! Este vorba de un complex cu bazine, cu piscina interioara, cu restaurant cu tot tacamul super ok daca vreti sa mergeti cu sotiile sigur va lasa in pace. Nu stiu daca pot sa ii dau numele dar este la 2 km de Simeria(hd) unde stau eu. pe drumul care duce la Geoagiu Bai dar atentie la Geoagiu Bai daca veniti dinspre Sibiu se poate intra si pe la Orastie. Nu intrati pe acolo , intrati prin Simeria. Eu spun ca este super! In apriie ma duc acolo si daca vrea cineva sa vina sa imi scrie aici si ii dau nr. de telefon sa vorbim. Va doresc fir intins ! ! !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de florentiniuga » 06 Mar 2009, 03:19

Balta aia de 50x30m pe care dadea Tarus cu lingurita la marlite anul trecut in primavara? La banii pe care-i dai acolo poti sa-i zici patronului sa dreseze pestele sa manace la ce vrei si la ce ora vrei. Daca nu, mai bine te duci un pic mai incolo la Capruta la camping. Iesi mult mai ieftin si nici nu trebuie sa-ti iei nevasta. Gasesti acolo. ;) :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 06 Mar 2009, 15:42

Nu stiu daca vorbim de aceeasi balta, tot ce este posibil. Ca sa ma duc la Capruta nu cunosc balta este la vreo 160 de km si nu cred ca are rost sa ma duc pentru doua zile. Am sa o incerc in vara, nici nu stiam de ea. Daca imi puteti da ceva detalii despre balta va sunt recunoscator. Daca reusesc sa-i conving pe prietenii mei atunci mergem acolo. Fir intins ! ! !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de florentiniuga » 06 Mar 2009, 16:33

La Capruta e doar camping dar nu mi-am dat seama ca e atat de departe. :D
Am glumit doar.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 06 Mar 2009, 22:55

Ok! :D Si ceva detalii despre balta aveti?

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 07 Mar 2009, 00:50

:D sau sapam un canal din Mures ! Am pescuit pe mures acolo dar numai doua zile maxim. Locuri bune pe Mures (parerea mea) sunt la Ilteu, Toc si Burjuc. Fir intins ! ! ! :D

Avatar utilizator
gigi nita
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 28 Feb 2009, 14:09

Re: Balta noua

Mesaj de gigi nita » 07 Mar 2009, 10:40

Locatia se numeste STEAUA MURESULUI are hotel,piscina,sauna si bazine in aer liber.Referitor la pescuit sunt 3 bazine dar ca sa pescuiesti trbuie sa te cazezi pretul este de 200 ron 24h,peste mare este in bazinul din mijloc , crapi intre 5kg-20kg+ mai multe detali http://www.steauamuresului.ro sa nu credeti ca fac reclama nu am fost acolo la pescuit pt. ca e scump si din cestiu anul trecut se pescuia doar zi lumina, seara te duceai la hotel,daca se va scimba ceva cu siguranta voi merge.

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 09 Mar 2009, 12:12

De fapt sunt 4 bazine, cazarea este 320lei camera dubla adica mergem 4 persoane si nu mi se pare scump. Daca mergem pentru doua zile (ziua este considerata de la ora 12) de vineri de la 12 pana duminica la 12 este mult 160 lei ? Sunt balti la care platesti banii astia pe zi . Am sa incerc luna viitoare si daca prind revin cu foto si cu detalii. Fir intins ! ! ! :D

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Balta noua

Mesaj de ciptes » 13 Apr 2009, 08:44

Am luat cea mai mare teapa posibila. Cu doua saptamani inainte de partida de pescuit am fost la Steaua Muresului si am vorbit cu patronul de acolo ,ne-a aratat si camerele si toate serviciile de care o sa beneficiem . Am hotarat sa mergem 4 persoane si i-am spus sa ne treaca in registru ca o sa mergem. Cu o zi inainte am mers din mou la aceasta locatie ca nu cumva sa nu fie camera data la cineva. Tipa de la receptie habar nu avea cat costa o camera, aveam lista de preturi luata de pe recaptie si o citeam si a cerut-o ca sa vada cat este o camera. Cand sa rezervam camera ne-a spus ca patronul nu ne lasa sa stam mai multi de doi in camera desi noi am luat apartament cu doua camere si cu doua saptamani inainte am vorbit cu el si a spus ca este ok. Normal trebuia sa platim 480 de lei pe doua zile si asa trebuia sa platim 840 lei asa ca MARE ATENTIE daca cumva vrea cineva sa mearga acolo ca s-ar putea sa se intoarca acasa inainte sa inceapa sa pescuiasca. Cred ca acolo fiecare isi face legea lui . Daca te intalnesti cu patronul iti spune ca este ok si daca nu este acolo cele de la receptie (probabil sa nu aibe bataie de cap) iti spune ca nu se poate. Pacat ca putea sa fie o locatie frumoasa dar eu acolo NU mai pun piciorul . X-(

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”