15.06.'92 !

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

15.06.'92 !

Mesaj de nagy victor » 15 Iun 2012, 20:49

Dupa ce acum 20 de ani la indemnul tov. ILIESCU , "ARMATA ROSIE" (minerii) au devastat capitala si au batut pe toata lumea cine le-a iesit in cale (liberali , taranisti crestini democrati si multi altii) , azi harta tarii este tot rosie* si-i impinzitata de "ARMATA ROSIE" (de data asta se numeste USL) :!:
frumoasa natiune suntem , avem cu ce ne mindri , altii au murit sa ne scape de ciuma rosie , iar noi o reinviem cu orice pret !
oare cei care i-au votat cum o sa se uite in ochii copiiilor lor peste citiva ani cind vor fi intrebati , da' cum de au ajuns astia iarasi la putere ! :-?? :-? :-w
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de Laurentiu » 15 Iun 2012, 23:51

Dar tu nu te-ai saturat de ciuma mov?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de florentiniuga » 16 Iun 2012, 04:12

Laurentiu scrie:Dar tu nu te-ai saturat de ciuma mov?
A fost asa ceva si n-am apucat-o si noi? @-) Probabil suntem daltonisti. In perioada aia ce nenorociri s-au mai facut? Lumineaza-ne!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dany2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 27 Dec 2008, 13:21

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de dany2008 » 16 Iun 2012, 06:43

nagy victor scrie:Dupa ce acum 20 de ani la indemnul tov. ILIESCU , "ARMATA ROSIE" (minerii) au devastat capitala si au batut pe toata lumea cine le-a iesit in cale (liberali , taranisti crestini democrati si multi altii) , azi harta tarii este tot rosie* si-i impinzitata de "ARMATA ROSIE" (de data asta se numeste USL) :!:
frumoasa natiune suntem , avem cu ce ne mindri , altii au murit sa ne scape de ciuma rosie , iar noi o reinviem cu orice pret !
oare cei care i-au votat cum o sa se uite in ochii copiiilor lor peste citiva ani cind vor fi intrebati , da' cum de au ajuns astia iarasi la putere ! :-?? :-? :-w
Sunt de acord cu tine ,atat in ceeace priveste "mineriada" condusa de "taica Iliescu",cat si cea impotriva lui . Ca si membru participat ,desi aveam 16 ani, imi aduc aminte bine "mindria" cu care un biet miner arata tarii "masina de tiparit bani" pe care o descoperise in sediul PNT-CD, condus la vremea aceea de "papionistul" Ion Ratiu, care dupa parerea mea ,daca ar fi ajuns Presedinte alta ar fi fost soarta noastra.Insa hai sa nu dam cu pietre in toti doar pt ca Ion Iliescu a facut ce a facut. daca nu ma insel Basescu era membru in Guvernul de atunci, asta nu l-a impiedicat sa "condamne " comunismul cand a ajuns la Putere.Ce vreau eu sa spun de fapt ca indiferent de culoarea politica ,fie ea rosie ,portocalie,verde...etc. sta numai in puterea noastra sa numai permitem sa fim educati de "mineri" si ,cu scuzele de rigoare ca nu-mi aduc aminte autorul, spun ca "PENTRU CA RAUL SA TRIUMFE, ESTE DE AJUNS CA OAMENII BUNI SA NU FACA NIMIC"......iar pe de alta parte , ma bucur ca mai sunt oameni ca tine care nu au uitat inca de acele vremuri doarece numai "CINE-SI UITA ISTORIA ,RISCA SA O RETRAIASCA".

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de Laurentiu » 16 Iun 2012, 10:16

florentiniuga scrie:
Laurentiu scrie:Dar tu nu te-ai saturat de ciuma mov?
A fost asa ceva si n-am apucat-o si noi? @-) Probabil suntem daltonisti. In perioada aia ce nenorociri s-au mai facut? Lumineaza-ne!
Era o metafora vis-a-vis de slabiciunea partidului si guvernului cazut pt culoarea mov care cica ii apara de esecuri.
Te-ai luminat acum? :)
Sau te ai prins din prima dar fiind simpatizantul pedeleului au cazut greu la stomac aceste alegeri. :P
Nici eu nu-i sufar pe comunistii din usl, dar personal mi-a ajuns pana peste cap de basescu, blaga, boc, nutica, videanu & comp.

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de intef » 16 Iun 2012, 15:51

Sigur,toti ne-am saturat,dar cu parere de rau trebuie sa spun ca astia de vor veni,vor fi infometati mai ceva ca cei care au plecat.In 2004 miroseau a transpiratie (Ioan Oltean sau cum il cheama pe hodorogul ala care lider pe la ei),in 2012 conduc masini scumpe.In 2004 mancau mamaliguta cu ficatei la rond la Sfintii Voievozi.In 2012 mananca fructe de mare la Aqua,pentru ca acolo e bucatar Joseph Hadad.In 2004 se incaltau cu sandale peste sosete.In 2012 poarta pantofi personalizati Mihai Albu.Si exemplele ar putea continua.Vroiam doar sa spun ca daca ceilalti furasera si facusera avere,astia abia acum incep,iar la inchisoare nu veti vedea niciunul din ei.La o televiziune din asta tampita de stiri,spunea un candidat la o primarie din Valcea daca nu ma insel :Daca ma votati din nou,doar Jeep mai vreau,in rest am de toate.Foarte franc omul,de ce nu ar fi? Cine sa se autosesizeze??????

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de Laurentiu » 16 Iun 2012, 19:31

Atunci, exista o solutie viabila? Astia sunt, cu astia defilam. N-avem ce face....
Oricum, de Nutica cu postele ei si cu decoletul de tarancuta bagaboanta, Videanu cu fata aia rosie, Blaga gusatul si emic Boc m-am saturat. Acum vreau sa o vad pe Olguta Vasilescu, Ponta mikey mouse, Crin arlechin, etc..:D
Si ca o completare, nu cred ca-l prinde revelionul pe basescu presedinte. Il debarca astia..
Tin pariu...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de florentiniuga » 17 Iun 2012, 02:51

Laurentiu scrie:Era o metafora vis-a-vis de slabiciunea partidului si guvernului cazut pt culoarea mov care cica ii apara de esecuri.
Te-ai luminat acum? :)
Sau te ai prins din prima dar fiind simpatizantul pedeleului au cazut greu la stomac aceste alegeri. :P
Eu pedeleu? @-) Ptiu drace! Credeam ca vorbesti de movul ala mai spre violet. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de intef » 17 Iun 2012, 09:05

[quote="Laurentiu"]Atunci, exista o solutie viabila?

Din pacate,nu exista.Nu exista independenti sau formatiuni politice sa ne scoata din rahat.Toti insa stau foarte bine la idei de...cum sa ne afunde mai rau.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de Laurentiu » 17 Iun 2012, 11:47

Nu e frate...Politica e o curva..Ei fac prea mult pt ei si prea putin pt alegatori..Eu deja dupa 22 de ani de alegeri m-am lecuit. Ma duc la vot ca sa nu voteze altul in locul meu. Daca nu-mi place niciunul ii stampilez pe toti sa se anuleze votul.

Se pare ca Oprescu e pt alegatori, sper sa candideze la presedintie, ar avea sanse reale. Si spitalul municipal cand l-a condus l-a adus pe linia de plutire cu echipamente, renovare totala, etc. Tipu' e mult mai bun ca si gospodar sau conducator decat ca medic..
S-ar parea ca si Piedone ala e dedicat muncii lui. Nu stau la el in sector dar cand am fost prin zona mereu l-am vazut agitandu-se, fata de alti primari care nu-si paraseau biroul calduros sau racoros, in functie de anotimp. Dar cred ca mai trebuie sa creasca pt mai mult.

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de intef » 17 Iun 2012, 21:49

Oprescu?Ai grija ce-ti doresti,ce naste din pisica...soareci mananca! Treaba cu "candidez independent",apoi "merg cu tine Victoras si Crin pana in panzele albe" sau cum o fi zis ar trebui sa-ti dea de gandit.Oprescu imi pare asa...un doctor din tura de noapte mai golanas asa...Cel putin ca exprimare e clar ca a trait cu malagambisti...Si sa-i vad clica de acum secretari de stat sau consilieri? Nu.Bine,jalnica lamentare vei spune,pe cine sa punem atunci? Romania e ca Rapidul meu,cand treaba merge bine,ceva strica tot.Si ramane vesnicul Copos,care de cand a preluat echipa spune ca renunta si vinde.Cand tocmai am zis ca mentalitatea romanilor s-a schimbat,vad ca se duc la vot si voteaza...ce?Schimbarea schimbarii.Adica scapa de dracu(pe care l-am votat si eu) si-l pun pe tasu.Buna treaba,ce sa zic,sf Petru sta bine mersi la Banca Nationala,Dumnezeu a renuntat.Ca altfel s-ar fi aratat si ar fi pus un guvern de tehnocrati.Eu,tampit,o tin pe a mea ca Dan Diaconescu e mascarici,ca s-a imbogatit din sms-uri,ca chema la emisiuni vanzatoare de flori(importatoare parca,nu mai stiu sigur,era prin '98),ca o da pe madam Ciumac cu elicopterul etc.Nu-mi spun ca poate omul a muncit.Ca poate l-au inchis de prin 2000 tocmai ca spunea ce nu vroiau altii sa spuna,ca a avut o emisiune cu Emil Constantinescu de vreo 2 milioane de ore,emisiune in care a zis asta ce n-a zis nici intr-o carte.Petre Roman la fel,tot la el in emisiune ne-a explicat cum i s-a taiat macaroana de tatuca Iliescu.Ca omul si-a riscat viata in nenorocitul ala de bloc de pe Magheru(la cutremur) cand altii la ora aia evaluau caviarul si Cristal-ul(sampanie f scumpa) in Caraibe.Si inca ceva.De cauti prin salata de off topic,ma gasesti vorbind de unu',Radu Popa.Nu stiu ce a invartit prin spatele lui Oprescu asta,ca era mare baron pe la ALPAB(Administratia lacuri,parcuri si agrement Bucuresti).Acuma cica ar fi secretar de stat.Stii ceva?Iete ca ma duc sa votez PPDD,sa moara hotii vechi si noi de ciuda.Iete ca vreau sa vina alti hoti(de-or fi).I-am vazut.I-am mirosit.Sunt oameni simpli,ce se sterg cu maneca la gura si fac cheta sa-si plateasca nota de plata.Iete ca ma duc sa-i votez pe astia nebarbieriti si cu unghii negre de munca.Na.Nici nu-i stiu programul PPDD-ului asta,habar n-am cine va fi pe liste,in afara de DD nu stiu pe niciunul de acolo.Probabil la serviciile secrete va fi Sorin Balan ala,nu stiu.Oameni fara experienta desigur,dar NOI.Mai deunazi il vad pe fostul ministru de interne(unul etern nebarbierit) din vremea CDR pe la Antena3,Realitatea sau Rtv(astia au inteles despre ce e vorba,s-au dat anti Basescu si cred ca au audienta cat protv),povestind verzi si uscate,uitand ca a vrut sa se inscrie cu Florin Calinescu si Stolojan intr-un partid ce (slava Domnului) nu s-a mai infiintat.Acum...eu nu spun ca Romania in toamna va fi mov,dar macar stampila nu o pun aiurea.Ma gandeam sa o pun pe bradut(cum spuneai si tu,sa nu profite altul de ea),sau ma rog,unor ecologisti.Dar pana vom avea mentalitatea austriecilor,mai este drum.LUNG.

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: 15.06.'92 !

Mesaj de nagy victor » 17 Iun 2012, 22:23

Laurentiu scrie:Dar tu nu te-ai saturat de ciuma mov?
eu m-am saturat de toti
tocmai de aceia am dat un vot negativ tuturor prin anularea buletinului de vot !
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”