TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
valer
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 29 Noi 2008, 19:25

TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de valer » 13 Mar 2009, 18:17

Dupa mai mult de trei ani de asteptare, incertitudine si munca sisifica a intregii echipe la amenajarea lacului, incercam sa va oferim ceea ce si eu insumi in calitate de pescar mi-as dori: taxe rezonabile, bucuria unei iesiri in natura intr-un loc cat mai putin modificat de interventia noastra, gazde amabile si sansa unor partide bune de pescuit.
Vreau sa multumesc pentru sustinere lui Florentin Iuga, colegilor din CARP ZONE si exceptionalului profesionist CATALIN VALSAN – administratorul lacului.
Dan Marinita, fara tine multe lucruri nu erau posibile, iti multumesc.
VALER RUSSU

A. Taxe de pescuit

1.Pescuit C/R
• 60 ron / 12 ore - indiferent de zi
• 80 ron / 24 ore - incepand de luni ora 6 00 pana vineri ora 600
• 100 ron /24 ore – de vineri ora 600 pana luni ora 600
• 60 ron/ 24 ore –Membrii CARP ZONE – indiferent de zi
• Sunt disponibile 10 abomante anuale cu numar nelimitat de partide /600 euro

2. Retinere a maxim 5 kg din speciile: crap, cteno, novac, caras, cu greutate de maxim 3 kg/buc:
• 100 ron / 12 ore - se pescuieste exclusiv ziua intre orele 600 ÷ 1800:
3. Premiul acordat saptamanal:
- Cel mai mare crap: 50 ron - valabil doar pentru pescarii care pescuiesc in sistemul C/R, pentru capturile prinse in intervalul vineri ora 600 ÷ duminica ora 1800
4.Premii acordate la sfarsitul sezonului de pescuit ( 15 noiembrie)valabil doar pentru pescarii care pescuiesc in sistemul C/R :
- Cel mai mare crap: 500 euro
- Cel mai mare cteno: 500 euro
- Cel mai mare numar de partide de pescuit: abonament 1 an
* De la aceste premii sunt exceptati angajatii firmei SC VENUS STONES SRL .

B.Regulament de pescuit

1.Se pescuieste cu maxim 4 lansete (undite).
2.Fiecare pescar poate fi insotit de o persoana cu drepturi si obligatii egale in ceea ce priveste pescuitul( se poate pescui in echipa de 2).
3.Este interzis pescuitul la rapitor, capturile accidentale se elibereaza neconditionat.
4.Copii cu varsta sub 14 ani si femeile care insotesc pescarii care achita taxa de pescuit pot pescui cu o undita gratuit, exclusiv in sistemul C/R.
5.Plantatul cu navomodele este permis fara extrataxa.
6.Este interzisa nadirea cu seminte in stare uscata.
7.Este interzisa folosirea oricarui tip de inaintas (monofilament sau multifilament).
8.Se pescuieste ( la lansete) exclusiv cu momeala pe fir de par.
9.Sunt permise doar monturi cu un singur carlig si cu posibilitatea eliberarii plumbului (sau naditorului) in cazul ruperii firului principal.
10.Pescarii trebuie sa fie dotati cu saltea de primire, spray dezinfectant si saci de pastrare ecologici.
11.Este interzisa pastrarea in acelasi sac a capturilor de catre mai multi pescari si cedarea pestilor prinsi altor pescari.

12.Capturile cu greutate mai mare de 3 kg vor fi eliberate imediat.
Pestii morti datorita manipularii necorespunzatoare vor fi imputati la pretul stabilit de administratorul lacului si predati acestuia.
13.Pescarii si insotitorii sunt obligati sa se comporte civilizat, fara urlete, scandal, muzica si alte manifestari huliganice.
14.Standurile se vor lasa curate, gunoiul fiind strans si depozitat in sacii de gunoi primiti la venirea pe balta.
15.In standurile din zona de protectie in care cuibaresc pasarile, accesul se face cu barca, cu ajutorul personalului baltii.
16.O data cu primirea bonului in urma achitatii taxei, pescarii vor semna pentru insusirea regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.
17. Pentru pescuitul de noapte este obligatorie recomandare .


Relatii, recomandari, rezervari:
- Dan Marinita – 0744.841.033/ 0728.942.421
- George Alexandru – 0761.284.968/ 0723.878.564

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de toader nicolae » 13 Mar 2009, 18:41

Multumim din suflet pentru exemolu de bun simt de care dati dovada si sper ca noi pescarii sa fim demni de acest exemplu.Paza unei balti ca si aceasta trebuie asigurata cu ajutorul pescarilor pe care eu ii rog sa nu ezite sa parasca(stiu ca nu este frumos sa parasti)orice tentativa de furt,astfel incat nimeni sa nu poata misca in front.
NUMAI asa vom avea sansa sa pescuim decent intr-o balta decenta la un pret decent.
Mentiune personala.........Cred cu tarie ca trebuie lasat doar pescuitul in sistem c&r.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de misu_sipanu » 13 Mar 2009, 19:18

=D> Felicitari sincere =D> Voi promova amenajarea dvs.in jud. Constanta,de asemenea daca timpul imi va permite,voi venii cu citva prieteni,la pescuit,vom face poze,filmulete pe care le voi posta pentru popularizare,impreuna cu regulamentul.

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de Teddy » 13 Mar 2009, 19:30

Multumim pentru aceasta balta, sunt sigur ca toti cei care vor vrea sa vina vor fi mai mult decat multumiti de conditiile pe care le vor gasi, de balta si mai ales de pestii din ea. In 2 maxim 3 saptamani voi incepe si eu sezonul pe Chiroiu, cu partide de 24-48 de ore. Abia astept sa pun pe saltea mustaciosii din poze. Si voi promova balta pescarilor C&R, care stiu ce inseamna pescuitul sportiv. Parerea mea o stiti, nu sunt adeptul retinerii de peste in balti care se doresc a intra in circuitul competitional. Imi doresc mie si mebrilor clubului un sezon cat mai plin pe Chiroiu 4 !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de misu_sipanu » 13 Mar 2009, 19:35

@Teddy
:-SS ..te rog nu ma ispiti,incerc cu greu sa fac fata TENTATIEI =)) =))

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de roni » 13 Mar 2009, 20:01

profesore(misu sipanu) trebuie sa o incercam cat de curand. 8-> .felicitari adminilor care fac aceste lucruri posibile.respect =D> =D> =D>
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de misu_sipanu » 13 Mar 2009, 20:15

:-? :-? :-? :-? :-? :-? ...... :idea: :idea:

Avatar utilizator
alex_mures
membru activ
membru activ
Mesaje: 100
Membru din: 08 Aug 2008, 11:44

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de alex_mures » 13 Mar 2009, 20:28

valer scrie: 10.Pescarii trebuie sa fie dotati cu saltea de primire, spray dezinfectant si saci de pastrare ecologici.
11.Este interzisa pastrarea in acelasi sac a capturilor de catre mai multi pescari si cedarea pestilor prinsi altor pescari.

12.Capturile cu greutate mai mare de 3 kg vor fi eliberate imediat.

Relatii, recomandari, rezervari:
- Dan Marinita – 0744.841.033/ 0728.942.421
- George Alexandru – 0761.284.968/ 0723.878.564
Nu inteleg de ce mai trebuie saci de pastrare daca oricum se elibereaza pestele.....sau saci de pastrare nu e pt. sistemul C&R?
PS Felicitari pt. Administratorul lacului precum si clubului CarpZone pt. efortul depus(aveti o balta de vis)
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de Coleman » 13 Mar 2009, 22:33

Felicitari tuturor celor care au pus umarul pentru realizarea acestui ''proiect'' si abia astept sa pozez mustaciosii din aceasta balta.Am totusi cateva nelamuriri la care astept un raspuns:
Pentru a pescui ziua nu trebuie nici o recomandare?
Datorita faptului ca balta nu dispune de un numar mare de locuri banuiesc ca trebuie facuta o programare inaintea fiecarei partide de pescuit,nu?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Adrian B
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 24 Noi 2007, 16:51

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de Adrian B » 14 Mar 2009, 00:34

Nu inteleg de ce mai trebuie saci de pastrare daca oricum se elibereaza pestele.....sau saci de pastrare nu e pt. sistemul C&R?

Salut,
Poate il prinzi noaptea si vrei sa-i faci o poza ziua pe lumina, apoi il eliberezi.

Felicitari pentru balta!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de gor965 » 14 Mar 2009, 00:50

Adrian B scrie:Nu inteleg de ce mai trebuie saci de pastrare daca oricum se elibereaza pestele.....sau saci de pastrare nu e pt. sistemul C&R?

Salut,
Poate il prinzi noaptea si vrei sa-i faci o poza ziua pe lumina, apoi il eliberezi.

Felicitari pentru balta!
...si-atunci punctul 12. se aplica doar ziua ? ...ca doar nu tii ptr. poza (peste noapte) doar pe cei sub 3 Kg. ! :)
12.Capturile cu greutate mai mare de 3 kg vor fi eliberate imediat.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sky_sergiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Iul 2008, 19:20
Localitate: buzau
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de sky_sergiu » 14 Mar 2009, 12:48

Relatii, recomandari, rezervari:
- Dan Marinita – 0744.841.033/ 0728.942.421
- George Alexandru – 0761.284.968/ 0723.878.564
Este obligatorie venirea cu o recomandare prima data sau orice pescar care intruneste conditiile de catch and release poate veni direct si pescui?

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de IULIAN C » 14 Mar 2009, 13:15

sky_sergiu scrie:
Relatii, recomandari, rezervari:
- Dan Marinita – 0744.841.033/ 0728.942.421
- George Alexandru – 0761.284.968/ 0723.878.564
Este obligatorie venirea cu o recomandare prima data sau orice pescar care intruneste conditiile de catch and release poate veni direct si pescui?
Ma contactezi pe mine,si pun "o vorba" pt tine,Sergiu!
Da nu ma contactezi decat cu o tuica de la noi,Buzoiana,de pruna!
Glumeam,desigur!
Poate te invit eu sa-mi tii companie cat de curand,ca de mult imidoresc sa aduc si buzoieni pe pistele de carpfishing...!
Ca la noi in zona carpfishingul e zero :(( :(( :((
Dai un semn,vorbim cu George,sau Danut (Marinita),Valer...si ne mutam acolo pt vreo saptamana!(mamaaa....cat imi doresc asta!
Asadar...nu-ti face griji,ca te iau eu sub garant si...mergem!
Cand preconizezi o iesire(sper ca nu vi tocmai de la Buzau doar pt 24-48 de ore!) anunta-ma te rog daca esti de acord si mergem!
Poate....cine stie...facem o filiala Carp-Zone si la noi la Buzau!!!
Astea fiind stabilite,sa ne vedem(cat mai curand) aici ,la Chiroiu,O.K.?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
sky_sergiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Iul 2008, 19:20
Localitate: buzau
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de sky_sergiu » 14 Mar 2009, 14:13

multumesc pentru informatii si oferta :x ti-am dat mesaj privat pentru a nu fi off topic :) oricum felicitari tuturor celor care au contribuit la realizarea acestei balti!

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: TAXE SI REGULAMENT - CHIROIU 4

Mesaj de misu_sipanu » 14 Mar 2009, 18:02

@Iulian C-cind vrei sa te "muti" pt o saptamina.In functie de timp poate vin si eu 2 zile.
ps.da"Murfatlarul ce are? :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”