Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
brokk3ns0ul

Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 15 Mar 2013, 11:03

Buna ziua.
Vreau sa incep sezonul nou hmmmm nu stiu unde sa ma duc prima data
Ma bate gandul la balta mea de suflet unde am facut partide foarte bune anul trecut......defapt numai aici am fost (adica la spineni - sau lacul cu rate cum il cunosc multi)

ceva info de la cei din arges despre balti pe anul acesta??

brokk3ns0ul

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 30 Mar 2013, 00:15

se pare ca tot eu raspund :))))
voi sparge gheata duminica la spineni (lacul cu rate)...am sa va tin la curent cu ce se va intampla
numai ca nu ne ;asa vremea asta urata sa speram ca va fi cald cum se anunta duminica....


fire intinse

brokk3ns0ul

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 01 Apr 2013, 12:07

gata am spart gheata pe 2013..
am fost impreuna cu un prieten la spineni unde au un nou regulament.. in fine
am reusit sa prind un singur ciortan de 1.600 gr la bonduele la varga =P~
la fund absolut nimic..... nici prietenul meu care pana la urma nu a reusit sa ia nimic

in schimb au fost niste incepatori langa noi prima data pe aceasta baltasi.... au reusit sa ne enerveze maxim.de ce?
poi aveau niste bete care stateau sa se rupa nu mai zic de inele care sareau de la bete si minciioguri care nu puteau sa scoata un peste.... dar au reusit sa prinda un crap frumos la 3.200gr , altul la 2,800 gr si inca 3 bucati la 1,500 gr......aaaa si 5 kg de caras mare foarte frumos....numai si numai la vierme pe montura de caras la greu asa a functionat...
am dat si noi pe aceeasi metoda spre final dar nimic...
soarta ce sa mai zicem....oricum apa foarte rece abia misca acum crapul este paralizat complect si a fost o vreme foarte urata a plouat si a batut un vant de alergam dupa lucruri in camp ...foarte urat.
incercam dinou peste 3 saptamani poate se mai incalzeste si iese crapul la mancare

Imagine

Imagine



fire intinse

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de Madalin013 » 02 Apr 2013, 00:53

brokk3ns0ul scrie:gata am spart gheata pe 2013..
am fost impreuna cu un prieten la spineni unde au un nou regulament.. in fine
am reusit sa prind un singur ciortan de 1.600 gr la bonduele la varga =P~
la fund absolut nimic..... nici prietenul meu care pana la urma nu a reusit sa ia nimic

in schimb au fost niste incepatori langa noi prima data pe aceasta baltasi.... au reusit sa ne enerveze maxim.de ce?
poi aveau niste bete care stateau sa se rupa nu mai zic de inele care sareau de la bete si minciioguri care nu puteau sa scoata un peste.... dar au reusit sa prinda un crap frumos la 3.200gr , altul la 2,800 gr si inca 3 bucati la 1,500 gr......aaaa si 5 kg de caras mare foarte frumos....numai si numai la vierme pe montura de caras la greu asa a functionat...
am dat si noi pe aceeasi metoda spre final dar nimic...
soarta ce sa mai zicem....oricum apa foarte rece abia misca acum crapul este paralizat complect si a fost o vreme foarte urata a plouat si a batut un vant de alergam dupa lucruri in camp ...foarte urat.
incercam dinou peste 3 saptamani poate se mai incalzeste si iese crapul la mancare

Imagine

Imagine



fire intinse
Si care este noul regulament ?..

brokk3ns0ul

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 02 Apr 2013, 10:08

pai in primul rand se intra pe balta la 6 dimineata si se iese obligatoriu l a 6 seara, sau se intra la 6 seara si se iese la 6 dimineata.
anul trecut te duceai la cat doreai si ieseai si la 13 sau 14 ore nu era problema.
in prima faza paznicul a zis la telefon ca pot retine 8 kg de peste ori crap ori caras ce prind, pe balta mi-a zis ca pot opri 5 kg de crap si 3 de caras .fata de anul trecut unde luai caras fara limita si crap 5 kg.
taxa nu mai este 50 ron ,...acum este 80 ron (in curand nu se mai prezinta pescarii pe acest lac) sunt multe balti cu 50 ron si cu retinere mare de peste si chair se gaseste peste in balta.
nu pot sa zic nimic si aici gasesti peste mereu a fost populata balta dar prea scump (dincolo era mai ieftin :P)
tot 5 bete ca si anul trecut.

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de Madalin013 » 02 Apr 2013, 23:48

brokk3ns0ul scrie:pai in primul rand se intra pe balta la 6 dimineata si se iese obligatoriu l a 6 seara, sau se intra la 6 seara si se iese la 6 dimineata.
anul trecut te duceai la cat doreai si ieseai si la 13 sau 14 ore nu era problema.
in prima faza paznicul a zis la telefon ca pot retine 8 kg de peste ori crap ori caras ce prind, pe balta mi-a zis ca pot opri 5 kg de crap si 3 de caras .fata de anul trecut unde luai caras fara limita si crap 5 kg.
taxa nu mai este 50 ron ,...acum este 80 ron (in curand nu se mai prezinta pescarii pe acest lac) sunt multe balti cu 50 ron si cu retinere mare de peste si chair se gaseste peste in balta.
nu pot sa zic nimic si aici gasesti peste mereu a fost populata balta dar prea scump (dincolo era mai ieftin :P)
tot 5 bete ca si anul trecut.

La banii astia mai bine ma duc la TEIU sau la fitofagu .. Merge si la Spineni daca e tot 30 Ron C&R Dar si asa tot Teiu imi surade mai mult din cauza dimensiuni pestilor. E bine ca , cresc taxele pe balti cand salariile scad din cauza economiei prospere a Romaniei .

brokk3ns0ul

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 03 Apr 2013, 20:06

aveti perfecta dreptate .....la teiu chiar sunt monstrii de pesti si daca pescuiti la C&R tot plecati cu o satisfactie mare.


fir intins

brokk3ns0ul

Re: Prin ARGES a fost cineva la peste pe anul acesta

Mesaj de brokk3ns0ul » 12 Apr 2013, 10:42

cineva din arges care doreste sa mearga maine la o partida de pescuit???
nu am masina personala si pe vremea asta inebunesc acasa :(((((((
toti cei cu care ma duceam sunt ocupati :((

ce penibil suna postarea asta hahaha

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”