vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de ceangau alexandru » 09 Feb 2008, 01:57

daca vrei sa participi la o partida de pescuit- o saptamina- in luna iunie 2008 imediat dupa prohibitie -pe balta de la RECI -jud COVASNA... casa masa asigurata-...ce trebuie sa faci ?...sa iei legatura cu mine ..tel 0745146152...sa-ti vizezi permisul in covasna ..100.ron...sa platesti taxa pe 24 de ore(SE POATE PESCUI SI NOAPTEA) ..30 ron...sau fara permis 50 de ron pe zii..vom pescui inpreuna pe doua balti apropiate ....balta 1 (populat in 2007 cu 800 kg crap....posibilitati ...caras ..crap 1-22 kg..ten 5-10 kg ..balta 2 (populat cu 2400 kg crap si ten si ce a mai ramas din anii trecuti )....retinem ce mancam ....restul inapoi ...pentru la anul .....in schimb.... identic ...zona campie ...eventual DUNARE...hai sa fim prieteni -in pescuit !!!!!!!

Avatar utilizator
razvan
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Feb 2008, 19:25
Contact:

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de razvan » 09 Feb 2008, 09:28

Suna interesant Alex.Acum mai ramane sa vedem in functie de timp.....eu unul as veni...mai ramane sa discutam...pana la vara e timp destul.Salutare.
RAZVAN GHEORGHE-C.S NATURAL CARP

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de gabi neamtu » 09 Feb 2008, 22:20

[quote="razvan"]Suna interesant Alex.Acum mai ramane sa vedem in functie de timp.....eu unul as veni...mai ramane sa discutam...pana la vara e timp destul.Salutare.
poate mergem impreuna

Avatar utilizator
razvan
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Feb 2008, 19:25
Contact:

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de razvan » 10 Feb 2008, 02:41

Gabi pana la vara mai e destul timp....vedem poate mergem.
RAZVAN GHEORGHE-C.S NATURAL CARP

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de vali003 » 10 Feb 2008, 19:53

ne pare bine ca vrei sa fii o gazda buna , dar cam seamana a reclama :evil: , inainte sa faci astfel de postari ar fi mai bine sa iei legatura cu dn. iuga . :lol: numai de bine .

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de ceangau alexandru » 10 Feb 2008, 21:26

vali003 scrie:ne pare bine ca vrei sa fii o gazda buna , dar cam seamana a reclama :evil: , inainte sa faci astfel de postari ar fi mai bine sa iei legatura cu dn. iuga . :lol: numai de bine .
pentru "valioo3" -in primul rand am o nedumerire ..de ce trebuie sa iau legatura cu "dn.iuga"...probabil domnul iuga ??? am inteles ca forumul este deschis perntru oricine ...in limita bunei decente...si atunci ....in al doilea rand de ce sa fie o reclama .....cea ce am afirmat sunt adevarate .....credeti cu nu sunt in stare sa ofer pentru o persoana cazare si masa pentru o saptamana.....tin sa precizez sunt un om simplu ,profesor de educatie fizica la un club sportiv scolar ....am o casuta pe malul unui lac -lacul reci jud covasna ..lacul apartina de ajvps,,,a fost amenajat prin anii 70.....golit din pacate in 82...repopulat in 84.... si cum sustin afirmatia ...crap 22 kg ten 5-10 kg...... anul trecut s-a prins un exemplar de 22 kg care din pacate a fost mancat de un bucurestean ... probabil a mai scapat vreunul......eu anul trecut am prins 39 de bucati crap si ten intre 5 si 10 kg ....sper sunt vii si acum .....este o balta dificila ....nu sunt strucruri ...este si balta de agrement....si peste putin .....nu am afirmat ca pot sa primesc prieteni pescari din canada pana in camceatca....este vorba de o singura persoana eventual doua ....este o propunere cred eu simpla si decenta .....fara gust de afacere...in rest numai bine...

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Mesaj de Qnyx » 10 Feb 2008, 21:31

Domnule Ceangau am inteles ideea; Vali probabil s-a gandit ca sunteti unul dintre miile de persoane care isi fac reclama mascata (intr-un fel sau altul) pe acest site. Apreciem intentia de a oferi posibilitatea unui pescuit civilizat in cadrul locatiei pe care o detineti si ne cerem scuze pentru eventualele neintelegeri.

Cu stima,
echipa InfoPescar.tv
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de vali003 » 11 Feb 2008, 00:00

scuze pentru neintelegere , dar sint destui care incearca sa isi faca o reclama mascata , iar domnul Iuga nu are de ce sa ii sustina :lol: , iar cind ajung in Romania va promit ca nu o sa va ocolesc . cu respect . Vali.

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de nini » 11 Feb 2008, 00:45

Nu lua omul dupa vorba....discuta cu el , dar apreciaza-i sufletul... :wink:
o vorba buna pe care m-am bazat mereu.......
sa auzim numai de bine
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de vali003 » 11 Feb 2008, 02:34

mersi Nini , mai gresim ca de aia suntem oameni , dar dupa clarificare , imi pare nespus de bine sa stiu ca mai sint astfel de oameni in tara :D :D , numai de bine .

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de ceangau alexandru » 11 Feb 2008, 21:42

Domnule ONIX , nu trebuia sa va cereti scuze ,probabil eu sunt devina ca nu am reusit sa ma fac de inteles ...multumesc si pentru ceilalti ..Razvan ,Gabi , Nini si nu in ultimul rand Vali...intervenind cu bun simt ... discutand am reusit sa atragem atentia unui tinar care a povestit bunicului despre anuntul meu , si au luat legatura cu mine prin telefon , am batut palma...un pescar din giurgiu ...care nu a fost niciodata in ardeal ...urmeaza sa faca un tratament la covasna.... si incercam sa legam placutul cu utilul... acum sa va povestesc de unde idea ..anul trecut am dat un anunt in ziar ...aceasi invitatie ....ca o "gazda buna ",am pregatit din timp doua locuri ...am nadit din timp cu bile solubile,porumb..naut ,canepa..a venit invitatul ...trei zile nici o trasatura serioasa ...doar tacaneli si carlige goale !!! ..am incercat cu cate doua lansete ...bineinteles pe locurile pregatite ....in ziua a treia mai spre seara am aruncat cu o lanseta aiurea pe lateral ...si minune in noapte acea am prins trei teni ..ce s-a intimplat nadind doua saptamani la rand cite un pic cate un pic am adunat toti racii ...mentionez ca in ultimii doi ani racii s-au inmultit foarte mult ...in dimineata zilei a patra invitatul s-a suparat si a plecat ...eu m-am mutat de pe acel loc si am inceput sa pescuiesc plantind ,facand " cuiburi " de cinci - pana la zece bile solubile si un pic de porump ..pe carlig bile tari ,bile care au rezistat atacului racilor.... asa am pescuit toata vara ....si acum daca tot am intrat in vorba ,poate ma ajutati cu un sfat ....o metoda mai eficienta ...cum sa scap de atacul racilor ...poate exista vreo aroma de care se fersc racii ???? ..va doresc sanatate ...fir intins...

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de vali003 » 11 Feb 2008, 23:23

salut , incearca un birdfood cu arome de fructe , solubilele cu ce ai dat au fost cumva squid si octopus ?daca ai dat cu o baza de peste sau carne nu este de mirare ca au venit racii , dar in general daca este crap mare ,racii nu il deranjeaza ,chiar il atrag , cei mari se mai hranesc si cu raci , bineinteles nu raci foarte mari . mai incearca si cu porumb ,sau alune tigrate .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de florentiniuga » 12 Feb 2008, 02:22

Alune si porumb mai merg dar la bile, orice mix ai folosi, nu prea ai sanse sa scapi de raci. Nu se dau in laturi nici de la bile tari, nici de la mix pe fructe. Poti incerca sa pui piper sau ceva spicy in componenta. Ori sa bagi bucati mai mari de coji de ou pe care le vor faramita mai greu. Sau... schmba balta :lol:
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de ceangau alexandru » 14 Feb 2008, 15:39

Multumesc ,pentru sfaturi....am sa le incerc.....balta nu pot schimba...aici sunt abonat .....va trebuii sa accept ....ca si racii fac parte din ecosistem ..probabil natura va intervenii la un moment dat si va reface echilibrul...pana atunci ,rabdare ,rabdare...sanatate si fir intins !!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: vreau sa fiu o gazda buna...hai sa pescuim inpreuna

Mesaj de dragan claudiu » 27 Feb 2009, 21:30

ceangau alexandru scrie:Domnule ONIX , nu trebuia sa va cereti scuze ,probabil eu sunt devina ca nu am reusit sa ma fac de inteles ...multumesc si pentru ceilalti ..Razvan ,Gabi , Nini si nu in ultimul rand Vali...intervenind cu bun simt ... discutand am reusit sa atragem atentia unui tinar care a povestit bunicului despre anuntul meu , si au luat legatura cu mine prin telefon , am batut palma...un pescar din giurgiu ...care nu a fost niciodata in ardeal ...urmeaza sa faca un tratament la covasna.... si incercam sa legam placutul cu utilul... acum sa va povestesc de unde idea ..anul trecut am dat un anunt in ziar ...aceasi invitatie ....ca o "gazda buna ",am pregatit din timp doua locuri ...am nadit din timp cu bile solubile,porumb..naut ,canepa..a venit invitatul ...trei zile nici o trasatura serioasa ...doar tacaneli si carlige goale !!! ..am incercat cu cate doua lansete ...bineinteles pe locurile pregatite ....in ziua a treia mai spre seara am aruncat cu o lanseta aiurea pe lateral ...si minune in noapte acea am prins trei teni ..ce s-a intimplat nadind doua saptamani la rand cite un pic cate un pic am adunat toti racii ...mentionez ca in ultimii doi ani racii s-au inmultit foarte mult ...in dimineata zilei a patra invitatul s-a suparat si a plecat ...eu m-am mutat de pe acel loc si am inceput sa pescuiesc plantind ,facand " cuiburi " de cinci - pana la zece bile solubile si un pic de porump ..pe carlig bile tari ,bile care au rezistat atacului racilor.... asa am pescuit toata vara ....si acum daca tot am intrat in vorba ,poate ma ajutati cu un sfat ....o metoda mai eficienta ...cum sa scap de atacul racilor ...poate exista vreo aroma de care se fersc racii ???? ..va doresc sanatate ...fir intins...
e valabil si pentru dumneavoastra domnule alexandru daca vreti sa veniti in brasov la pescuit as fi onorat sa va am ca partener de pescuit la crap si daca nu aveti cu ce veni nici o problema vin dupa dumneavoastra. mai vb. si poatereusim o partida reusit.fir intins si multa sanatate. :-h

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”