HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Alexandru Mihai » 30 Oct 2011, 14:11

1. Razvan Ulmeanu
2. Madalin Dirla
3. Jonny
4. Miyagi
5. Dan Mitranescu
6. Mihai Alexandru
7. Marian Constantin
8. Dinu Viorel
9. Vioril
10.Razvan Niculescu
11.Stefan Minzala
12.Cazacu Bogdan
13.Cristi Ionita
14.Dobrota Remus-Mihai

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Madalin Dirla » 30 Oct 2011, 14:53

REMUSGL scrie:Drobota Remus-Mihai
Galatiul vine la casting ---<>< !

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Tibi30 » 30 Oct 2011, 16:12

Visan Tiberiu.... ---<><

Avatar utilizator
d marius
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 14 Iun 2010, 08:15
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de d marius » 30 Oct 2011, 16:36

Marius ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
krapul30
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 03 Dec 2007, 13:26

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de krapul30 » 30 Oct 2011, 18:27

Ionescu Marian
Marian Ionescu

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Alexandru Mihai » 30 Oct 2011, 18:39

1. Razvan Ulmeanu
2. Madalin Dirla
3. Jonny
4. Miyagi
5. Dan Mitranescu
6. Mihai Alexandru
7. Marian Constantin
8. Dinu Viorel
9. Vioril
10. Razvan Niculescu
11. Stefan Minzala
12. Cazacu Bogdan
13. Cristi Ionita
14. Dobrota Remus-Mihai
15. Neacsu Mircea
16. Visan Tiberiu
17. Marius Dinica
18. Ionescu Marian
19.Dan Constantin
20.Iorgos
21.Silviu Florescu
22.Saceanu Valentin
23.Haloiu Ionut(Jonny)
24.Sandu Podaru

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Clabuc » 31 Oct 2011, 00:58

2 intrebari \; unde se pun firele si in ce ordine se arunca

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Alexandru Mihai » 31 Oct 2011, 01:02

Clabuc scrie:2 intrebari \; unde se pun firele si in ce ordine se arunca
Firele se pun la locul desfășurări concursului, ordinea de aruncare va fi cea de achitare a taxei.

Avatar utilizator
silviu_florescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 13 Oct 2010, 21:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de silviu_florescu » 31 Oct 2011, 01:43

Felicitari pentru initiativa baieti! Este nevoie de asa ceva in Romania atat pentru pescari cat si pentru cei din comert.
Oricare ar fi regulile, vin si eu.

Dan, ai gandit ceva la regulment.. bravo!E incitant.
Sunt sigur ca ai deja raspunsuri dar am si eu cateva intrebari:

1) o editie pe 2011 nu s-ar putea? parca pana pe 12 feb 2012 mai e asa de mult.. :-w
presupun ca ai ales data gandindu-te ca atunci vom fi liberi, nu pe la concursuri. dar cred ca nici in decembrie nu se mai duce lumea la pescuit. plus ca nici lansetele nu lucreaza bine in ger..
Iar din decembrie pana in primavara ar avea lumea mai mult timp sa stranga bani la saltea ca sa-si cumpere MTX-uri :D

2) nu sunt permise lanseurile cu plumbul de pe pamant de orice fel sau numai cele in care traiectoria este in plan lateral?
adica, daca dai de peste cap, cu plumbul plecand de pe sol, ar trebui sa fie acceptat, nu? CIPS-FIPS permite pt ca este traiectorie verticala si nu pune pe nimeni in pericol.

3) la etapa eliminatorie putem folosi orice forma si greutate (80-130g) de plumb de-al nostru?

4) nu va exista delimitare stanga-dreapta?

5) dupa ce lansez, daca ating firul "involuntar" cu mana si plumbul cade sub 80m, se poate repeta?
sau daca opresc firul cu mana si se rupe in aer..?

6) ziceai asa: "Premii de 100 milioane pentru cei buni in aruncari."
E alegerea ta de a imparti premiile la 3 categorii de castigatori, o respect si inteleg nevoia de a da tuturor sa prinda gustul produselor Hakuyo dar, de fapt, doar primii 3 castigatori ai "finalei greilor" vor fi rasplatiti corect. Ceilalti "castigatori" (din finala mijlocie si usoara) vor primi premii, desi vor fi mai slabi pregatiti decat ocupantii locurilor 4-10 din finala greilor care nu vor lua nimic doar pentru ca au avut ghinionul sa arunce mai mult la prima proba.

Intr-adevar, metoda ta face jocul mai incitant dar nu pare corect pentru altii. Daca vrei sa stea toti participantii pana la final, ai putea organiza o tombola :D

Sper sa nu iei in nume de rau tot ce-am scris, imi dau si eu cu parerea.. poate ajut cumva la intocmirea unui regulament mai bun. Sunt sigur ca un concurs ca asta va fi un succes si va avea multe editii.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 31 Oct 2011, 01:56

Clabuc scrie:2 intrebari \; unde se pun firele si in ce ordine se arunca
Toate rolele cu fir vor fi puse intr-un sac si fiecare concurent isi va lua lua cate una la intamplare.
In ordinea achitarii taxei ( stia Maxx ceva ) se va trage la sorti ordinea de aruncare in prima etapa.
In finale se arunca in ordinea crescatoare a rezultatelor din etapa de calificare.
Se incepe cu FINALA USOARA ultimul clasat si se termina cu FINALA GREA primul clasat .

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 31 Oct 2011, 03:01

silviu_florescu scrie:Felicitari pentru initiativa baieti! Este nevoie de asa ceva in Romania atat pentru pescari cat si pentru cei din comert.
Oricare ar fi regulile, vin si eu.

Dan, ai gandit ceva la regulment.. bravo!E incitant.
Sunt sigur ca ai deja raspunsuri dar am si eu cateva intrebari:
Multumim Silviu pentru aprecieri. Cand este vorba de casting si cuvintele vin din partea ta au o valoare inzecita.
Am sa incerc sa-ti raspund punctual ce am gandit :
silviu_florescu scrie:1) o editie pe 2011 nu s-ar putea? parca pana pe 12 feb 2012 mai e asa de mult.. :-w
presupun ca ai ales data gandindu-te ca atunci vom fi liberi, nu pe la concursuri. dar cred ca nici in decembrie nu se mai duce lumea la pescuit. plus ca nici lansetele nu lucreaza bine in ger..
Iar din decembrie pana in primavara ar avea lumea mai mult timp sa stranga bani la saltea ca sa-si cumpere MTX-uri :D
Nu ne-am asteptat ca acest concurs sa fie atat de atractiv si in numai doua zile sa se ocupe peste o treime din locuri. Daca dupa ocuparea in totalitate a locurilor concurentii sunt de acord sa facem concursul la inceputul lui decembrie este si pentru noi organizatorii o bucurie. Nu am vrut sa grabim lucrurile dorind ca totul sa iasa perfect. Ramane deschis subiectul...
silviu_florescu scrie:2) nu sunt permise lanseurile cu plumbul de pe pamant de orice fel sau numai cele in care traiectoria este in plan lateral?
adica, daca dai de peste cap, cu plumbul plecand de pe sol, ar trebui sa fie acceptat, nu? CIPS-FIPS permite pt ca este traiectorie verticala si nu pune pe nimeni in pericol.
CIPS-FIPS interzice orice aruncare de pe pamant chiar daca nu este in plan lateral. Considera ca la plecare plumbul se indreapta catre spate( catre spectatori ) dupa care intra pe traiectoria de aruncare. In Franta la CM Marius Barbu dupa ce a fost avertizat ca nu are voie sa arunce de pe pamant a pus montura intr-o farfurie :D . Au zis ca nu este voie nici asa ... :D
Vrem sa tragem acest casting cat mai mult catre pescuitul la crap , pescuitul normal cu scule de serie ,fara aruncari mai putin folosite de pescarii obisnuiti si fara modificarea sculelor. Aceste lucruri dau total peste cap invatamintele unui astfel de concurs.De aici ideea aruncarilor de deasupra capului si lansete de serie nemodificate .
silviu_florescu scrie:3) la etapa eliminatorie putem folosi orice forma si greutate (80-130g) de plumb de-al nostru?
In etapa eliminatorie se poate folosi orice gramaj de plumb intre 80g si 130g. Plumbii sunt pusi la dispozitie de catre organizator si vor avea aceiasi forma. Motivul este acelasi ca mai sus : sa nu se interpreteze aruncarile dupa forma plumbului. Poti sa alegi gramajul corespunzator lansetei tale.
silviu_florescu scrie:4) nu va exista delimitare stanga-dreapta?
Benzile paralele vor avea 100m . Este loc suficient. ( Am primit spaga de la Maxx sa facem aceasta deschidere a terenului de aruncari :D )
Ce este in afara se anuleaza .
silviu_florescu scrie:5) dupa ce lansez, daca ating firul "involuntar" cu mana si plumbul cade sub 80m, se poate repeta?
sau daca opresc firul cu mana si se rupe in aer..?
Aruncarea sub 80m se repeta . Sunt situatiile in care un concurent aluneca , ii sare picapul ,are un carcel ... Are timpul deciziei de a repeta aruncarea. Daca a trecut de cei 80m si i se pare ca nu arunca destul de tare ... nu mai merge . Se masoara cat a aruncat.
Concurentii au dreptul sa repete o aruncare in etapa eliminatorie si una in finale.
silviu_florescu scrie:6) ziceai asa: "Premii de 100 milioane pentru cei buni in aruncari."
E alegerea ta de a imparti premiile la 3 categorii de castigatori, o respect si inteleg nevoia de a da tuturor sa prinda gustul produselor Hakuyo dar, de fapt, doar primii 3 castigatori ai "finalei greilor" vor fi rasplatiti corect. Ceilalti "castigatori" (din finala mijlocie si usoara) vor primi premii, desi vor fi mai slabi pregatiti decat ocupantii locurilor 4-10 din finala greilor care nu vor lua nimic doar pentru ca au avut ghinionul sa arunce mai mult la prima proba.

Intr-adevar, metoda ta face jocul mai incitant dar nu pare corect pentru altii. Daca vrei sa stea toti participantii pana la final, ai putea organiza o tombola :D
Asa este .Trebuia sa existe un inceput . Daca urmaresti finalul regulamentului am incercat sa gandesc si mai departe acest concurs printr-o mult mai buna repartizare pe finale .Astfel acei "pierzatori" de la GREA vor intra la MIJLOCIE ( cap de lista ) in concursul urmator cu sanse reale de castig . Atunci se vor echilibra inclusiv premiile din finale .Ai sa vezi ...
In plus prefer sa fiu "gasca " la GREA decat miez la MUSCA :D

silviu_florescu scrie:Sper sa nu iei in nume de rau tot ce-am scris, imi dau si eu cu parerea.. poate ajut cumva la intocmirea unui regulament mai bun. Sunt sigur ca un concurs ca asta va fi un succes si va avea multe editii.
Nici nu se pune problema de asa ceva.
Sunt sigur ca acest dialog a fost un plus pentru concurs.
Oricand te rog sa-ti expui parerea .

Avatar utilizator
neicurobert
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 19 Apr 2011, 18:10

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de neicurobert » 31 Oct 2011, 07:51

neicu robert

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Alexandru Mihai » 31 Oct 2011, 07:57

1. Razvan Ulmeanu
2. Madalin Dirla
3. Jonny
4. Miyagi
5. Dan Mitranescu
6. Mihai Alexandru
7. Marian Constantin
8. Dinu Viorel
9. Vioril
10. Razvan Niculescu
11. Stefan Minzala
12. Cazacu Bogdan
13. Cristi Ionita
14. Dobrota Remus-Mihai
15. Neacsu Mircea
16. Visan Tiberiu
17. Marius Dinica
18. Ionescu Marian
19.Dan Constantin
20.Iorgos
21.Silviu Florescu
22.Saceanu Valentin
23.Haloiu Ionut(Jonny)
24.Sandu Podaru
25.Neicu Robert
26.David Nicu
27.Dan Serban

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Nowatiny » 31 Oct 2011, 11:29

28.Ene Claudiu

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Alexandru Mihai » 31 Oct 2011, 11:32

1. Razvan Ulmeanu
2. Madalin Dirla
3. Jonny
4. Miyagi
5. Dan Mitranescu
6. Mihai Alexandru
7. Marian Constantin
8. Dinu Viorel
9. Vioril
10. Razvan Niculescu
11. Stefan Minzala
12. Cazacu Bogdan
13. Cristi Ionita
14. Drobota Remus-Mihai
15. Neacsu Mircea
16. Visan Tiberiu
17. Marius Dinica
18. Ionescu Marian
19.Dan Constantin
20.Iorgos
21.Silviu Florescu
22.Saceanu Valentin
23.Haloiu Ionut(Jonny)
24.Sandu Podaru
25.Neicu Robert
26.David Nicu
27.Dan Serban
28.Ene Claudiu
29.Domnica Ciprian
30.Dan Stoica

Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri improvizate”