bratul sf.gheorghe km48-49

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 23 Ian 2010, 01:16

Hai ma baieti, sunteti in precambrian!?
Ce? Voi n-ati auzit ca la Dunavat s-a deschis cel mai modern aeroport din NE-ul Babadagului? Pana acolo o cursa charter de doua persoane e atat de low cost incat e mai ieftina decat mersul pe jos. Din Dunavat circula un zepelin pana la vreo suta de metri de locul lui Sebi. Mai departe o trupa de sherpashi iti duc sculele pana exact pe loc. Acolo va asteapta doua saptamani de vis cu cocteil-uri si dansatoare hawaiene care-ti fac vant cu frunze de palmier. Pe mal sunt montate niste cabestane speciale cu care sa poti scoate somnii, crapii si aligatorii care salasuiesc in apele batranului fluviu=)) =)) =)) .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 23 Ian 2010, 11:19

sorin1362 scrie:Hai ma baieti, sunteti in precambrian!?
Ce? Voi n-ati auzit ca la Dunavat s-a deschis cel mai modern aeroport din NE-ul Babadagului? Pana acolo o cursa charter de doua persoane e atat de low cost incat e mai ieftina decat mersul pe jos. Din Dunavat circula un zepelin pana la vreo suta de metri de locul lui Sebi. Mai departe o trupa de sherpashi iti duc sculele pana exact pe loc. Acolo va asteapta doua saptamani de vis cu cocteil-uri si dansatoare hawaiene care-ti fac vant cu frunze de palmier. Pe mal sunt montate niste cabestane speciale cu care sa poti scoate somnii, crapii si aligatorii care salasuiesc in apele batranului fluviu=)) =)) =)) .
mda :-? tenta pe care vrei tu sa o imprimi acestui loc nu corespunde deloc,si nici macar nu se apropie,realitati,din contra e cam opusul.mai degraba s ar mula pe chilia :D unde se ajunge cu masina ,unde se asculta muzica la maxim ,unde se invata strofele lu salam,unde sa mutat rampa de gunoi[ps a se vedea filmarea de pe you tube ;) ]unde e plin de amici dezinteresati care arunca in tine cu barci ,frigidere, afumatorii,cumparaturi,si alte etc uri si samd uri,unde constati ca desi nu banul importa totusi ai cheltuit cam mult :D ,acuma lasand gluma la o parte si ambitiile personale,pot sa afirm ca fiecare loc are farmecul sau, avantajele si dezavantajele sale,fiecare loc are magia care iti intra in afinitatile sufletului.....offf ,dar.....dar parca la mine este mai....... =))

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 23 Ian 2010, 14:08

de clatit ochisorii 8->
Fişiere ataşate
plecare
plecare
lin
lin
somn
somn
lansare la crap
lansare la crap
cu broscuta la somn
cu broscuta la somn
somnic
somnic

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Ian 2010, 11:58

poveste 8-> se intampla in toamna lui2005,poate cel mai calduros an in care am fost in delta dar si ceea mai grozava furtuna.trec zile cu capturi bune atat la salau stiuca cat si la crap dar somnul :-??nu se arata deloc,nici macar o moaca o trasatura ,un semn ceva.nimic.de citeva seri am obsv in locul unde spalam vasele o activitate mai intensa a maruntisului care se adunase acolo la resturile de mincare,pt ca totul sa culmineze cu o pleoscaitura colosala urmata de jerba da stropi.uimit ,am crezut ca un salau enorm a venit la vantoare de maruntis,si totusi izbitura ,volbura era prea mare ca sa fie un salau, in plus parca vazusem si o coada . socat [totul se petrecuse cam la 3m de locul unde ma gaseam] sa fie somn?asa de aproape, la apa atat de mica.evident ca primul lucru pe care l am facut a fost ca o lasnseta de somn sa o plasez in locul acela.a inceput pinda , incercarea de a lpacali ,schimbatul de momeli pe cirlig-tipar ,rima neagra,caras,lipitoare cu feromoni siluro sau nu,si intr-un final exasperat ca nimic nu se atinge de montura mea am pus un oblete mai rasarit.varza ,nici un fas, nici o atingere,clopotelul inghetat in repaos.frustrat ,dezamagit am renuntat infrant si mam refulat in salaii care misunau mai jos de locul cu pricina.au trecut inca doua seri si pleoscaieli facute parca in ciuda.atent incordat si cu senzatia de fata morgana ,mi se parea cal vad tot, pun un vobler mare rapala pe care il aveam ca mascota date fiind dimensiunile lui.lansez .il las pt o secunda nemiscat si incet ai dau doua zvacniri exact cum ai jongla cu un poper.volbura si sunetul specific unui atac de suprafata.intep cu putere.il simt e el monstrul .rezultatul un somn de 18kg cel mai mare prins de mine vreodata.drill de 12min fir de 0.28fluo....... :x in rest nui mare scofala , totul e sa fii calm ,foarte caaaalmmmm o:-)

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Ian 2010, 12:11

aaaaaa,da uitasem esentialul , pe acelasi loc un deja vu.un somn mult mai mare aproximat cam peste 20kg facea aceaiasi chestie.pe asta lam ratat dar cine stie poate anu asta , poate la anul.oricum e acolo,il simt ma pindeste :D

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Ian 2010, 13:01

canalul din spatele padurii si a taberei.paralel cu bratul.stiuca ,carasi ciortani,platici ,rosioare, obleti
Fişiere ataşate
Picture 2123.jpg
Picture 030.jpg
Picture 194.jpg
strada stiucilor
strada stiucilor
capturi canal doua ore de pesc la pluta,eliberati majoritatea
capturi canal doua ore de pesc la pluta,eliberati majoritatea
plutareala
plutareala

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 24 Ian 2010, 19:08

foarte frumos.si felicitari pentru capturi

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 25 Ian 2010, 04:44

In ultima poza vi se citeste fericirea pe chipuri. Este acea fericire pe care numai acolo o poti intalni.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 25 Ian 2010, 10:17

multumesc frumos de aprecieri.da este fericire si e datorata locatiei,si nu capturilor cum ar crede unii. ele vin doar sa imi lungeasca zambetul pina la urechi :D :D

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 25 Ian 2010, 14:44

dimineti in delta 8-> :x
Fişiere ataşate
inca o bucatica pt micul dejun
inca o bucatica pt micul dejun
sticluta magica pt spalat dintii
sticluta magica pt spalat dintii
Picture 146.jpg
coffee
coffee
Picture 2216.jpg
exercitiile de inviorare
exercitiile de inviorare

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 26 Ian 2010, 00:35

Daca mai era o poza ramaneai fara izmene.
Ce inviorare faci tu in delta? Hmm? Ca singura mea inviorare de dimineata e urmatoarea:
- miscarea 1, paharul cu palinka in mana dreapta, la gura si sorbiti;
- miscarea 2, paharul cu cafea in mana stanga, la gura si sorbiti.
Miscarile 1 si 2 se repeta pana la golirea paharelor. La golirea paharelor, actiunea de inviorare se poate considera incheiata si se trece la alte activitati, cum ar fi lansarea in apa a betelor.
Pentru cei aflati intr-un nivel superior de antrenament, actiunea de inviorare se poate repeta de 2 sau de 3 ori. =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 26 Ian 2010, 10:06

sorin1362 scrie:Daca mai era o poza ramaneai fara izmene.
Ce inviorare faci tu in delta? Hmm? Ca singura mea inviorare de dimineata e urmatoarea:
- miscarea 1, paharul cu palinka in mana dreapta, la gura si sorbiti;
- miscarea 2, paharul cu cafea in mana stanga, la gura si sorbiti.
Miscarile 1 si 2 se repeta pana la golirea paharelor. La golirea paharelor, actiunea de inviorare se poate considera incheiata si se trece la alte activitati, cum ar fi lansarea in apa a betelor.
Pentru cei aflati intr-un nivel superior de antrenament, actiunea de inviorare se poate repeta de 2 sau de 3 ori. =))
sau invers =)) =)) ce are ca ramai in izmene, ca oricum nu ma vad decit turisti austrieci de pe vapoarele de croaziera ce brazdeaza delta si imi trezesc mie somni, si pe care oricum ai salut cu ospitalitatea caracteristica unui ultras stelist cind intalneste unu din groapa sau de sub podul grand[eram tentat sa scriu ceva mai rau dar...]iar pe partea economica =)) cu inviorarea,totul e legat de faptul ca in ultimii doi ani am fost acolo cu femei :)) deci iti dai seama ca trebuia dimineata sa imi intind oasele batrane batute da vant ,arse de soare si tabacite de nemumarate batalii cu exemplarele ancestrale din delta :))

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 26 Ian 2010, 10:35

seri in delta :x 8->
Fişiere ataşate
Picture 090.jpg
Picture 2193.jpg
Picture 037.jpg
Picture 543.jpg
Picture 114.jpg
Picture 061.jpg

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de zamfi » 26 Ian 2010, 18:55

in ultimii doi ani am fost acolo cu femei
Nu-mi pun cortul langa tine! :D Risti enorm! Dupa o saptamana de Delta ... :))
Asa ca daca vrei , montez cortul aproape de tine da' e pe riscul tau! <:-P

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 26 Ian 2010, 19:02

zamfi scrie:
in ultimii doi ani am fost acolo cu femei
Nu-mi pun cortul langa tine! :D Risti enorm! Dupa o saptamana de Delta ... :))
Asa ca daca vrei , montez cortul aproape de tine da' e pe riscul tau! <:-P
nu risc deloc din contra ma bucur :)) imi iei o greutate de pe umeri ,scap de o corvoada :)) important e sa faci tu fata :)) ca spate ori si cine poate face =)) =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”