Greetings

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
B3aT
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Mai 2010, 18:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Greetings

Mesaj de B3aT » 24 Iun 2010, 09:45

Salutari, tot citesc forumul de ceva timp si am decis sa mai raman pe aici, deci ar fi frumos sa ma prezint,

Adrian din Bucuresti, e primul an (2010) cand am investit serios in scule de pescuit :noob: , am tot pescuit in trecut dar mai rar, prin arges, pe la munte, pe la diverse balti cu alti pescari dar nimic serios.
Sunt de acord cu C&R dar in limita regulilor, daca nu iau un peste acasa, cat de mic ar fi, simt ca am venit degeaba :-w
Mometan umblu prin baltile de langa Bucuresti, in delta n-am fost, iar toate iesirile si capturile le postez in galeria foto din semnatura, recordul momentan crap romanesc 4kg @-)
Apropo pe aici se pune in semnatura gear-ul cum fac aia la IT cu piesele din calculator ? >:)

In RL lucrez in IT/WEB/Vanzari , am creat si administrat mai multe site-uri si forumuri daca are cineva nevoie de ajutor doar sa dea un PM.

Fir intins ---<><

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Greetings

Mesaj de pharaoh » 24 Iun 2010, 12:16

Adriane, bine ai venit
Sunt de acord cu C&R dar in limita regulilor, daca nu iau un peste acasa, cat de mic ar fi, simt ca am venit degeaba
Tre` sa incerci sa scapi de obiceiul asta si sa te bucuri de pescuit si fara sa iei pestele acasa. La c&r regula e una singura: se elibereaza pestele, viu si nevatamat.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
B3aT
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Mai 2010, 18:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greetings

Mesaj de B3aT » 25 Iun 2010, 10:31

Mersi, ai spus corect ...sa te bucuri ..fiecare se bucura in felul lui ... unii singuri..unii cu familia..unii cu manelele ... altii il prajesc altii nu ..
C&R nu trebuie, doar la concursuri si rapitor, nu si cand platesc 80-100 ron balta [-x

Avatar utilizator
c_tin
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 25 Oct 2009, 22:14

Re: Greetings

Mesaj de c_tin » 14 Iul 2010, 21:54

pharaoh scrie:Tre` sa incerci sa scapi de obiceiul asta si sa te bucuri de pescuit si fara sa iei pestele acasa. La c&r regula e una singura: se elibereaza pestele, viu si nevatamat.
C&R nu trebuie sa fie o marota!
Pescarul sportiv TREBUIE sa respecte regulile apei in care pescuieste :idea:
Una este in baltile cu plata (unde se mai intampla si unele "minuni" :)) ) si cu totul ALTCEVA in apele publice.

E adevarat ca nici eu nu iau pitici acasa dar asta e alta poveste.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”