Si eu pot participa la competitii ?

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de nagy victor » 11 Dec 2009, 15:27

Deschid acest subiect la propunerea lui @ jonny_23 cu speranta ca acei tineri care au nelamuriri in legatura cu inscrierea in competitiile de pescuit sportiv , aici vor primi un raspuns la tot ce-i intereseaza
dragasani scrie:sal...sunt un copil de numai 13 ani si mam gandit ca as vrea si io sa particip la un concurs de pescuit pentru copii :lol: ...nu stiu foarte multe in ale pescuitului dar invat practicand ;) ...imi puteti spune si mie knd va mai fi urmatorul concurs si unde...ms anticipat...sau ma puteti contacta la adresa de YM:mircea_bossulxxl...sau la nr de tel:0769528448 :D
pescar_adevarat scrie:In Timisoara nu se organizeaza si daka se organizeaza va rog sa imi spuneti cand unde plz .Ms anticipat si FIR INTINS LA TOTII
m33hay scrie:Mai deschid inca o data un topic cu acelasi subiect in speranta ca va raspunde careva : Se organizeaza anul asta ( 2009) vre-un concurs pentru juniori ? Gen pe tancabesti , MV 2 etc .

Astept un raspuns.Si cine doreste poate da detalii despre concurs.
Am repostat citeva intrebari care inca asteapta un raspuns
Rog pe toti cei ce au nelamuriri sa-si scrie intrebarile pe acest topic , sper sa va fie util ! **==
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de Ion Mironov » 11 Dec 2009, 17:33

dragasani scrie:sal...sunt un copil de numai 13 ani si mam gandit ca as vrea si io sa particip la un concurs de pescuit pentru copii :lol: ...nu stiu foarte multe in ale pescuitului dar invat practicand ;) ...imi puteti spune si mie knd va mai fi urmatorul concurs si unde...ms anticipat...sau ma puteti contacta la adresa de YM:mircea_bossulxxl...sau la nr de tel:0769528448 :D
in speranta ca mircea ne va ierta si va intelege ca nu a primit nici un raspuns......momentan s-a c-am incheiat sezonul competitional si inca nu stim programul definitiv al anului care vine insa cum va aparea un concurs de pescuit pt copii voi face tot posibilul sa te anunt din timp....intre timp daca chiar vrei sa inveti (in functie de stilul preferat stationar,spinning ,carpfishing)exprima-ti dorina de a participa sau de a fi alaturi si de observa o echipa in mijlocul unei competitii(in limita regulamentului)si cred ca nu te va refuza nimeni atat timp cat ai bunul simt si intelegerea de a acapara tot ce vezi la fata locului...incet incet vei realiza ca este un sport frumos care iti va aduce multe realizari si multe beneficii in viata de pescar pe care ti-o incepi...fir intins

pescar_adevarat scrie:In Timisoara nu se organizeaza si daka se organizeaza va rog sa imi spuneti cand unde plz .Ms anticipat si FIR INTINS LA TOTII
este foarte greu pt mine sa spun cand se va tine un cncurs de copii in timisoara dar rog pe cei care stiu sa posteze si aici si atunci vei sti...pana atunci poti asimila lucrurile bune de care ai mare nevoie intr-o competitie:C&R monturi, nada ,strategii,orice crezi tu de cuviinta ca te va ajuta intr-un viitor concurs....spor la invatat si fir intins la primul pas facut intr-o competitie
m33hay scrie:Mai deschid inca o data un topic cu acelasi subiect in speranta ca va raspunde careva : Se organizeaza anul asta ( 2009) vre-un concurs pentru juniori ? Gen pe tancabesti , MV 2 etc .
Astept un raspuns.Si cine doreste poate da detalii despre concurs.
cam tarziu si pt tine insa in 2010 voi avea in vedere sa postez toate concursurile care se vor tine in raza municipiului bucuresti


Am repostat citeva intrebari care inca asteapta un raspuns
Rog pe toti cei ce au nelamuriri sa-si scrie intrebarile pe acest topic , sper sa va fie util ! **==[/quote]

victor trebuie sa intelegi ca nu avem cum sti tot ce se intampla prin tara insa vom face tot posibilul sa ajuta cum putem in limita timpului disponibil

ps:DACA SE POATE CA PE VIITOR CEI CARE NU STATI IN BUCURESTI SI AFLATI DE DESFASURAREA UNUI CONCURS PT CEI TINERI VA ROG SA ANUNTA-TI PE ACEST TOPIC PT CA SI EI SA AIBA PARTE DE APRECIEREA SI ATENTIA NOASTRAMULTUMESC
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de Ion Mironov » 11 Dec 2009, 17:40

am vb la teleon cu mircea si i-am comunicat raspunsul meu...sper ca il va citi si va trage singur concluziile.....

ps:victor daca vrei poti sustine acest subiect cum crezi tu....daca vezi ca nu il zarim anunta-ne sau aruncane cu el in cap....trebuie sa lovesti pe cineva sa iti poata raspunde la subiect...fir intins si tie si la mai multe concursuri pe viitor pt tineri...
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de oliviu orhei » 11 Dec 2009, 18:26

Cupa TINERETULUI - TANCABESTI balta 1(fata)
Perioada 28 - 30.05.2010
Echipa alcatuita din 2 pes. pana in 16 ani + runner ruda de gradul 1.
Taxa va fi modica.
Premile vor consta in cupe si diplome.
Revin cu amanunte+regulament, in scut timp.
Va astept.

Avatar utilizator
cristian_nagy11
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 19 Feb 2009, 13:47
Localitate: Oradea BH RO

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de cristian_nagy11 » 11 Dec 2009, 18:37

Pentru cei din Bihor le stau eu la dispozitie :)
Sper sa fie un subiect foarte cautat :-h
Ii astept la dezbateri si pe copii d-lui Mateescu (MATY) si alti colegi de competitii :) **==

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de misu_sipanu » 11 Dec 2009, 18:55

In Constanta stau la dispozitia tinerilor care indragesc acest sport,tot ce vor sa afle despre competitii,poate ceva organizat de 1 iunie,demonstratii de casting,prezentari de echipament,nada,bile mixuri. :-h
ps.fiind topicul celr mai tineri care trebuie incurajati rog,,batrinii,,.fara caterinca pe topic :-w

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de Madalin Dirla » 11 Dec 2009, 22:04

la concursul de copii care se va desfasura in perioada precizata de dl. Orhei voi face si eu o sponsorizare in articole de pescuit ;) locul 1,2,3!!
asteptam cati mai multi copii impatimiti ai acestui sport sa ne scrie pe forum tot ce ii intereseaza legat de acest concurs ;) !
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de oliviu orhei » 12 Dec 2009, 12:00

Madalin007 scrie:la concursul de copii care se va desfasura in perioada precizata de dl. Orhei voi face si eu o sponsorizare in articole de pescuit ;) locul 1,2,3!!
asteptam cati mai multi copii impatimiti ai acestui sport sa ne scrie pe forum tot ce ii intereseaza legat de acest concurs ;) !
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de nagy victor » 12 Dec 2009, 12:13

Domnilor '' CarpZone '' , m-ati lasat fara cuvinte ! =D>
Sper ca din ce in ce mai multi o sa va urmeze exemplul :) =D>
Va multumesc cu respectul cuvenit , Victor N. ! :-h
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Dec 2009, 12:37

Dl. Nagy,va asteptam sa aduceti cati mai multi juniorii la acest concurs ;) !!!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de vali003 » 12 Dec 2009, 15:38

Madalin007 scrie:la concursul de copii care se va desfasura in perioada precizata de dl. Orhei voi face si eu o sponsorizare in articole de pescuit ;) locul 1,2,3!!
asteptam cati mai multi copii impatimiti ai acestui sport sa ne scrie pe forum tot ce ii intereseaza legat de acest concurs ;) !
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Madaline , ma iei si pe mine tovaras la sponsorizare la acest concurs ?? As putea trimite ceva pentru locurile 1-2-3 . Va rog sa ma tineti la curent .

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de nagy victor » 13 Dec 2009, 21:11

Madalin007 scrie:Dl. Nagy,va asteptam sa aduceti cati mai multi juniorii la acest concurs ;) !!!
Din pacate nu va pot promite ca eu si copii vom fi prezenti , din diferite motive , dar va asigur ca fac tot ce-mi sta in putere sa mediatizez acest eveniment , deja l-am postat pe site ul nostru din Bihor
Cel mai mare inconvenient este distanta mare , dar sper sa se formeze si sa participe macar o echipa !
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de Madalin Dirla » 13 Dec 2009, 23:39

nagy victor scrie:
Madalin007 scrie:Dl. Nagy,va asteptam sa aduceti cati mai multi juniorii la acest concurs ;) !!!
Din pacate nu va pot promite ca eu si copii vom fi prezenti , din diferite motive , dar va asigur ca fac tot ce-mi sta in putere sa mediatizez acest eveniment , deja l-am postat pe site ul nostru din Bihor
Cel mai mare inconvenient este distanta mare , dar sper sa se formeze si sa participe macar o echipa !
@ dl. Nagy
Va multumim pt. sprijinul acordat de a mediatiza acest concurs pe un alt site!

@ Vali
Este bine venit si ajutorul tau pt. acesti copii care vor participa.
Cu cati suntem mai multi(sponsori) cu atat mai bine.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de IULIAN C » 14 Dec 2009, 00:09

Pentru Buzau...skysergiu si inca altii care se pare ca au organizat anu ce se incheie un concurs...vreau sa anunt ca incerc sa gasesc variante si pt "tineretul" din Buzau...eventual sa obtin de la o firma bucuresteana un maxi-taxi sa-i aduc aici la vreun concurs de profil ce se va desfasura si eventualele indicatii,sau chiar echipament,poate reusesc -prin ajutorul colegilor din CARP-ZONE sa le inchiriem ce putem,sa se bucure si ei de aceasta latura a pescuitului
Anunt aici si fac apel la DR Hook si cei mentionati....la toti crapistii buzoieni sa ma contacteze inca de pe acum pe privat pt a pune la punct ceva ...pt cel pe care-l voi "lua la ochi" eu,ca fiind atras si se arata f interesat de tot ce tine de pescuitul C&R,etc..ii imprumut eu echipamentul necesar si-mi anunt sprijinul total...tot ce pot face eu in acest sens!
Si eu am fost "ridicat" si ajutat si la randul meu voi face asemenea negresit!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Si eu pot participa la competitii ?

Mesaj de mosharu » 15 Dec 2009, 17:46

Nu este mult dar poate conteaza;
Din partea CRAP-ONEpt. locurile 1,2,3 o mica sponsorizare : 6 catapulte pentru nadire si 12 saci ecologici pt.
pastrare.
Rog organizatorul sa ma contacteze. **==
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Scrie răspuns

Înapoi la “Competitii pentru copii”