Gostilele

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Gostilele

Mesaj de costelino » 13 Iun 2014, 23:31

A fost cineva de curand pe Gostilele?

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Gostilele

Mesaj de bitza35 » 14 Iun 2014, 20:45

costelino scrie:A fost cineva de curand pe Gostilele?
buna seara
da,am fost eu luni, de la 3 dimineata eram cu lansetele in apa,10 la numar,eu cu inca un prieten...si cand s-a luminat am mai bagat 2 undite...taxa,50ron 12 h...cum vii dinspre fundulea si ajungi la pod am facut stanga spre satul gostilele si dupa cca 1km am coborat spre dreapta,unde este stana de oi,pe unde ''trece inalta tensiune prin apa''...
nu mai este balta de altadata...intradevar,aici, daca prinzi un crap,este salbatic,aici nu se baga peste,se scoate...
in dreapta mea,a prins un domn un ciortan la vreo 1,5kg splendid...dar nu mananca ptr ca este speriat de plasele care sunt bagate sa scoata peste...
noi am luat pana la ora 17,in doi insi,aproximativ 4 kg de peste...caras,platica,biban si un salau la aprox 1,5 kg intrat accidental la vierme...
---<>< ---<>< ---<><
Fişiere ataşate
asta este dovada ca am fost acolo...
asta este dovada ca am fost acolo...
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Gostilele

Mesaj de costelino » 17 Iun 2014, 10:03

Multumesc,

Pana la urma am ajuns si eu in dimineata urmatoare,dar din pacate am observat ca nu se poate da la peste din cauza bradisului de la mal.Are o lungime de cel putin 5 metri de la mal.Apa este foarte crescuta in comparatie cu anul trecut,locurile in care am dat anul trecut,nu mai sunt disponibile.Am plecat mai departe spre Mariuta dar...esec total.O singura trasatura toata ziua,un caras.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”