NAVODARI LACUL TASAUL

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sanger
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 11 Mai 2009, 14:54
Localitate: Navodari/Jud CONSTANTA
Contact:

NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de sanger » 12 Mai 2009, 18:23

De la 1 Mai s-a dat drumu la pescuit pe lacul tasaul din Navodari.Taxa este de 50 lei de la rasarit pana la apus.
Se poate da cu 2 lansete si 2 fixe a cate 2 cârlige fiecare.Momeala consta in strot amestecat cu mamaliga care se pune pe momitor si râme,puteti da si cu patratzicå...
Se prinde caras frumos la 1 kg,babusca,ciortan,crap.
Nu exista restrictii in privinta cantitatii.

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de saryi » 20 Mai 2009, 11:05

am fost pe tasaul si am prins doar ciortan la 1kg care trebuie eliberat!
din cateva zeci de pescari prezenti nimeni nu a prins vreun crap care sa aiba acel minim de 35cm admis pt retinerea pestelui. poate am prins noi o zi proasta dar se pare ca pestele mare ori e acoperit de apa ori a disparut misterios... :-??

Avatar utilizator
sanger
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 11 Mai 2009, 14:54
Localitate: Navodari/Jud CONSTANTA
Contact:

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de sanger » 22 Mai 2009, 08:24

saryi scrie:am fost pe tasaul si am prins doar ciortan la 1kg care trebuie eliberat!
din cateva zeci de pescari prezenti nimeni nu a prins vreun crap care sa aiba acel minim de 35cm admis pt retinerea pestelui. poate am prins noi o zi proasta dar se pare ca pestele mare ori e acoperit de apa ori a disparut misterios... :-??
....tot ce este posibil.din cate am inteles eu sunt doar cateva zone unde se poate pescui,si asta undeva inspre Sibioara pe langa (limba oii).E posibil sa fi prins si o zi "proasta" ptr ca are peste frumos in zona aia de la sibioara.
Inainte se pescuia pe dig unde si acolo se prindea destul de bine,dar acum,la atâta intindere de apa te lasa sa pescuiesti numai pe o distanta de 100-200 metri.Aiurea.
La 50 lei cat este taxa si sa mai prinzi o zi fara un dril ca la carte eu zic ca nu se merita,parerea mea.


http://www.bubulica.webs.com

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de saryi » 22 Mai 2009, 09:58

la limba oii am fost...intr-adevar suprafata pe care se poate pescui raportat la suprafata lacului este ca o picatura in ocean..o sa mai incerc locul cu speranta ca vor intra si ceva crapi..daca nu, ramanem la ciortanei :(

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de MadaPescar » 22 Mai 2009, 15:31

saryi scrie:la limba oii am fost...intr-adevar suprafata pe care se poate pescui raportat la suprafata lacului este ca o picatura in ocean..o sa mai incerc locul cu speranta ca vor intra si ceva crapi..daca nu, ramanem la ciortanei :(
Daca se intampla ceva important sa dai si tu de veste te rog frumos.(ma refer la cazul in care trage crapul nu ciortan)

Avatar utilizator
sanger
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 11 Mai 2009, 14:54
Localitate: Navodari/Jud CONSTANTA
Contact:

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de sanger » 22 Mai 2009, 17:32

ok,sa facut.
chiar azi vb cu un tovaras si ne intrebam ce este cu crapul de nu mananca...
...sa faca astia care au in adminsitrare balta ceva de alunga pestele in larg????

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: NAVODARI LACUL TASAUL

Mesaj de MadaPescar » 23 Mai 2009, 15:41

sanger scrie:ok,sa facut.
chiar azi vb cu un tovaras si ne intrebam ce este cu crapul de nu mananca...
...sa faca astia care au in adminsitrare balta ceva de alunga pestele in larg????
Depune si el icre.Atat si nimic mai mult.
Tu cand ..........ai prefera sa te deranjeze cineva? :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”