FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gor965 » 20 Apr 2010, 21:10

besliu scrie:pana la urma care e taxa pt C&R ?? 60 lei sau 70 lei ??
Extras de pe sit-ul baltii :

TAXE INCEPIND CU DATA DE 17 04 2010 PENTRU CEI CARE VOR SA PESCUIASCA PE BAZINUL PISCICOL FLOAREA POPESTIULUI :
1 - 50 RON =12 ORE (PESCUIT C & R ) NUMAI MEMBRII CLUBURILOR DE PESCARI


2 – 60 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R)
3-120 RON = 12 ORE (PESCARUL POATE PESCUII SI RETINE 5 KG DE PESTE DUPA CARE POATE PESCUII RESTUL ZILEI C&R)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de LARY » 20 Apr 2010, 21:23

besliu scrie:pana la urma care e taxa pt C&R ?? 60 lei sau 70 lei ??
Taxa vad ca se ia dupa urechie spune 60 de lei, ajungi acola iti ia 70, deci concluziea o trage fiecare cum vrea.
Eu sper sa nu o dea in nesimtire si sa fie clara taxa, sa stie tot omu ce face si cit da pe balta.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 21 Apr 2010, 00:33

@LARY
Si tie tot 70 ti-a luat sau zici doar asa...?

Va rog pe cei care ati fost acolo sa spuneti cat ati platit. Chiar m-ati facut curios.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Razvan Garcea » 21 Apr 2010, 08:53

florentiniuga scrie:@LARY
Si tie tot 70 ti-a luat sau zici doar asa...?

Va rog pe cei care ati fost acolo sa spuneti cat ati platit. Chiar m-ati facut curios.
Eu am fost duminica in urma celor promise de a merge pe balta si am fost taxat cu 50 RON cu toate ca in momentul in care am platit nu aveam legitimatia la mine insa am fost intrebat de ea si i-am raspuns ca nu a fost eliberata dar se pot interesa pe site sau unde doresc.
De remarcat faptul ca in momentul in care am intrebat patronul despre posibilitatea de a face rost de cateva beri ,in secunda doi mi-au spus ca se duc si imi cumpara de la magazinul din sat.Ceea ce s-a si intamplat.Multumesc pe aceasta cale administratiei insa as avea o singura remarca de facut si aceea ca pe malul opus erau niste tineri foarte galagiosi care aveau ceva de impartit si in auzul tuturor pescarilor de pe acea balta,cu echipele Steaua si Rapid.Avand in vedere ca mai vin si copii precum si neveste sau prietene ,este un lucru negativ.In rest numai de bine avand in vedere ca a fost o partida frumoasa cu numeroase capturi.
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de sdaniel » 21 Apr 2010, 09:46

florentiniuga scrie:@LARY
Si tie tot 70 ti-a luat sau zici doar asa...?

Va rog pe cei care ati fost acolo sa spuneti cat ati platit. Chiar m-ati facut curios.

Eu am platit 70 ..imi pare rau ca am aruncat chitanta ... altfel nu ma apucam sa intreb doar de dragul de a posta .
Dan Serban

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de sdaniel » 21 Apr 2010, 09:47

Razvan Garcea scrie:
florentiniuga scrie:@LARY
Si tie tot 70 ti-a luat sau zici doar asa...?

Va rog pe cei care ati fost acolo sa spuneti cat ati platit. Chiar m-ati facut curios.
Eu am fost duminica in urma celor promise de a merge pe balta si am fost taxat cu 50 RON cu toate ca in momentul in care am platit nu aveam legitimatia la mine insa am fost intrebat de ea si i-am raspuns ca nu a fost eliberata dar se pot interesa pe site sau unde doresc.
De remarcat faptul ca in momentul in care am intrebat patronul despre posibilitatea de a face rost de cateva beri ,in secunda doi mi-au spus ca se duc si imi cumpara de la magazinul din sat.Ceea ce s-a si intamplat.Multumesc pe aceasta cale administratiei insa as avea o singura remarca de facut si aceea ca pe malul opus erau niste tineri foarte galagiosi care aveau ceva de impartit si in auzul tuturor pescarilor de pe acea balta,cu echipele Steaua si Rapid.Avand in vedere ca mai vin si copii precum si neveste sau prietene ,este un lucru negativ.In rest numai de bine avand in vedere ca a fost o partida frumoasa cu numeroase capturi.
Imagineaza-ti ca eu am stat in stanga lor ... nu ai auzit si d-alea cu "SCAPA-L!!!!" ?? :D
Dan Serban

Avatar utilizator
gabryx
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 19 Apr 2010, 11:14

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gabryx » 22 Apr 2010, 12:29

Vineri 23.04 sunt pe balta si am sa confirm taxa.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de IULIAN C » 22 Apr 2010, 23:22

Catalin Nastase scrie:Eu am fost sambata in prima zi si am dat 50 lei si duminica 60 lei exact cum este taxa pentru C&R.Iti ia 70 lei daca nu ai saltea de primire si iti dau ei sau spray dezinfectant,etc.Mie mi s-au parut ok.Pacat ca mai vin pe balta si multi care nu respecta pescuitul sportiv si ranesc pestii,nu au cele necesare pentru un pescuit la crap.Am prins un crap de 7kg duminica si era saracul ranit in ceva locuri si nu cred ca de la mine pt ca eu am avut grija sa il scot cu foarte mare atentie si fara graba.Sambata erau niste tarani care au chinuit bietii pesti au platit si 12 bonuri din cate am inteles (din Metro ii luau mai ieftin)dar ar trebui sa se ia masuri sa nu-i primeasca chiar pe toti salbaticii care platesc 120 lei iau un crap de 5 kg si pe restul ii rup in doua.Intradevar duminica au venit la fel niste indivizi care pescuiau cu 3 ace pe fir nu stiau sa pescuiasca crap,nu aveau saltea,spray,monturi crap, nimic,nu am stiut si le-am imprumutat minciocul si cand am vazut cum scot pestele afara m-am speriat, am tipat la ei era tarziu insa pt minciocul meu de la Senzor pe care mi l-au bulit dar in final a venit proprietarul si i-au fugarit dar ar trebui urmariti de la inceput cu ce dau la pescuit pt ca in ritmul asta in 2 luni pestii o sa pluteasca morti pe apa.
Eu sunt incepator ,chiar super incepator dar imi place si respect pescuitul sportiv si ma doare sa vad cum vin unii si distrug pt 120 lei pestele din balta.RESPECT C&R.
De apreciat spiritul si sportivitatea ta,respect pt felul cum abordezi acest sport,chiar din faza incipienta!
Cam ce a mancat mustaciosul?
inca o data =D> =D> pt cum abordezi pescuitul la crap! ---<><
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Clabuc » 23 Apr 2010, 21:36

as vrea sa merg duminica cu familia inclusiv copilul de 2 ani , eventual sa fac si un gratar ... se preteaza balta la asa ceva ??? Ma intereseaza daca este un peisaj frumos, verdeata, lume buna(fara manele si injuraturi) etc. ??? Multumesc

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de LARY » 23 Apr 2010, 23:45

Clabuc scrie:as vrea sa merg duminica cu familia inclusiv copilul de 2 ani , eventual sa fac si un gratar ... se preteaza balta la asa ceva ??? Ma intereseaza daca este un peisaj frumos, verdeata, lume buna(fara manele si injuraturi) etc. ??? Multumesc
Duminica :-? :?: gratar zici :?: de ce nu te duci la padure sa faci gratar :?: la balta lumea vrea liniste, vrea sa pescuiasca.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Clabuc » 24 Apr 2010, 10:39

la padure ar fi perfect... de fapt combinatia padure-balta sa arunc si eu o lanseta. liniste vreau si eu .. crezi ca la popesti aici deranjeaza sfaraitul micului ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 24 Apr 2010, 17:33

Clabuc scrie:la padure ar fi perfect... de fapt combinatia padure-balta sa arunc si eu o lanseta. liniste vreau si eu .. crezi ca la popesti aici deranjeaza sfaraitul micului ?
:)) Merge perfect, in special daca-ti respecti vecinii, ceea ce sunt convins ca faci. La deschidere erau atatia copii, incat mi-a fost ciuda ca nu mi-am luat pustoaica de 6 ani. E mare pescarita si i-ar fi placut enorm.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de LARY » 24 Apr 2010, 20:20

Clabuc scrie:la padure ar fi perfect... de fapt combinatia padure-balta sa arunc si eu o lanseta. liniste vreau si eu .. crezi ca la popesti aici deranjeaza sfaraitul micului ?
Te astept cu poze, maine ma duc si eu, poze fac daca prind ceva, daca nu :-$
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Clabuc » 24 Apr 2010, 23:22

am verificat acum prognoza meteo si cred ca o las pe alta data :-w , as vrea ca prima iesire la pescuit cu piticul sa fie perfecta din toate pctele de vedere ;) . merci ptr sfaturi

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de LARY » 25 Apr 2010, 18:57

Recital, media 5 kg.
cam 3-4 bucati sub 3 kg, o salonta 6,90 kg un romanesc 6,70 kg restu pina la 35-40 bucati intre 4,5 si 6 kg.
Tel0762.865.274

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”