Lacul Darvastau ..Cojocna Jud. CLuj

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihaiqq
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 15 Aug 2013, 00:38

Lacul Darvastau ..Cojocna Jud. CLuj

Mesaj de mihaiqq » 23 Aug 2013, 11:58

Lacul Darvastau
Taxa -50 lei de la 6 dimineata la 7 seara
Tot pestele peste 3 kg se elibereaza partea proasta ca n-am prins nici unul peste 3 kg
Paznicul de acolo lauda balta ca are pesti mari ...in special crap si somn nu i`am vazut culoarea. Specialitatea mea tind eu sa cred este pescuitul la somn ..am facut cateva monturi (pestisor viu , imbucatura , buchet de rame) nu am prins nimic. nici macar o trasatura
Despre crap ce sa mai zic la fel ...stateau lansetele ca in piscina
In schimb am observat ca merge acolo pescuitul la pluta(lanseta cu pluta) arunca undeva langa stuf, nadit un pic inainte cu boabe de porumb... am luat cateva ciortanici frumoase la kg asa dar si mai mici.
Puiet o gramada la orice dai rupe tot si bile si porumb ...am dat chiar si la patratica pe fir de par si am prins un carasel de 4 ori cat carligul nu stiu cum de l-a inghit
In fine din punctul meu de vedere aici nu merita sa mergi daca vrei sa ai o captura mai mare. daca mergi la distractie la pluta nu o sa te plictisesti
Ce sa va mai zic despre aceasta balta, exista si cabanute 40 lei pe zi/noapte habar n`am ca nu am stat. drumul de acces este destul de rau cam 30-33 km din cluj-napoca spre apahida si de acolo dreapta spre baile cojocna dupa care urmati indicatoarele spre lac
ca o parere personala acesta balta mi-a lasat un gust amar

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”