Carpio magazin online, de evitat!

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de shopy » 22 Feb 2012, 11:46

In urma cu 2-3 saptamani, fac o comanda la magazinul sus amintit, vreo 10-11 produse. Dupa cateva zile, timp in care eu asteptam sa ajunga deja comanda, ma suna cineva de la ei sa-mi spuna ca au doar vreo 4-5 produse din cele comandate. Le zic ceva la modul sa-si actualizeze produsele on-line, sa nu apara ca sunt pe stoc daca nu sunt, si ca daca nu au ce am comandat renunt la comanda. La cateva zile-o saptamana, fac o a doua comanda, la cateva produse care ziceau ca sunt pe stoc. Azi implinindu-se o saptamana de la cea de-a doua comanda, sun la ei si-i intreb ce si cum. Raspunsul lor a fost "pai am zis ca daca ati renuntat la acea comanda, n-are rost sa va mai incurcam si sa va trimitem alta, cautati dvs in alta parte"! What?!?
Mentionez ca am cumparat de la multe magazine online, de multe ori, insa tupeul astora a fost peste masura! Eu i-am taiat de pe lista!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de pharaoh » 22 Feb 2012, 12:03

E clar ca site-ul este depasit si neactualizat. Ar fi trebuit sa-ti dai seama inainte sa faci comanda. Produsele alea sunt acolo de ani de zile, aproape neschimbate si fara a fi afisate stocuri. De altfel nu e singurul magazin online care are produse pe site care nu sunt in stoc si nici nu au afisat acest lucru. Dar macar esti sunat imedat dupa plasarea comenzi ca sa ti se comunice ce e in stoc si ce nu. Parerea mea este ca in asftel de cazuri cel mai bine este sa suni inainte pentru confirmare. E cam aiurea, dar asta e...
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de shopy » 22 Feb 2012, 12:07

ok, pot ntelege asta, dar sa-mi raspunda asa obraznic? la urma urmei din banii clientilor traiesc!

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de Ion Mironov » 22 Feb 2012, 12:16

fura politia in gara......
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de shopy » 22 Feb 2012, 12:19

jonny_23 scrie:fura politia in gara......
insemnand...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de Dan Mitranescu » 22 Feb 2012, 13:22

pharaoh scrie:E clar ca site-ul este depasit si neactualizat. Ar fi trebuit sa-ti dai seama inainte sa faci comanda. Produsele alea sunt acolo de ani de zile, aproape neschimbate si fara a fi afisate stocuri. De altfel nu e singurul magazin online care are produse pe site care nu sunt in stoc si nici nu au afisat acest lucru. Dar macar esti sunat imedat dupa plasarea comenzi ca sa ti se comunice ce e in stoc si ce nu. Parerea mea este ca in asftel de cazuri cel mai bine este sa suni inainte pentru confirmare. E cam aiurea, dar asta e...
Tinerea unor produse pe site CU PRETURI MAI MICI DECAT PE PIATA ( fara sa existe pe stoc pentru ca nu convine vanzarea acestora ) este o manevra intentionata a site-urilor online.
Atrag atentia clientilor pe produsele respective pentru a reorienta alegerea pe produsele care convin magazinului.
Totodata este o manevra de diminuare a credibilitatii magazinelor concurente care au REAL produsele respective la vanzare , dar cu un adaos mai mare , corect .
Se numeste " agatare de clienti " !
Alegerea este a acestora ... ;)

Avatar utilizator
Rahan
senior
senior
Mesaje: 319
Membru din: 08 Mar 2008, 16:30
Localitate: Turda

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de Rahan » 22 Feb 2012, 20:01

La fel am patit-o si eu, am comandat 6 produse si dupa 2 zile m-au anuntat ca nu au 2 dintre ele (care petru mine erau cele mai importante) pe stoc, niste ordinari !!!!.
BORN TO FISH

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Carpio magazin online, de evitat!

Mesaj de mih_IL » 24 Iun 2013, 12:07

Aceeasi problema cu Totalfishing.
I love carp!

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”