Despre CRAPI numai de bine!!???

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
valetro
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 13 Oct 2008, 09:58

Despre CRAPI numai de bine!!???

Mesaj de valetro » 13 Oct 2008, 10:48

Nabadaiosul crap se pregateste de iarna ,totusi parca nu maninca la fel ca in ceilalti ani ,s-ar putea ca in dorinta noastra de a tine pasul cu cele mai moderne nade de pescuit sa fi depasit un pic gusturile sale.Am fost la o partida de pescuit HORGESTI,BACAU, de 36-40 de ore ,am sperat ca, dat fiind ca vremea sa-nbunat , vom avea o partida buna,ceea ce a si fost.... pentru ,,amicul meu". eu nu am reusit sa prind decit 3-4 pesti ]ntre 1si 4 kg.,ce vreau sa evidentiez este ca ,in aproximativ 40 de ore, crapul a mincat doar trei ore,a doua zi de la 20.30 la aprox.23.30. Ghinionul a fost ca in acel interval am acceptat invitatia administratorului baltii ing.Florin Albu sa vizualizam citeva populari cu crapi,exemplare superbe inre opt si 14 kg. la el in birou pe un laptop,evident alaturi de un 50 si o cafea buna .La 23 am iesit afara si am auzit senzorii cellor 4+4 lansete ,am fugit si....eu am scos un crap uglinda de 3.5 si am scapat unul de peste zece,colegul a scos un crap oglinda de 7.4 kg si un crap de 3.5, din kauza caruia l-m scapat pe al meu.In cele patru partide precedente am luat eu de 12.2 de11.4 de 8.5 si mai multi sub aceste kantitati ,pina la3kg ,dar nici o oglinda pina pe 12/10/2008.evident ca dupa tot acest film a fost o liniste totala pina la 10 a doua zi cind a mai prins ,,amicul'' meu unul de 4kg Pescuiesc de douazeci de ani dar nu am mai patit asa ceva, sa manince pestele 7% din timpul de pescuiot si eu sa nu fiu acolo, va salut pe toti de la prima postare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”