despre mine

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
many
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Feb 2009, 16:41

despre mine

Mesaj de many » 09 Feb 2009, 01:32

salut sunt many din petrosani si lucrez in mina imi place sa merg la pescuit pe dunare pe mures cam prste tot dar ca trebuie sa fac sute de km ptr ca aici in zona nu prea ai unde.de laudat nu prea am cu ce sa ma laud dar anul asta sper sa fac o figura frumoasa pe dunare mai ales ca o sa am timp si cu cine sa mg.va salut pe toti

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: despre mine

Mesaj de gor965 » 09 Feb 2009, 10:20

Bine ai venit printre noi ! Sa ai fire intinse ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vintanraul
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 06 Noi 2008, 15:15

Re: despre mine

Mesaj de vintanraul » 09 Feb 2009, 22:09

bine ai venit -fir intins :-h

Avatar utilizator
lucian 74
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 03 Feb 2009, 14:47
Localitate: bocsa romana jud caras-severin

Re: despre mine

Mesaj de lucian 74 » 10 Feb 2009, 13:54

multumesc celor care mi-au urat fire intinse si ma bucur de primirea in rindurile voastre ,chiar acum am venit de la o partida de clean cu rezultat 0 o o pt ca aici in caras-severin nu intereseaza pe nimeni situatia riului nostru birzava ci doar taxa pt permis @-) daca in urma cu 10-12 ani se prindea clean frecvent de 1,5-2 kg sau mai mare(eu am prins de 2,850kg)acum clean de 0,400kg este consid.mare, acum e plin de gunoaie si plasticuri +vreo 3 valuri de poluare care au decimat pestele,dar nu vede nimeni nimic [-x eu stau in orasul bocsa la16km de resita si totusi am impresia ca pe nimeni nu intereseaza absolut nimic,mai avem si un lac(medres)in cara odata era crap mare(18-20kg)babusca ,rosioara ,salau dar in care sa braconat cu salbaticie,mai mult ca sigur cu acordul autoritatilor,cu curent,plase si alte metode,trist dar adevarat.cam atit de aici di aceasta parte a banatului.

Avatar utilizator
many
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Feb 2009, 16:41

Re: despre mine

Mesaj de many » 10 Mar 2009, 19:45

va rog sami spuneti si mie ce trebuie pentru pescuit la dunare in afara de permis?cat costa PG si ce trebuie sa fac ca unii spun una altii spun alta am auzit ca trebuie platit ceva la trezorerie.va multumesc

Avatar utilizator
vintanraul
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 06 Noi 2008, 15:15

Re: despre mine

Mesaj de vintanraul » 10 Mar 2009, 22:45

PT MANY----DACA AI PERMIS TREBUIE SA TE DUCI LA POLITIA DE FRONTIERA PUNE VIZA-NU SE PLATESTE NIMIC

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: despre mine

Mesaj de eugen » 10 Mar 2009, 22:52

many scrie:salut sunt many din petrosani si lucrez in mina imi place sa merg la pescuit pe dunare pe mures cam prste tot dar ca trebuie sa fac sute de km ptr ca aici in zona nu prea ai unde.de laudat nu prea am cu ce sa ma laud dar anul asta sper sa fac o figura frumoasa pe dunare mai ales ca o sa am timp si cu cine sa mg.va salut pe toti

Bun venit, noroc bun si fir intins.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: despre mine

Mesaj de toader nicolae » 11 Mar 2009, 10:22

lucian 74 scrie:multumesc celor care mi-au urat fire intinse si ma bucur de primirea in rindurile voastre ,chiar acum am venit de la o partida de clean cu rezultat 0 o o pt ca aici in caras-severin nu intereseaza pe nimeni situatia riului nostru birzava ci doar taxa pt permis @-) daca in urma cu 10-12 ani se prindea clean frecvent de 1,5-2 kg sau mai mare(eu am prins de 2,850kg)acum clean de 0,400kg este consid.mare, acum e plin de gunoaie si plasticuri +vreo 3 valuri de poluare care au decimat pestele,dar nu vede nimeni nimic [-x eu stau in orasul bocsa la16km de resita si totusi am impresia ca pe nimeni nu intereseaza absolut nimic,mai avem si un lac(medres)in cara odata era crap mare(18-20kg)babusca ,rosioara ,salau dar in care sa braconat cu salbaticie,mai mult ca sigur cu acordul autoritatilor,cu curent,plase si alte metode,trist dar adevarat.cam atit de aici di aceasta parte a banatului.



welcome to the jungle, and wake up man ,you are in Romania. Aici firele se intind numai daca agati un galos sau o sticla de ceva.

Acum partea frumoasa,bine ai venit pe forum si sper ca firele tale sa se intinda si din cauza pestelui.

Avatar utilizator
many
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Feb 2009, 16:41

Re: despre mine

Mesaj de many » 11 Mar 2009, 15:58

vedeti am un prieten care mia spus ca PGcosta 50 RON si trebuie platit in nu stiu ce cont dar numai dupa ce apare vinieta tichetul ala albastru stiti ceva ?acest prieten a vorbit cu cineva care locuieste pe acolosi sa interesat persoana respectiva.mentionez ca nu stiu ce sa mai cred eu iam spus ca nu trebuie platit nimic as vrea sa merg la pescuit la sfirsitul lunii si mia zis ca se lasa cu amenzi dure.apropo merge ceva la dunare care stie si a fost va rog sami spuneti si mie .VA MULTUMESC.

Avatar utilizator
stelica
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Feb 2009, 23:19

Re: despre mine

Mesaj de stelica » 11 Mar 2009, 21:46

dl many citeste pe site si gasesti raspunsuri la toate,pg este 50 lei si la trezorerie se plateste permisul la ANPA :-@ :-h

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”