salut pescari!

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vld
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 28 Apr 2008, 21:25

salut pescari!

Mesaj de vld » 28 Apr 2008, 21:59

Ma numesc Marian VLAD sunt din Ploiesti, am 53 de ani si sunt pescar de mic copil 6-7 ani. In prezent sunt pescar inrait la crap, nu ma intereseaza nici un altfel de pescuit decit cel stationar, poate si pentru ca sunt infirm de un picior si nu por merge prea mult de-a lungul unui riu, sau a practica alte metode ce nercesita miscare. Am inceput sa devin pescar fanatic in perioada 1982-1990 cind am avut posibilitatea sa pescuiesc intr-o renumita crescatorie din Prahova, unde director a fost un unchi de-al meu. Desi aveam sculele ce se gaseau in comert, lansete si mulinete rusesti, am reusit cele mai mari capturi din viata mea. De trei -patru ani am batut baltile din Butimanu, unde sunt cunoscut de la domnul tehnician Paul pina la domnul inginer, si unde am avut experiente frumoase. Cea mai mare captura crap rominesc de 5,200kg in balta 3 Butimanu. Cea mai mare cantitate de peste, acum 2 ani pe balta 2 Butimanu, 22 kg crap in 6 buc. Prefer sa respect regurile baltii, care sunt sfinte pentru mine, nu sun adeptul prinde si elibereaza, de aceea merg la baltile care permit sa iei cit prinzi. Am masina, un trabant bun si o dacie si oricind pot merge la pescuit in grup organizat, nu se pune problema banilor sau al timpului liber. Cred ca sunt un bun coleg pe balta si un pescar de ajutor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”