Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gpo
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Apr 2009, 18:26

Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de gpo » 16 Iun 2010, 11:47

Dragi Pescari ,
Ocoliti magazinul " marelepeste" ..Administratorul este un mare sarlatan..( nu si cei care lucreaza acolo.. de retinut).
La produsele care au garantie, de fapt Nu au.
Am cumparat 4 Lansete Harrison am dat pe ele 50 mil aproximativ. La un casting nu am mufat un tronson bine si mi-a zburat primul tronson. ( am rupt 2 inele si l-am ciobit.) M-am dus cu el sa mi-l faca contra COST. A zis ca nu se poate..deoarece trebuie sa comande blanc din Anglia si ca dureaza pana la 6 luni. sau daca sunt gigi becalii si platesc 8-9 mil se poate.
Am zis ca platesc dar degeaba.
Am sunat in Anglia si am vb. cu Steve Harrison. Dupa ce i-am explicat ..mi-a spus ca ma costa 55 lire blancul si ca suporta ei taxele si drumul .
Deoarece Varful a intarziat 2 zile de la termenul pe care mi l-a dat. ,NU MAI MI-A LUAT NICI UN BAN.( A SPUS CA E UN CADOU DE LA EI.)
Cand am fost cu blancul la acest magazin sa imi puna inelele...si am spus ca nu am platit ,au ramas cu gura cascata !!!!!!
Mi-a zis ca ma costa intre 150 -250 lei finisarea si inelele. Cand sa platesc.... Surpriza : 380 lei.. !!
Dupa o tiganeala am platit 250 si mi-am luat blancul..
Excrocii imi luau pe 2 inele mai mult decat costa blancul si transportul.

De adaugat : Am cumparat din acest magazin si am adus clienti valoarea ( aproximatix 600-700 milioane.)
Cand am vb cu Administratorul acestuim magazin si i-am adus aminte si ca l-am considerat prieten a zis : prieten suntem cand impartim banii !!!

O sa redau mailurile mele cu Steve Harrison sa vedeti ca nu mint.
A spus ca GARANTIE ARE PRODUSUL NUMAI IN MOMENTUL IN CARE SE RUPE..EXEMPLU : LANSETA DACA SE RUPE APROAPE DE MUFARE.
NU VARFUL..si daca iti zboara un inel e vina ta pt. ca nu ai stiut sa arunci sau sa incarci batul.

A MAI SPUS CA MAGAZINUL carpdiscount SI E CARP ... CUMPARA DE LA EL .. SI VINDE MAI DEPARTE... OARE ASA O FI !!!!!

A MAI SPUS CA SOCIETATEA SENZOR... NU SI-A PLATIT FURNIZORII SI DAIA A DAT FALIMENT !!!!!

CU ACEI PESCARI CU CARE AM VB LA TEL SI AU AVUT PROBLEME... CEI CARE AU COMANDAT LANSETE SI NU LE-AU PRIMIT., SI ALTII CARE AU AVUT NEPLACERI CU ACEST MAGAZIN.... VA ROG SA VA SPUNETI PARERILE !!!!!

SA ITI FIE RUSINE MARIAN OPREA PENTRU SERVICIILE PE CARE LE OFERI SI PT FAPTUL CA NU AI CARACTER.... LEGAT DE LANSETELE PE CARE LE AM...AM FOST AZI ASIGURAT DE STEVE HARRISON CA AM GARANTIE PE VIATA INDIFERENT DE FELUL IN CARE LE FOLOSESC !!!!!!!!!!

Avatar utilizator
gpo
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Apr 2009, 18:26

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de gpo » 16 Iun 2010, 11:52

Va redau mailurile :
NR 1 :Tip will ship Monday. Sorry for delay. It is always difficult making a single item rather than a batch and I was not happy with the paint finish so am making another for you.



Regards



Steve Harrison


NR2 : mailul nr 2 : Gabi,

Yes, should be with you in the next day or so.

Regards


Cand am primit blancul i-am trimis mail :
Mr Steve,
Today I received blank. Please tell me how you can pay.
Thank you very much.
Regards Gabriel.


El a raspuns :

Gabriel,

Please accept as a free gift from us for your delay and inconvenience.

Regards

Steve Harrison

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de mihaita » 18 Iun 2010, 11:43

daca ai citit am avut si eu aceiasi problema cu ei "big fish" noi suntem prosti ca pentru ca nu ne stim drepturile dupa ce indivizii de la big fish nu mi-au acordat garantie am cautat pe net reprezentante prologic am vorbit cu o reprezentanta am povestit despre ce-i vorba le-am trimis batul (care aici a fost dilema mea cei de la big fish mi-au dat un alt segment de varf si nu se imbina bine betele fiind marcate echilibrate individual ca si cele facute manual )si spre surprinderea mea mi-au trimis gratuit alt bat care atentie nici nu se compara cu celelalte 2 cumparate de la Big fish cel primit este cu mandrina metalica mai bine finisat net superior asa ca mi-am mai comandat trei sa am un set complet de 4 surpriza la big fish au costat cred 800/bucata la ei 105 euro/buc.
sper ca sa ne trezim si noi la realitate.
fir intins

Avatar utilizator
celine2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 147
Membru din: 19 Iun 2009, 23:19
Localitate: medias

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de celine2008 » 18 Iun 2010, 14:18

dane te rog si noua saitul de unde le-ai comandat

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de iorgu » 18 Iun 2010, 14:26

Mihaita ai vazut cat de repede se trezesc baietii? Cinste lor =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
gpo
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Apr 2009, 18:26

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de gpo » 18 Iun 2010, 17:06

tradu in engleza Marelepeste. si o sa afli numele magazinului.

Avatar utilizator
gpo
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Apr 2009, 18:26

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de gpo » 18 Iun 2010, 18:20

Eu am adus blancul la ei pt a-mi pune inele.
Am vb cu patronul la telefon si mi-a zis ca ma costa intre 150-250 lei.
Cand sa platesc...380..lei. Un jepcar...daia i-am facut de cacao ..peste tot.. Dupa ce nu a avut bunul simt sa imi acorde service la lanseta ( contra cost) a zis ca trebuie sa astept pana la 6 luni ca sa vina blancul din anglia.; mai mi-a cerut alt pret fata de cel care mi l-a zis initial. Mare grija aveti !!!!

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de mihaita » 23 Iun 2010, 11:10

celine2008 scrie:dane te rog si noua saitul de unde le-ai comandat
Ovidiu fa o excursie pana la vecinii unguri un prologic cc30 costa 30.000 forinti( 105-110 euro) personalizat, din cate stiu esti din medias discuta cu ei in maghiara sunt foarte incantati

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de Siddbaws » 13 Iun 2013, 12:30

Este vorba de magazinul " BIGFISH " sau de "marelePESCAR " ?

Avatar utilizator
iulian_ionita
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 11 Iun 2009, 01:38

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de iulian_ionita » 13 Iun 2013, 15:43

peste: fish
pescar: fisherman

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Magazinul Marele Peste de evitat !!!!!!

Mesaj de Siddbaws » 13 Iun 2013, 16:44

Stiu si eu insa nu aveam de unde sa stiu la ce se refera:)

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”