Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Semnati aici

Mesaj de Alexandru Mihai » 03 Feb 2011, 10:13

Bine ai venit Mircea.

Avatar utilizator
patrudaniel
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 06 Feb 2011, 16:47
Localitate: arges

Re: Semnati aici

Mesaj de patrudaniel » 06 Feb 2011, 19:45

Salutare
Ma numesc Patru Daniel si sunt din Orasul Stefanesti Judetul Arges.
Am 24 de ani.
Sunt un pescar amator sa spunem asa.
De aici pot afla multe de la profesionisti si vreau tare mult sa ma apuc de pescuit la crap, este senzational sa te lupti cu unul de 25 de kg sau cel putin sa il ti in mana cum am facut dar nu era prins de mine doar am dat o mana de ajutor unui prieten in fine.
De dat dau la peste unde apuc dar numai si numai la musca artificiala, asta mi-a intrat in sange , nu pot sa spun ca nu a-si da si la un crap asa frumos cum am vazut pe aici.
"Ce vreau eu de la pescuit???"...........Sa zicem ca visez la captura cea mare ca oricare si sa mai zicem ca imi doresc sa particip la concursuri de pescuit care sunt organizate prin tara(ca sa adaug si eu ceva anume la mine in vitrina magazinului de articole de pescuit care este in curs de deschidere ) in rest:
FIR INTINS TUTUROR
Si va stimez pentru partidele de pescuit frumoase care le faceti.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Re: Semnati aici

Mesaj de mario_kempes10 » 08 Feb 2011, 21:05

Bine ati venit baieti si sa aveti fire cat mai intinse! **==
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
david sebastian
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 13 Sep 2009, 17:13

Re: Semnati aici

Mesaj de david sebastian » 13 Feb 2011, 13:54

buna ziua , ma numesc david sebastian locuiesc in brasov , am 29 ani pescuiesc de 3 ani .
nu sunt axat pe un singur fel de peste ci pescuiesc in functie de sezon:))
anul acesta mi-am propus sa intru in randul pescarilor C SI R

Avatar utilizator
adita74
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mar 2011, 00:35

Re: Semnati aici

Mesaj de adita74 » 06 Mar 2011, 02:48

buna seara.ma numesc ionescu andrei si sunt din bucuresti.am 35 de ani si de la varsta de 10 ani pescuiesc la stationar....pe baltile din jurul capitalei si nu numai,am avut fericita ocazie sa pescuiesc in delta...ceva de vis,ceva ce ma facut sa schimb multe in materie de pescuit.de vreo 3 4ani merg la dunare cu cativa prieteni in zona oltenita eu ne avand permis,pg...din acest an m-am hotarat sa merg "singur" adica cu permisul meu si sa nu mai depind de prietenii mei...sper sa aflu si sa invat multe de la info pescari in special ptr dunare

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Semnati aici

Mesaj de Madalin Dirla » 06 Mar 2011, 02:49

adita74 scrie:buna seara.ma numesc ionescu andrei si sunt din bucuresti.am 35 de ani si de la varsta de 10 ani pescuiesc la stationar....pe baltile din jurul capitalei si nu numai,am avut fericita ocazie sa pescuiesc in delta...ceva de vis,ceva ce ma facut sa schimb multe in materie de pescuit.de vreo 3 4ani merg la dunare cu cativa prieteni in zona oltenita eu ne avand permis,pg...din acest an m-am hotarat sa merg "singur" adica cu permisul meu si sa nu mai depind de prietenii mei...sper sa aflu si sa invat multe de la info pescari in special ptr dunare
Bine ai venit Andrei si navigare usoara!!!

Avatar utilizator
adita74
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mar 2011, 00:35

Re: Semnati aici

Mesaj de adita74 » 06 Mar 2011, 02:55

multumesc din suflet. **==

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de bitza35 » 06 Mar 2011, 20:38

buna seara va spun si eu...ma numesc ilie gheorghe si am 35 ani. sunt din bucuresti si urmaresc de ceva timp acest forum din care am invatat cate ceva...m-am hotarat sa intru si eu in aceasta ''echipa de pescari'' ptr ca zic eu numai asa voi invata si alte taine ale pescuitului...
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Re: Semnati aici

Mesaj de mario_kempes10 » 06 Mar 2011, 20:54

Salut Ilie si bun venit! Fire cat mai intinse pe 2011! **==
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
ovidiusuteu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mar 2011, 19:46

Re: Semnati aici

Mesaj de ovidiusuteu » 07 Mar 2011, 19:48

Sunt Ovidiu SUTEU din Cluj Napoca, membru Free Carp DEVA si visez sa pescuiesc non-stop. Restul sunt detalii...

Cu prietenie si respect pentru voi toti,
Ovidiu
om liber

Avatar utilizator
bogdanmat
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 06 Ian 2010, 13:01

Re: Semnati aici

Mesaj de bogdanmat » 07 Mar 2011, 21:41

Salut pescari! Mă numesc Matei Bogdan, am 30 de ani, sunt din Bacău şi îmi iubesc soţia şi patima pentru pescuit. Prefer pescuitul staţionar dar de 1 an m-am îndrăgostit şi de cel la crap cu sculele dedicate.
Pentru anul ce vine va doresc un sezon plin de capturi si recorduri personale. Fire întinse!

Avatar utilizator
Strike
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 14 Mar 2011, 12:14

Re: Semnati aici

Mesaj de Strike » 15 Mar 2011, 11:56

salutare tuturor!
ma numesc Costache M. Romeo sunt din Piatra Neamt,si am 30 ani, iar de vreo 7 ani locuiesc in Italia, din pacate :-S
pescuitul la mine e ereditar, cred ca nu stiam sa vorbesc cand am prins primul peste. Bunicul meu, care este un incurabil, ma lua cu el mereu invatandu-ma tot ceea ce stia.
pot sa va mai spun ca pescuiesc tote tipurile de pesti, cu rezultate bunicele(dupa parerea mea), mai nou am trecut de campionatul regional de pastrav(medalia de bronz) si sper sa facem, impreuna cu clubul la care activez, o figura buna mai departe in cn
ma pot lauda cu frumoase capturi de stiuca, black bass, lin, crap si in primul rand pastrav
cu respect, Romeo

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Semnati aici

Mesaj de Alexandru Mihai » 15 Mar 2011, 14:59

Bine ai venit Romeo, sper sa gasesti informatii utile aici pe infopescar.
Fire intinse in 2011.

Avatar utilizator
leobango
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 09 Mar 2011, 10:21

Re: Semnati aici

Mesaj de leobango » 16 Mar 2011, 23:18

Salutare.Leonard Oprea din Braila, 43 ani, pescar de la 4 ani ,prima experienta pe Calmatui( cine il stie dupa nume =D> ). Pescar de toate speciile , nu ma laud cu cine stie ce capturi dar in schimb am trait niste experiente cel putin interesante -printre altele o anghila la o boaba de porumb din conserva pe un lac plin de crapi oglinda in Maroc :lol: , un pui de rechin la creveta pe Atlantic intr-o barca de 6m :O , o broasca testoasa la rama verde in Insula mare a Brailei-
Anul acesta imi dau salupa la apa ( mi-am cumparat-o acum 3 ani dar nu am avut timp de ea) dar cred ca de pescuit voi pescui tot la Siret si Buzau-acolo e "viata si maiestria " adevarata.Va doresc tuturor fire intinse si respect pentru natura cu tot ceea ce inseamna!

Avatar utilizator
radone
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 16 Mar 2011, 18:44
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de radone » 16 Mar 2011, 23:36

buna seara,
sunt radu diaconescu, am 32 de ani si locuiesc in cornu ph
urmaresc de ceva timp discutiile pe acest forum, din care sper sa invat cat mai multe cu folos.
asa ca m-am decis sa intru si eu in randurile dvs si sa va spun
FIRE CAT MAI INTINSE IN ANUL 2011

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”