STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de dani » 20 Noi 2010, 11:24

Multumesc craparulsef...voi tine cont...!!!

AMR...6... =P~ :D
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin79 » 28 Noi 2010, 18:15

Nu mai da nimeni nici un semn de viata? Dupa ce-am pus eu ultimele poze s-a iscat taraboi mare... dar dupa aia au fost multe posturi interesante. Daca v-ati blocat cumva sa stiti ca eu mai am multe poze frumoase off. =)) =)) =))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 28 Noi 2010, 21:26

cosmin79 scrie:Nu mai da nimeni nici un semn de viata? Dupa ce-am pus eu ultimele poze s-a iscat taraboi mare... dar dupa aia au fost multe posturi interesante. Daca v-ati blocat cumva sa stiti ca eu mai am multe poze frumoase off. =)) =)) =))
bre,,,,,,maestre nu am mai postat de ceva vreme ,,dar apropo de stiuca am cam gasit-o,,,,bre asa era de multa si de fomista ,, am oprit numai ex. de peste 2 kg, restul marlitelor au fost gratiate,,,,,,,,,,,,,,,pana la anul =))
Fişiere ataşate
28112010774.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin79 » 29 Noi 2010, 08:16

sorprodan scrie:
cosmin79 scrie:Nu mai da nimeni nici un semn de viata? Dupa ce-am pus eu ultimele poze s-a iscat taraboi mare... dar dupa aia au fost multe posturi interesante. Daca v-ati blocat cumva sa stiti ca eu mai am multe poze frumoase off. =)) =)) =))
bre,,,,,,maestre nu am mai postat de ceva vreme ,,dar apropo de stiuca am cam gasit-o,,,,bre asa era de multa si de fomista ,, am oprit numai ex. de peste 2 kg, restul marlitelor au fost gratiate,,,,,,,,,,,,,,,pana la anul =))


Bre maestre... frumoase poze ai..., acu te rog fii bun si spune-mi te rog frumos si mie cu ce batz le prinzi acolo la Dunare ca taaare as pofti si eu la anu sa ma apuc de spinning. Si daca te lasa inima poti sa mai spui si alte secrete ca promit solemn sa nu mai spun la nimeni, ramane doar intre noi [-x [-x [-x

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de gor965 » 29 Noi 2010, 10:35

sorprodan scrie:
cosmin79 scrie:Nu mai da nimeni nici un semn de viata? Dupa ce-am pus eu ultimele poze s-a iscat taraboi mare... dar dupa aia au fost multe posturi interesante. Daca v-ati blocat cumva sa stiti ca eu mai am multe poze frumoase off. =)) =)) =))
bre,,,,,,maestre nu am mai postat de ceva vreme ,,dar apropo de stiuca am cam gasit-o,,,,bre asa era de multa si de fomista ,, am oprit numai ex. de peste 2 kg, restul marlitelor au fost gratiate,,,,,,,,,,,,,,,pana la anul =))
...ai oprit numai exemplarele de peste 2 kg...Bravo !...cu conditia sa fi oprit maxim 2 buc. ! De la 3 in sus te baga legea la braconaj ! >:)
p.s
...si zici ca ai prins astea in Delta ?...cand si in ce loc ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 29 Noi 2010, 17:32

Capturata zilele acestea pe lacul Lumina !!! Autorul şi el un bun crăpar!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 29 Noi 2010, 17:48

pai noi pescuim decat in echipa , ca nu as putea sa bag barca la apa singur, locatia secret de stat, batul este un maver de 2,7 cu actiune fast
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 29 Noi 2010, 19:11

sorprodan scrie:pai noi pescuim decat in echipa , ca nu as putea sa bag barca la apa singur, locatia secret de stat, batul este un maver de 2,7 cu actiune fast
Mai Prodane, lumea te intreaba daca ai pescuit in delta, iar tu dai inainte : ba ca in echipa, ba ca in barca, ba ca in secret,... ba ca in dracu, ba ca in lacu. Stii vorbele lui Ilie Dumitrescu (?) : "asteptam decat respect". :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 29 Noi 2010, 20:38

sorin1362 scrie:
sorprodan scrie:pai noi pescuim decat in echipa , ca nu as putea sa bag barca la apa singur, locatia secret de stat, batul este un maver de 2,7 cu actiune fast
Mai Prodane, lumea te intreaba daca ai pescuit in delta, iar tu dai inainte : ba ca in echipa, ba ca in barca, ba ca in secret,... ba ca in dracu, ba ca in lacu. Stii vorbele lui Ilie Dumitrescu (?) : "asteptam decat respect". :))
pai voi ce mi-ati dat bre,,,,,, respect?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 29 Noi 2010, 21:43

sorprodan scrie: pai voi ce mi-ati dat bre,,,,,, respect?
Tie iti vom da niste bobarnace pana vei respecta regula de a posta on topic !!!
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de pharaoh » 29 Noi 2010, 21:49

Here we go again. :-?
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de gor965 » 30 Noi 2010, 11:35

pharaoh scrie:Here we go again. :-?
Mda...again-ul de la pagina 7 !!! Din pacate e a nu stiu cata oara cand nenea Prodan ne prezinta maretele sale capturi si ne induce in eroare prin faptul ca prinde pestii in alta zona decat cea la care se refera subforumul asta !...sau cine draq stie, o fi crescut Delta la Dabuleni ! >:)

@Sorprodan
Te-am intrebat clar unde ai prins stiuca aia agatata de exterior ...in Delta sau nu ?...daca in Delta , poate ne spui cand si unde anume ? Daca nu ai prins stiuca in Delta, cere-ti scuze ca ai postat aiurea si roaga un moderator sa-ti mute postarea acolo unde e mai potrivita ! Un om cu bun simt asa ar face !...nu sa stea sa intre in clinciuri cu moderatorii ! ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 03 Dec 2010, 20:12

Continuare ...

Albinosul, SEA Min 120 F, destinat în speță pentru trolling, pe mare, evoluează undeva pe la 2,5-3 metri în condițiile în care este recuperat continuu, nu are o mișcare spectaculoasă fiind cam lung, în schimb a dat ceva rezultate la știucă, în apă mai puțin limpede ... achiziționat recent ... probabil că în timp va confirma!
P.S. Triplele originale au fost schimbate cu unele puțin mai mari ...
Ultima oară modificat 03 Dec 2010, 22:58 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 03 Dec 2010, 20:47

Continuare ...

În căutarea mea eșuată de a găsi un vobler Yo-Zuri, 3D Flat Crank TM ... am reușit totuși achiziționarea unuia, PCB (Pearl Chart Belly), este grozav în condițiile în care evoluat în stil jerking (salturi bruște), un derivat, dacă se poate spune așa, a stilului Twitching (smucituri) ... zburdă prin masa apei declanșând atacul ştiucii aproape în mod inevitabil ... acest tip de nălucă face în mod sigur deliciul partidelor de pescuit! La fel i-au fost schimbate triplele originale cu unele mai mari cu un număr, evident de la Gamakatsu. Cum era şi de așteptat a avut şi cele mai dese atacuri !!!
P.S. Pentru cele două stiluri de pescuit la răpitor, recomandat este echipamentul de baitcasting ... despre care probabil voi aminti cel mai adesea în acest topic.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 07 Dec 2010, 07:38

gor965 scrie:
pharaoh scrie:Here we go again. :-?
Mda...again-ul de la pagina 7 !!! Din pacate e a nu stiu cata oara cand nenea Prodan ne prezinta maretele sale capturi si ne induce in eroare prin faptul ca prinde pestii in alta zona decat cea la care se refera subforumul asta !...sau cine draq stie, o fi crescut Delta la Dabuleni ! >:)

@Sorprodan
Te-am intrebat clar unde ai prins stiuca aia agatata de exterior ...in Delta sau nu ?...daca in Delta , poate ne spui cand si unde anume ? Daca nu ai prins stiuca in Delta, cere-ti scuze ca ai postat aiurea si roaga un moderator sa-ti mute postarea acolo unde e mai potrivita ! Un om cu bun simt asa ar face !...nu sa stea sa intre in clinciuri cu moderatorii ! ;)
maestre , daca impresia despre mine v-ati facut-o ,,,,,, ar fii timpul sa o cam schimbati ,bre,,, nu d-aia dar subsemnatul pescuie si prin delta ,asa ca am fost bucuros ca l-am gasit acolo,,,,,,,,,,,,,,,,,pe peste,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”