bratul sf.gheorghe km48-49

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 12 Ian 2010, 02:16

No coment !
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 12 Ian 2010, 10:22

Andu105 scrie:bine bine,dar acest loc minunat mai exact unde este situat?sa-ti "furam" locul :P

Apropo. (ca sa nu mai deschid alt topic) canale sau zone in delta care nu sunt asa navigabile stie care?
Sunt satul ca din 2-2 min sa vine un "smecheras" cu salupa/barca etc aproape de mal sa faca el valuri..

Va multumesc
pe viitor incearca sa citesti mai atent toate postarile din topic,asa vei afla exact unde este locul acesta,care nu este secret ,tocmai de aceea am dat si detalii despre el,important e sal lasi asa cum lai gasit ,adica,curat,barcile si salupele nu te deranjeaza desi circula des pe acolo.doar ai grija noaptea la HAIDUCI :-q in rest fir intins

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 12 Ian 2010, 14:29

nu vreau sa fiu rautacios....dar ti am citit toate posturile (chiar de mai multe ori) de pe acest topic.
Eu intrebasem mai exact unde este ca nu toti cunoastem delta bine...din descrierea ta locul ar fi km 48-49,totusi e greu sa ajungi fix acolo daca nu exista mai multe detalii.

SI cu gunoiul nu ti face griji...de fiecare data cand am fost in delta plecam cu saci de gunoaie cam cat mine de mari.am strans gunoaiele si altora cateodata...

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 12 Ian 2010, 16:00

Andu105 scrie:nu vreau sa fiu rautacios....dar ti am citit toate posturile (chiar de mai multe ori) de pe acest topic.
Eu intrebasem mai exact unde este ca nu toti cunoastem delta bine...din descrierea ta locul ar fi km 48-49,totusi e greu sa ajungi fix acolo daca nu exista mai multe detalii.

SI cu gunoiul nu ti face griji...de fiecare data cand am fost in delta plecam cu saci de gunoaie cam cat mine de mari.am strans gunoaiele si altora cateodata...
mai exact decit indicarea km pe bratul sf gheorghe nu cred ca exista,ai google earth si in general pe net gasesti orice inf doresti.dupa cum am mai spus acolo se poate ajunge doar cu barca ,locul fiind inconjurat de ape adica bratul sf gheorghe in fata si in spate un canal mai mic.pot doar sa iti mai spun ca daca vei ajunge in zona cu barca vei vedea succesiunea km pe panourile aflate pe mal exact ca bornele de drumuri pt masini.si daca vrei mai exact locul se afla mai jos cu un km de confluenta dunarii vechi cu ceea noua.felicitarii pt atitudinea ta fata de gunoaie,macar de ar face toti la fel
Fişiere ataşate
km 49 bratul sf gheorghe
km 49 bratul sf gheorghe

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 12 Ian 2010, 16:14

aaa da uitasem .te poti ghida si dupa filmulete postate de mine pe you tube si aici,iar daca intradevar iti doresti sa ajungi acolo te pot ajuta cu nr de tel si nume a celui ce ma duce pe mine cu barca acolo si unde imi las masina ,pazita,ba chiar si locurile bune de crap ,somn si implicit locurile de unde iti poti procura momelile vii

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 13 Ian 2010, 00:45

ms mult pentru informatii..m am uitat si eu pe google earth si acum stiu exact unde este..
Nu m ar deranja nr de tel a celui cu barca,doar sa mi zici cat ti a luat tie dus-intors + costul parcarii.

Oricum este prea devreme acum (imi fac sange rece),dar sunt bune informatiile..

Si daca mai ai niste poze cu locul ar fi perfect.sa ne mai facem si noi o idee ...ca unele din filmuletele tale de pe youtube nu mai sunt bune...
Ms

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 13 Ian 2010, 10:20

Andu105 scrie:ms mult pentru informatii..m am uitat si eu pe google earth si acum stiu exact unde este..
Nu m ar deranja nr de tel a celui cu barca,doar sa mi zici cat ti a luat tie dus-intors + costul parcarii.

Oricum este prea devreme acum (imi fac sange rece),dar sunt bune informatiile..

Si daca mai ai niste poze cu locul ar fi perfect.sa ne mai facem si noi o idee ...ca unele din filmuletele tale de pe youtube nu mai sunt bune...
Ms
da ai dreptate ,inca este prea devreme dar pot sa iti spun costurile de anul trecut-100ron de persoana asta insemnind dusul si adusul de pe loc,si30ron masina.filmele de pe youtube merg toate nu vad care ar fi problema.acuma milimetric nu cred ca trebuie sa cauti tu locul unde stau eu in fiecare an ,te adaptezi ,unde crezi tu ca iti este mai comod,loc de foc ,acces la apa pt spalat vase,loc pt wc etc si la final locuri de pescuit.te as sfatui totusi sa iti montezi cort ,pavilion cat mai aproape de copaci pt ca sa ai de ce le ancorezi in caz de vant puternic .uite si eu de anul trecut miam instalat tabara la 25m mai jos de locul unde stateam de obicei,tocmai pt ca am considerat ca noul loc imi ofera mai mult confort atat pt campare si tot ce implica o tabara cat si pt pescuit in sensul ca dunarea a modificat putin conformatia malurilor.oricum ai o plaja intinsa unde poti incerca sa iti plasezi monturile atat la somn si crap cat si la salau,ba chiar pot sa iti indic si golfuletul cel mai propice pt a prinde albituri pt momeala,iti dai seama ca de atatia ani miam facut o idee despre praguri si am o evidenta mentala a locurilor cu densitate mai mare de trasaturi,gropane agataturi.si pe linga toate astea ,daca ai ghinionul ca bratul sa fie zgarcit in capturi ,canalul din spate aflat la cam 50m te va salva-carasi ,platici,batca rosioare ,ciortani si bineinteles stiuci.orice mai doresti sa ma intrebi iti stau la dispozitie,pt ca imi face placere sa vb despre acest colt de rai o:-)

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 13 Ian 2010, 10:26

inca citeva indicii
Fişiere ataşate
loc  somn
loc somn
wc outdoor
wc outdoor
loc tabara
loc tabara

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 13 Ian 2010, 20:55

frumos foc locul.bine mai peste tot este frumos..pacat ca unii sunt prea "romani"
stai linistit ca m am uitat pe google earth am vazut locul exact unde zici tu :D..
anul trecut ne a luat la 4pers dus-intors 2mil..cam aceeasi chestie (parcarea free).

Inca cateva intrebari:

1.cand pleci cam cate zile stai?
2.Ce momeli folosesti?
3.Traficul este mai linistit sau intens?
4. Cand vine vara odata?:P

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 14 Ian 2010, 10:25

Andu105 scrie:frumos foc locul.bine mai peste tot este frumos..pacat ca unii sunt prea "romani"
stai linistit ca m am uitat pe google earth am vazut locul exact unde zici tu :D..
anul trecut ne a luat la 4pers dus-intors 2mil..cam aceeasi chestie (parcarea free).

Inca cateva intrebari:

1.cand pleci cam cate zile stai?
2.Ce momeli folosesti?
3.Traficul este mai linistit sau intens?
4. Cand vine vara odata?:P
ma bucur ca ti am fost de ajutor.sa le luam pe rind.1-o sapt ,maxim doua.2-lipitori negre ,tipari,carasi si rosioare la somn,obleti la salau,mamaliga simpla ,bila ,sau aditivata la crap,boabe de porumb din conserva la caras pe canal,cara sei sau obleti la stiuca pe canal+blinkere de la mepps de 3sau 4.3-traficul pe brat anul trecut a fost mai intens dar nu deranjant.4-pfff credema si eu ma disper dar sper la o vara cat mai apropiata si lunga,atat pt pescuit cat si pt afacerea mea care este tot legata de pescuit :D

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 14 Ian 2010, 10:28

tocmai de aceea locul acesta este frumos pt ca sunt rari 'PREA ROMANI' de care vorbesti tu.aceea tin neaparat ca si la pescuit sa aiba mercedesu ticsit cu manele linga ei :-q

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de AcidAzotic » 14 Ian 2010, 21:21

Cum te descurci cu aprovizionarea,ma refer la paine,apa,mancare pt. o saptamana.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 14 Ian 2010, 21:40

Are o lampa fermecata pe care o freaca, vine duhul si il intreaba:
-Ce porunca ai stapane?
-Paine, tigari, bere, vin, etc.
-S-a-nteles stapane...
Si tot asa pana Sebi al nostru se pileste si nu mai nimereste lampa...
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de zamfi » 14 Ian 2010, 22:29

:))
Aha...Care va sa zica de aia vrei sa mergi cu Sebi in Delta...Sau ma rog ,poate o fi invers...Cineva trebuie sa frece lampa aia :))

Sebastian , atentie mare ca mai stiu pe unul care a descris frumos un loc si dupa aceea a fost tare necajit...Nu dau nume!
In alta ordine de idei, primavara merita sa mergi pentru salau (daca apa e limpede) si somn. Cel putin teoretic.
Mai agita-l un pic pe Sorin si poate facem totusi excursia aia celebra . In trei ,patru,cinci ...Voi stabiliti! Prindem numa de aia mari! >:D<
Problema e ca apa e mare deocamdata si nu stiu daca se va aranja cum trebuie .Dar traim cu speranta.

O seara placuta.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 14 Ian 2010, 23:55

Ia uite-te domne, pe unde te invarti, hop si Alin cu bazooka, de-ti umple fundu de schije. Sebi, ia freac-o un pic si fa-l nevazut.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”