Boilies Dinamite Baits

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de vio_z2007 » 05 Feb 2011, 21:18

Jogo scrie:Nu ma am spus sa dai cu alta lanseta in afara patului de nada cu boiles, am spus doar sa nadesti cu nada marunta si eventual hrana vie la 10 m de locul nadit cu boiles, tu pescuind pe patul de boiles, bineinteles.

Fir intins nu am cum sa-ti urez :P. Mai studiaza problema si vezi ca sunt o multe de astfel de topice cu subiectul asta, poate gasesti acolo alte informatii. Bafta !!!


Imi cer scz ..am inteles eu gresit ....in fine.Mersi fain oricum **== .
Catch and Release!!!

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de alin81 » 08 Feb 2011, 21:18

Cum a explicat cineva mai sus (Lucky) gama Hi-attract au o aroma puternica si merg folosite foarte bine iarna dar si vara iar cele Fresh fish folosesc in compozitie peste proaspat in stare lichida in schimbul oualelor astfel sunt mult mai nutritive si digeribile de catre crapi.
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
pangarici
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 22 Oct 2010, 23:36
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de pangarici » 08 Feb 2011, 22:59

Salut,
A folosit cineva boiliesurile CarpTec de la Dynamite Baits?
http://www.totalfishing.ro/advanced_sea ... ds=carptec
Daca nu, stie cineva, ceva de ele?

Astept cu interes pareri... Acuma, sa nu discutam pretul, ca doar nu or fi bile goale in interior... ceva ceva o fi pus in ele...

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Jogo » 08 Feb 2011, 23:28

alin81 scrie:Cum a explicat cineva mai sus (Lucky) gama Hi-attract au o aroma puternica si merg folosite foarte bine iarna dar si vara iar cele Fresh fish folosesc in compozitie peste proaspat in stare lichida in schimbul oualelor astfel sunt mult mai nutritive si digeribile de catre crapi.
De unde sti ca in " Fresh Fish" se foloseste peste proaspat?

Avatar utilizator
pangarici
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 22 Oct 2010, 23:36
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de pangarici » 08 Feb 2011, 23:41

@Jogo...

Asta este o intrebare retorica???

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Jogo » 09 Feb 2011, 18:54

Nu, imi cer scuze pentru postul anterior, am postat aiurea, acum am vazut ca ele contin peste crud.

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de LUCKY » 09 Feb 2011, 20:59

pangarici scrie:Salut,
A folosit cineva boiliesurile CarpTec de la Dynamite Baits?
Acuma, sa nu discutam pretul, ca doar nu or fi bile goale in interior... ceva ceva o fi pus in ele...
    Eu m-as bucura daca ar fi putin goale in mijloc ,ca sa umplu golul cu o pasta de extracte naturale & lichide nutritive.
      alin81 scrie: cele Fresh fish folosesc in compozitie peste proaspat in stare lichida in schimbul oualelor astfel sunt mult mai nutritive si digeribile de catre crapi.
        Rolul oualelor( liant si intaritor) nu poate fi inlocuit cu peste fie el proaspat sau in forma de faina dupa cunostintele mele oul crud poate fi inlocuit doar cu ou praf si cu gel de zer in mod conventional ,in mod neconventional mai exista si alte combinatii de ingediente dar nu merita lucrat cu ele ,e ca si cum te-ai scarpina cu mana peste cap .Folosirea de ingrediente crude aduce o nota naturala bilei dar as fi curios cum au reusit sa conserve ( cu ce ? )aceasta bila ready made care nu se vinde ca bila congelata ( frozen bait).

        Avatar utilizator
        Jogo
        senior
        senior
        Mesaje: 176
        Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
        Localitate: Bucuresti
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de Jogo » 09 Feb 2011, 22:07

        "These boilies are quite revolutionary as this range is made using fresh liquidised fish instead of egg which makes them far more nutritious and digestible for the fish and therefore they find these baits more attractive than others."
        Asta spun ei pe siteul oficial, sincer si mie mi-e greu sa cred ca este adevarat, sau daca este contine 0.01%. Cert este ca nu contine oua.
        Sunt o multime de conservanti in industria alimentara ce poti tine boilesurile "proaspete" si/sau le pot intari, iar necontina nd oua lungeste perioada de valabilitate.
        Sunt curios la cele Fresh S+O&Black Pepper cat extract black pepper contine.

        Avatar utilizator
        pangarici
        membru activ
        membru activ
        Mesaje: 81
        Membru din: 22 Oct 2010, 23:36
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de pangarici » 11 Feb 2011, 15:17

        Chiar nimeni nu a folosit boiliesurile CarpTec de la Dynamite Baits? Or fi chiar asa de "varza" de le vand la 28 ron punga de 1 kg? Ieftin, ieftin... dar sa si arunci banii astia pe ele... ma gandeam ca a facut cineva experimente cu ele si aflam si noi. :)

        Avatar utilizator
        LUCKY
        senior
        senior
        Mesaje: 182
        Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de LUCKY » 11 Feb 2011, 21:01

        Am intrat pe siteul Dynamite Baits dar nu au aceste boiliesuri Carp Tec pe catalogul de produse :-? (http://www.dynamitebaits.com/products/c/boilies/viewall )Poate ca au mult de lucru la comenzi si au uitat sa actualizeze siteul :)) cam geu de crezut la nivelul lor .

        Avatar utilizator
        Jogo
        senior
        senior
        Mesaje: 176
        Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
        Localitate: Bucuresti
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de Jogo » 11 Feb 2011, 21:45

        LUCKY scrie:Am intrat pe siteul Dynamite Baits dar nu au aceste boiliesuri Carp Tec pe catalogul de produse :-? (http://www.dynamitebaits.com/products/c/boilies/viewall )Poate ca au mult de lucru la comenzi si au uitat sa actualizeze siteul :)) cam geu de crezut la nivelul lor .
        Probabil nu se mai fabrica pentru ca nici Fresh S+O& Black Pepper nu exista pe site desi este un produs relativ nou.

        Avatar utilizator
        LUCKY
        senior
        senior
        Mesaje: 182
        Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de LUCKY » 11 Feb 2011, 22:14

        Ciudat ! unele nici nu au aparut bine si au si disparut :-?

        Avatar utilizator
        victoricarpteam
        membru activ
        membru activ
        Mesaje: 127
        Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de victoricarpteam » 12 Feb 2011, 00:10

        pangarici scrie:Chiar nimeni nu a folosit boiliesurile CarpTec de la Dynamite Baits? Or fi chiar asa de "varza" de le vand la 28 ron punga de 1 kg? Ieftin, ieftin... dar sa si arunci banii astia pe ele... ma gandeam ca a facut cineva experimente cu ele si aflam si noi. :)
        am folosit eu anul trecut cele de capsuni,am luat un singur crap cu ele, din 3 kg de bile, daca am vazut ca nu dau rezultate stralucite am momit cu ele si am pescuit cu strawberry ice cream-sa zicem ca au ales aceste variante pt a diversifica un pic gama si cu bile mai ieftine pt tot muritorul.poate in locurile mai putin batute de amatori de boilesuri sa dea rezultate mai bune dar in lacurile unde se pescuieste intens cu boiles la greu (nu se claseaza pe primele locuri)in concluzie - nu sunt boilesuri de top,nu le recomand.
        no kill&catch&release

        Avatar utilizator
        victoricarpteam
        membru activ
        membru activ
        Mesaje: 127
        Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de victoricarpteam » 12 Feb 2011, 00:15

        au scos acum alte 3 tipuri -Savoury Spice , robin red . sardine &anchovy sunt curios cum merg astea dar inca nu e vremea lor, maine ma axez pe cele cu ciocolata , sa vedem ce o sa iasa. pana atunci fir intins...
        no kill&catch&release

        Avatar utilizator
        victoricarpteam
        membru activ
        membru activ
        Mesaje: 127
        Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
        Contact:

        Re: Boilies Dinamite Baits

        Mesaj de victoricarpteam » 18 Feb 2011, 23:33

        ultimele noutati in mateie de boiles incep sa dea rezultate. sunt bile ce promit, acuma sa vedem ce evolutie au la noi.http://www.dynamitebaits.com/news/2011/ ... big-barbel
        no kill&catch&release

        Scrie răspuns

        Înapoi la “Boiliesuri”