Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 12 Dec 2008, 15:02

Sigur ca da.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Sionut
membru activ
membru activ
Mesaje: 71
Membru din: 12 Dec 2008, 12:17

Re: Semnati aici

Mesaj de Sionut » 12 Dec 2008, 15:11

florentiniuga scrie:Sigur ca da.
Multumesc inca o data. :D
Asociatia Pescar Sportiv

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Semnati aici

Mesaj de dan-hd » 16 Dec 2008, 00:09

Va salut cu respect , ma numesc Daniel Fotea , sunt din Hunedoara si am 41 de ani . Sunt un impatimit al pescuitului la crap . Numai pesti am in cap , sunt inca la inceput si sper sa ne intelegem cat mai bine avand toti acelasi microb . I-mi place foarte mult sa invat de la meseriasii de pe acest forum si sper sa ne intalnim si pe balta si sa legam prietenii ......
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 16 Dec 2008, 00:21

Bine ai venit Daniel !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
alexu
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 16 Dec 2008, 18:35

Re: Semnati aici

Mesaj de alexu » 16 Dec 2008, 19:16

Salutare tuturor!! Ma numesc Valea Alexandru, sunt din Suceava ,dar locuiesc in Torino. Pescuiesc de cand ma stiu dar de pescuitul adevarat al crapului m-am apucat doar cu doi ani in urma. Deci sunt un incepator in ale meseriei si vreau sa invat cat mai multe aici pe forum. Aici pescuiesc pe un lac numit Viverone, nu departe de Torino, cu rezultate mai degraba modeste, dar ce sa faci, asa-i la inceput. Sper sa gasesc aici raspunsuri la intrebarile mele, si ,de ce nu, sa pot ajuta si eu pe alti. Va salut inca o data si va doresc fir intins!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 17 Dec 2008, 03:51

Bun venit Alexu. Vezi poate te duce miska pe Ticino si-ti arata el ce inseamna adrenalina.
Vezi aici: http://infopescar.tv/forum/pescuitul-la ... t1094.html
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dan voicu
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 06 Dec 2008, 21:16

Re: Semnati aici

Mesaj de dan voicu » 22 Dec 2008, 22:56

Un salut pentru toti
Ma numesc DAN VOICU ,sunt din Blaj si acum locuiesc in SPANIA.Sunt strungar si pescuiesc mai mult pentru destindere
la sfarsit de saptamana,la crap, somn, salau ,stiuca.
Am 43 de ani si pescuiesc mai serios din anul 94. Sunt totusi un incepator care mai stie cate ceva.Ca recorduri ,pot sa spun ca stau bine:crap 10 kg; somn 2,10m stiuca 2,5kg . Pot sa spun ca am avut destul noroc .Recordurile sunt de aici din Spania. Acasa am prins crap de 6 kg la Ciuci,pe Mures,somn de 7kg in acelasi loc si stiuca de 2kg pe balta de la Lancram. Pescuiesc cel mai mult la crap si acum ,in iarna ,la stiuca sau salau, de obicei cu porumb din conserva ,la lingurita .si peste viu.
FIR INTINS

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 24 Dec 2008, 00:39

dan voicu scrie:Un salut pentru toti
Ma numesc DAN VOICU ,sunt din Blaj si acum locuiesc in SPANIA.Sunt strungar si pescuiesc mai mult pentru destindere
la sfarsit de saptamana,la crap, somn, salau ,stiuca.
Am 43 de ani si pescuiesc mai serios din anul 94. Sunt totusi un incepator care mai stie cate ceva.Ca recorduri ,pot sa spun ca stau bine:crap 10 kg; somn 2,10m stiuca 2,5kg . Pot sa spun ca am avut destul noroc .Recordurile sunt de aici din Spania. Acasa am prins crap de 6 kg la Ciuci,pe Mures,somn de 7kg in acelasi loc si stiuca de 2kg pe balta de la Lancram. Pescuiesc cel mai mult la crap si acum ,in iarna ,la stiuca sau salau, de obicei cu porumb din conserva ,la lingurita .si peste viu.
FIR INTINS
Ooooooooole!!! Adica salutari din partea crapilor de acasa! :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Mesaj de Master » 31 Dec 2008, 21:24

Va salut cu deosebit respect !

Numele meu este Florin Dascalu, am 30 de ani, locuiesc in Bucuresti si abia de anul asta m-am apucat de pescuit.
Pot sa spun ca m-am vrusat si eu cu microbul crapului alaturi de prietenul meu Alexandru pe balta Chiroiu a lui Valer Russu unde am prins primii crapi din viata mea.
Sunt inscris pe forum de o zi - am inceput prin a viziona emisiunea de pe balta Chiroiu unde se va desfasura concursul din mai si sper ca din discutii sa aflu cat mai multe despre pescuit.

Numai bine si un 2009 cu drilluri de neuitat !

LA MULTI ANI !
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re:

Mesaj de Marinita » 02 Ian 2009, 11:54

Master scrie:Va salut cu deosebit respect !

Numele meu este Florin Dascalu, am 30 de ani, locuiesc in Bucuresti si abia de anul asta m-am apucat de pescuit.
Pot sa spun ca m-am vrusat si eu cu microbul crapului alaturi de prietenul meu Alexandru pe balta Chiroiu a lui Valer Russu unde am prins primii crapi din viata mea.
Sunt inscris pe forum de o zi - am inceput prin a viziona emisiunea de pe balta Chiroiu unde se va desfasura concursul din mai si sper ca din discutii sa aflu cat mai multe despre pescuit.

Numai bine si un 2009 cu drilluri de neuitat !

LA MULTI ANI !
@Florin Dascalu

Bine ai venit Florine si ma bucur ca ai intrat pe site-ul Carp Zone. =D>
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
fazakas ioan
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 10 Dec 2008, 11:29

Re: Semnati aici

Mesaj de fazakas ioan » 03 Ian 2009, 10:41

buna tuturor si LA MULTI ANI! ma numesc fazakas ioan am imediat 30 de ani si pescuiesc de la 6 ani. sunt impatimit al pescuitului la crap precum majoritatea pescarilor de pe acest site minunat, dar pescuiesc orice specie ,recorduri personale: crap-12,5 comun kg prins in 95; 7,8 kg oglinda prins 2002 ; somn 21 kg prins in 96 in delta pe sf. gheorghe; stiuca 5,7 kg prinsa in delta pe dunavat 3 in 98; scobar 1,5 anul trecut la noi in cluj pe somes; biban 1,2 la rotativa lacul ciurila. la concursuri nu am participat decat o data si s-a dovedit a fi prost organizat, sa si anulat din cauza ca organizatorii nu s-au inteles cu proprietarii lacului.(ciurila) noroc ca ne-au dat banii inapoi. care sunt din cluj-turda-gherla stiu despre ce a fost vorba atunci. nu prea mai ave unde pescui la crap pt ca majoritatea beltilor is populate cu ciortan si pui de crap. astept cu nerabdare discutii pe forum. numai bine tuturor!

Avatar utilizator
berescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 82
Membru din: 03 Ian 2009, 22:22

Re: bws96

Mesaj de berescu » 03 Ian 2009, 22:56

Ma numesc valentin berescu sunt din botosani,bine v-am gasit pe toti si va doresc fir intins tuturor si sper ca noul an sa va aduca in dril numai capturi mari,despre mine nu prea multe nu stiu ce sa va spun pescuiesc de cand ma stiu,pescuiesc in baltile din botosani mai pe prut si o data pe an ajung in delta.fir intins tuturor.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 04 Ian 2009, 00:21

@Fazakas
@Berescu
Bine a-ti venit printre noi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vandy_vandy
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 04 Ian 2009, 11:40

Re: Semnati aici

Mesaj de vandy_vandy » 04 Ian 2009, 12:05

ma numesc Pura Andrei- Sergiu am 24 ani sunt din cluj si practic pescuitul asta de (info pescar) de un an..!!! :-?? Specia aleasa e crap si somn dar daca in judetu cluj somn nu e am ramas la crap care e putin si foarte mic. Planuri le pe anu acesta sunt de a merge pe lacuri mai mari (competitionale) si chiar pe CHIROIU 4 ca de cand am vazut reportaju nu mai pot dormii noaptea :x :x :x

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de mih_IL » 05 Ian 2009, 09:39

Buna ziua si LA MULTI ANI!
Ma numesc Stoican Mihail, sunt din Urziceni , jud. Ialomita( la origine sunt din Campina, PH), de profesie jandarm, sunt casatorit, am o fetita de 5 luni.Pescuiesc la crap, iar in extrasezon la rapitor. Ca recorduri personale: cteno-8,5 kg, crap 8 kg, caras 1,4 kg, stiuca 2,250 kg. Dotare: lansete Okuma Celilo( de care nu a auzit nimeni) 3.60m, 3.5 lbs, 2 buc., mulinete Okuma oryx rxs 65, rod pod Ultimate 4 posturi, senzori FL cu statie, iar la rapitor: lanseta 2.40m, 10-30gr, mulineta Okuma access.
Un alt hobby este intocmirea actelor premergatoare ptr. infractiunile savarsite la O.U.G. 23 :D . Despre baltile pe care pescuiesc de obicei ,cred ca ati vazut topicurile mele, Movilita 1,2,3, Mariuta, Mariuta3, Hagiesti 1,2, si cele din jurul Urziceniului. Astept cu nerabdare sa va intalnesc pe balta la Chiroiu 4( deocamdata ca vizitator), sa ne cunoastem personal (@ Dan Marinita: cu tzuica n-am glumit, chiar o dau).
Fire intinse in 2009 si in anii urmatori!
ID mess: stoican_mihail
E-mail: stoican_mihail@yahoo.com
I love carp!

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”