Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 13 Apr 2010, 23:34

dunareanu scrie:
Paun Ion scrie:Un crap prins de baiatul meu
LINK : http://www.youtube.com/watch?v=k3atesPXjO0

bravo nea Ioane,frumos crap,taman bun de gratar,sper ca i-ai inoculat lu' al mic microbul :)
Spre norocul meu ,baiatul nu e nici 10% atit de virusat ca mine,o fi el frumos pescuitul dar eu am exagerat mult cu damblaua asta.E mai bine asa ,mai in limite.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Paun Ion » 15 Apr 2010, 03:17

Ba vere a venit criza,,vad pe multe siteuri,,vinde figuristi,seturi de pescuit la crap pa nimica toata.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de craparulsef » 15 Apr 2010, 05:56

E groasa rau de tot!!!
Fir' ar al mas' ii de poli' tichie....si eu care am fost prin 86-89 secretar la Piscicola Sulina!? ---<><
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 18:27

aoleooo...i-a uite-i fratilor,cum am fost putin plecat si n-au mai avut cu cine sa se certe ,se cearta intre ei =)) si dai si dai !!! :)) :)) bai nene s-a acumulat ceva tensiune pe voi in iarna asta,hai ca nea Ion mai are scapare ca-i aproape, da nea Sorinel ?,naspa rau situatia :D !

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 18:30

lasa bre ca te conving eu anul asta,sa vedem ce mai zici atunci!

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorprodan » 15 Apr 2010, 18:33

Paun Ion scrie:Ba vere a venit criza,,vad pe multe siteuri,,vinde figuristi,seturi de pescuit la crap pa nimica toata.
sa ma anunti cand vinde unu vreo pneumatica cu motor ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 15 Apr 2010, 18:36

asa se leaga prieteniile................... :-q
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 18:36

sorprodan scrie:
Paun Ion scrie:Ba vere a venit criza,,vad pe multe siteuri,,vinde figuristi,seturi de pescuit la crap pa nimica toata.
sa ma anunti cand vinde unu vreo pneumatica cu motor ~x(
Pe aici nu, da vezi ca sunt topicuri de vanzari si cumparari
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorprodan » 15 Apr 2010, 18:39

ok tizule faceam conversatie....... =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Paun Ion » 15 Apr 2010, 19:02

dunareanu scrie:lasa bre ca te conving eu anul asta,sa vedem ce mai zici atunci!

..........................................................................................................
Dunarene daca bagi 2clipuri cu scrumbi la sabiki,,daaaaaaa.............atentie ,cu filmare de la aruncarea monturi,,nu filmare acolea la mal si altu cu barca sa ti le agate in ace la adinc , FILMARE CAP COADA. Te iert de multe pacate,,,nu de toate,,,dar destule,,,ma sfatuiesc cu sorin la procente.
C...t in traista

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 15 Apr 2010, 19:08

dunareanu scrie:aoleooo...i-a uite-i fratilor,cum am fost putin plecat si n-au mai avut cu cine sa se certe ,se cearta intre ei =)) si dai si dai !!! :)) :)) bai nene s-a acumulat ceva tensiune pe voi in iarna asta,hai ca nea Ion mai are scapare ca-i aproape, da nea Sorinel ?,naspa rau situatia :D !
.................................................................................................................................
Dunarene,,,eu cu Sorin ma cert, sa nu ne pierdem antrenamentul ,cind om tabari pe tine,sa fim in forma.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 20:06

Paun Ion scrie:
dunareanu scrie:aoleooo...i-a uite-i fratilor,cum am fost putin plecat si n-au mai avut cu cine sa se certe ,se cearta intre ei =)) si dai si dai !!! :)) :)) bai nene s-a acumulat ceva tensiune pe voi in iarna asta,hai ca nea Ion mai are scapare ca-i aproape, da nea Sorinel ?,naspa rau situatia :D !
.................................................................................................................................
Dunarene,,,eu cu Sorin ma cert, sa nu ne pierdem antrenamentul ,cind om tabari pe tine,sa fim in forma.
Ha, ha, ha, a muscat-o Scrumbianu !!! A inhatat la fix taparina :))
Si cu ce-ai fost plecat Costinele? Hmm? Cu pluta? =))
Bucuria ti-a fost scurta, barnaciu, ca eu cu Ionica vorbim de muuuulta vreme pe mess, si printre altele am povestit cum sa te momim, ca te-ai dat la fund =)) (un fund mare si negru). Ce-ai mai dat din aripioare si ce sarituri ai mai facut . Dar in superficialitatea ta, aia cu nelecturatul istoricului, n-ai vazut ce "certuri" aveam cu Sebi,... iar apoi stateam la o bere :)) .
Cat despre eliberatul crapului, sa nu se inteleaga gresit (mai ales de Costinel, la care trebuie sa-i arat si cu degetul).
Apreciez foarte mult acest gest prin care macar pescarii sportivi pot contribui( cu toate ca inseamna atat de putin in economia vietuitoarelor acvatice ). Eu pot sa spun ca am facut si altceva atunci cand mergea crapul de`nnebunea : ajungeam sa pescuiesc cu o singura undita, ori deloc (daca imi indeplineam norma zilnica) si aveam alte activitati cum ar fi filmatul, fotografiatul, organizarea pentru noapte si altele. Delta nu inseamna numai cat de mult ai prins, dar pacat ca multi nu vad adevarata frumusete a deltei (inclusiv minunatii ei locuitori pe care poate ii "deranjam")
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 20:07

lasa-ma bre ca dta,nu crezi nici daca ai clipuri,deh...batranetea bat-o vinaa :)) cel mai bine ar fi sa vii cu mine sa prinzi LIVE,abia aunci cred ca o sa spui "bah,ala a avut dreptate",app,anul asta scrumbia e foarte intarziata,e posibil sa se prelungeasca migratia pana pe la sf lui Iunie!

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 20:23

inca o data remarc ca-ti place spavanachele' oare de ce ? :D ,mi-aduc aminte si din postarea ta pe youtube,cum faceai apologia curului la crap =)) (de acolo stiu locatia ta de pescuit (:| )si tot facand analogie cu glumele tale asta reiese,da' sa fi sanatos ,fiecare cu ale lui si n-o mai da la-ntors nene ca macane,vorba lu' gogu,care de fapt e un fel de Big Brother p'aci da' se da lovit :))

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 20:34

si nea Ioane,app de pacate ,ce-ar fi sa mi le enumeri,poate asa imi dau si eu seama de ele nene,oi fi imbatranit dracu' si io de nu mai stiu de ele,ca deh,ochiu' vede inima cere :D da' ma-ntreb, mata de unde sa le stii?

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”