Preferinte arome boilies - CC More / Nutrabaits / Solar

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Bestie
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 16 Mar 2011, 23:39

Re: Preferinte arome boilies - CC More / Nutrabaits / Solar

Mesaj de Bestie » 15 Feb 2012, 19:58

Am inteles. Boiliesurile o sa le cumpar. Asadar maine ma duc sa cumpar boiliesurile si o sa fac dipul din ce ai spus tu mai sus un exemplu (10ml CSL cu 5ml-10ml lichid nutritiv si 1ml aroma) si o sa le las in borcan pana la vara cand le voi folosi. CSL ul lichid nutritiv si aroma le gasesc pe toate in magazin de pescuit? Ms mult o sa-ti dau un mesaj pe privat sa te intreb ceva legat de porumb ca nu prea am gasit ceva concret aici. Ms

Avatar utilizator
pangarici
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 22 Oct 2010, 23:36
Contact:

Re: Preferinte arome boilies - CC More / Nutrabaits / Solar

Mesaj de pangarici » 15 Feb 2012, 20:08

Bestie scrie:Am inteles. Boiliesurile o sa le cumpar. Asadar maine ma duc sa cumpar boiliesurile si o sa fac dipul din ce ai spus tu mai sus un exemplu (10ml CSL cu 5ml-10ml lichid nutritiv si 1ml aroma) si o sa le las in borcan pana la vara cand le voi folosi. CSL ul lichid nutritiv si aroma le gasesc pe toate in magazin de pescuit? Ms mult o sa-ti dau un mesaj pe privat sa te intreb ceva legat de porumb ca nu prea am gasit ceva concret aici. Ms
Da, CSL si restul gasesti la orice magazin, boiliesuri ai grija ce cumperi, ca pe unele dai banii de pomana. Parerea mea este sa astepti pana in martie ca vor fi cele 2 targuri de pescuit si acolo vei gasi multe produse si poti sa le iei de acolo, si CSL si arome de asemenea. Daca vei ajunge la targ in Bucuresti, evident... Cat despre porumb, e atat de simplu...

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: Preferinte arome boilies - CC More / Nutrabaits / Solar

Mesaj de Vlad Pavlovici » 16 Feb 2012, 12:40

pangarici scrie: Unii spun ca la dip se foloseste dublu cantitatii de aroma, fata de cat ai folosit la partea lichida de la boiliesuri (ai grija, spun asta cei care au magazine de pescuit si vor sa vanda marfa).
Lucrul asta, inainte sa il spuna magazinele, il spun pescari cu experienta si e adevarat. Dipul e doar pentru boiliesuri de carlig, care suporta doze mai mari de atractanti, inclusiv arome, decat boiliesurile date ca nada.
pangarici scrie: De exemplu, amesteci 10ml CSL cu 5ml-10ml lichid nutritiv si 1ml aroma.
Exact asta e doza corecta. La 250ml de dip, ai in jur de 20ml de aroma, adica dublul cantitatii de aroma pe kilogramul de mix.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”