Boiliesuri apa rece

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
scorpio1990
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 11 Ian 2011, 00:08

Boiliesuri apa rece

Mesaj de scorpio1990 » 17 Ian 2011, 12:10

Am creat acest topic cu dorinta de a afla cam ce Boiliesuri se folosec pe apa rece primavara.....astept cat mai multe pareri.....eu unu am mers pe Dynamite Baits Chocolate Malt & Tiger Nut.astept si alte pareri.








FIR INTINS TUTUROR SI SA VINA MAI REPEDE CALDURA!!!!!!

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de LUCKY » 17 Ian 2011, 12:30

Boiliesuri rady-made ? sau si home-made

Avatar utilizator
scorpio1990
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 11 Ian 2011, 00:08

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de scorpio1990 » 17 Ian 2011, 12:30

ready made`uri imi cer scuze!

Avatar utilizator
pangarici
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 22 Oct 2010, 23:36
Contact:

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de pangarici » 26 Ian 2011, 22:36

Salut,
Da, as fi si eu interesat sa aflu mai multe informatii despre boiliesuri pentru apa rece. Despre cele solubile ce parere aveti? Sunt recomandate pentru apa rece?
Am vazut ca cei de la Dynamite Baits au o mare varietate de boilies (nu solubile). Care ar fi recomandate pe apa rece?

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de LUCKY » 27 Ian 2011, 22:41

Boiliesurile pentru apa rece trebuie sa contina un % de ulei scazut ,sa aiba o textura grunjoasa ,sa fie alcatuit din ingrediente usor de asimilat cu continut mare de proteine, bogat in vitamine si minerale , in general primavara se pescuieste cu diametre mici chiar si pe ape unde vara si toamna sa pescuit cu diametre mari. Solubilele sunt bune tot anul primavara ai un mic avantaj cu ele ca nu sunt atacate asa intens ca si vara de caras,platica si albitura .In cea ce priveste bilele Dynamite Baits nu le cunosc sunt 100 % pentru bile home- made .

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de victoricarpteam » 01 Mar 2011, 00:46

scorpio1990 scrie:Am creat acest topic cu dorinta de a afla cam ce Boiliesuri se folosec pe apa rece primavara.....astept cat mai multe pareri.....eu unu am mers pe Dynamite Baits Chocolate Malt & Tiger Nut.astept si alte pareri.
FIR INTINS TUTUROR SI SA VINA MAI REPEDE CALDURA!!!!!!
le folosesc si eu cele de ciocolata de la dynamite baits, merg chiar foarte bine .dar am gasit si altele care merg si mai bine. Cold Water Monster's Paradis ;daca aveti ocazia folositile cu incredere.
http://www.carp-gps.com/product_info.ph ... cts_id=771
no kill&catch&release

Avatar utilizator
TopGear
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Iul 2008, 11:47

Re: Boiliesuri apa rece

Mesaj de TopGear » 14 Mar 2011, 18:32

Anul trecut am facut o lista cu bilele pretabile pentru sezonul rece, plecand de la ingredientele folosite in acestea. Sezonul rece inseamna toaman tarzie si primavara devreme. Producatorii sustin ca acestea au maximul de eficienta in aceasta perioada, dar nu exclud posibilitatea obtinerii unor rezultate bune si in apa mai calda.
In functie de media temperaturilor anuale, eu le folosesc din noiembrie pana in aprilie-mai - pana la sau dupa boistea crapului. Atunci apa are in jur de 19-20 grade.

Cam asta este lista mea de anul trecut.
Fişiere ataşate
lista
lista

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”