Off-topic concursuri

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Off-topic concursuri

Mesaj de fish30 » 11 Iun 2012, 23:07

ma tot uite pe site-urile astea de pescuit si vad ca domnul popescu59 stie sa dea numai sfaturi si sa critice concursurile organizate de altii.daca erai pe lista ca participi de ce mai vb ca unii dau doar avans cand tu nici pe ala nu ai fost in stare sa il dai pana la data limita.si mai zici pe alte site-uri ca stai numai pe la tancabesti 3-4 zile pe saptamana.daca ne uitam pe postari esti mai mult pe net decat de balta iar acel loc 3 pe sector de la tancabesti se pare ca te-a facut sa te crezi mare pescar.eu zic sa te uiti la concursurile care te intereseza si sa participi acolo nu sa le critici pe toate.o seara placuta
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 23:09

Claudiu cred ca faci o greseala in regulament nu scrie NIMIC de ordine in care se face extragerea .

LOCUL IN CONCURS ESTE ASIGURAT DE ACHITAREA AVANSULUI , IN VALOARE DE MINIM 150 LEI/CUPLU , PANA LA DATA DE 10 IUNIE 2012 , IAR PANA PE 01 IULIE 2012 TREBUIE ACHITAT INTEGRAL

E vb de loc in concurs nici decum de ordinea in care se va efectua extragerea.
Asta fiindca ai pomenit sa respectam un regulament pe care l-ai scris chiar tu .
Cred ca cel mai corect va fi sa se faca 2 extrageri. Si la concursul organizat de mine la fel am scris ca se va extrage in functie de achitare si dimineata la inceperea concursului lumea a vrut sa se faca 2 extrageri, motivind ca eu puteam sa trec ordinea care o vreau eu fiindca nu pot sa ma controleze ei pe mine cum s-a achitat. Si erea foarte corect cea ce au sustinut .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 23:16

Pentru dl fish30.
Daca ai citi cu atentie subiectele nu ai mai face afirmatii nefondate. Daca te intereseaza am discutat cu organizatorul acestui concurs telefonic si am confirmat participarea suta la suta chiar daca nu am timp sa achit in timp , asta fiindca bancile si transeferuri-le ma omoara. Mai vreau sa stii ceva , cind merg la pescuit nu imi lipsesc rulota , laptopul , tv , asa ca cele mai multe postari le fac de pe balta de la locurile unde pescuiesc , asta cind pestele imi da ragaz.
Si uite un sfat de la un batrin , poarta-ti tie de grije NU MAI PURTA ALTORA DE GRIJE.
Ps - Nu critic nimic aiurea sustin ce mi se pare corect in rest fiecare face cum doreste e optiunea lui.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 11 Iun 2012, 23:21

din carte am vazut la critici si sfaturi esti bun.sa vedem si la pescuit cum va fi
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 23:29

La pescuit nu ma laud , invat invat permanent. Numai ca tot ce trebuie sa inveti in tainele pescuitului sunt destul de costisitoare incepind de la lansete, mulinete , fire , ace , plumbi si nu in ultimul rind nada si momeala.
Toate astea costa si sunt destul de piperate .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 11 Iun 2012, 23:35

aici sunt perfect de acord cu tine.e un sport mai scump decat golful.dar nu cred ca asta e o problema pentru tine.din cate am vazut la topicul CUPA BUCURESTI LA CRAP 300 de milioane nu mai reprezinta de mult o suma pentru tine
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de CristianBadislav » 11 Iun 2012, 23:38

Fish 30 numai iti bate capul cu POPESCU ca nu are nici o treaba cu forum-ul asta... e paralel.. uitate si tu pe toate topicurile si o sa te convingi singur de el.. e paralel cu pescuitul .. aa apropo stie si unde e TANCABESTIUL =)))

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 23:45

Nu stiu unde este Tincabestiul sunt abonat pe acesta balta, cea ce doresc la cit mai multi dintre voi .
Si cind stau si ma gindesc ca sunt multi da multi bucuresteni pescari care nu au calcat NICIODATA pe acesta balta .
Iar eu fac naveta de la Alexandria saptamina de saptamina cite 3-4 zile .
Cum sa nu critic si sa nu dau sfaturi cind sunt permanent in fenomen, doar ca invidia care o aveti in voi fiindca stau foarte mult timp pe balta la pescuit va orbeste.
Hai sa nu stricam topicul omului aici este vb despre un concurs va rog mult .
Scuze tuturor pentru off topic.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 11 Iun 2012, 23:47

NU MAI CRITICA LASA OAMENII SA-SI FACA CONCURSURILE CUM VOR.DACA ITI CONVINE REGULAMENTUL PARTICI DACA NU NU.EU ASA ZIC CA ESTE MAI OK
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 23:52

Corect, dar eu nu am specificat decit cea ce am intimpinat si eu , daca vrea cineva sa faca cum am spus e ok daca nu vrea e iar ok, pe mine m-a sfatuit un invatat si tot nu l-am ascultat, asa ca .
Succes .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de fish30 » 12 Iun 2012, 07:26

ce ai intampinat?in regulament scrie clar ca se fac 2 extrageri una pentru stabilirea numarului de ordine si alta pentru extragerea locului.fiind un pescar ce merge numai la TANCABESTI cred ca ar fi trebuit sa stii in ce ordine se face prima extragere(adica cea a achitarii avansului).ca mai sunt oameni ca tine pentru care banii reprezinta doar niste hartii atunci platesc integral.dar tu nu ai platit nici avansul ala de 150 de lei,iar treaba cu timpul si cu bancile e o aberatie tinand cont ca mergi la pescuit(dupa cum spui) cu lap-topul dupa tine si ai si net iti ia 2 min sa faci un transfer.dar in fine fiecare face ce vrea.treaba e sa nu mai criticam concursurile altora.ne convine participam nu nu participam si gata
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de claufishi » 12 Iun 2012, 09:08

Domnule Popescu , haideti sa nu ne batem joc unul de altul ................ cred este a mia oara cand scriu ca se vor face 2 extrageri doar ca prima dintre ele va fi in ordinea achitarii .

Sigur ca am vorbit la telefon cu dvs dar acest lucru nu va aduce asigurarea locului in concurs , decat achitarea minim a unui avans sau integral pana pe 1 iulie , altfel daca dvs veti dori sa achitati poate dupa ce sunt 19 echipe achitate , nu veti mai avea cum sa participati , dar acest lucru il cunoasteti de la alte concursuri .
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de lucfish » 12 Iun 2012, 10:05

Pt. fish 30!!! Acest domn popescu59 trebuie lăsat în pace pentru că doar ideile și opiniile sale sunt cele mai bune, dacă îti permiți să spui ceva intervine domnia sa și te contracarează „ gata polemica”. Oare CONSTITUȚIA „ mama legilor” nu ne garantează și nouă libera exprimare? Anterior discuției voastre s-a luat și de mine pentru simplul motiv că mi-am permis să-mi exprim public dorința de a participa la concursul organizat de claufishi și că nu pot veni pentru că situația financiară nu îmi permite. Răspuns popescu59 „ când vulpea nu ajunge la struguri spune că sunt acri” în condițiile în care nu l-am băgat în seamă. În concluzie cred că acestui domn nu trebuie să-i mai răspundem datorită educației sale precare. Nimeni, absolut nimeni nu îți da dreptul să persiflezi și să ai un astfel de comportament dacă ai bani!!! Are o vârstă și cam atât, din păcate mai sunt și oameni ca el.....................................................!!!

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 12 Iun 2012, 12:46

Claudiu cred ca iti dai seama cit am injurat azi. Dupa 1ora si 20 de min petrecute la banca .
Cred ca cei care ti-au platiti doar avansul sunt cunostinte cu care te vezi nu cred ca s-a dus cineva la banca sa stea 1 ora pentru jumatate din suma . Exact de ce spuneam ca ma tem nu am scapat , transferurile de bani in bancile noastre .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: =TROFEUL CUPLURILOR 2012 Editia 1=

Mesaj de popescu59 » 12 Iun 2012, 22:26

Am si eu o nelamurire, de ce la concursul similar postat pe Crap mania in 2 zile s-au inscris 16 cupluri???
Care este explicatia???
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”