Am si eu o intrebare.

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
maryus
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 02 Dec 2008, 16:07

Am si eu o intrebare.

Mesaj de maryus » 08 Iul 2009, 23:11

De la ce varsta poate cineva sa devina Runner intr-o echipa de pescari ? :-?? si sa imi psuneti va rog in mare in ce consta aceasta"meserie" ;)

Stiu doar ca un runner nu se ocupa in concurs deloc de pescuit . dar ce face ? :)

Avatar utilizator
maryus
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 02 Dec 2008, 16:07

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de maryus » 08 Iul 2009, 23:23

4 vizualizari si nici un raspuns :((

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de stefanflorin » 09 Iul 2009, 00:05

baga rama in carlig =)) acum serios vorbind din cate stiu eu cam orice in afara de a arunca lanseta si de a scoate pestele
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de Ion Mironov » 09 Iul 2009, 01:16

varsta nu cred ca conteaza.....numai sa nu fie in scutece =)) =)) =)) =))

ca intrebuintari ar fi facutul cafelei ,mancare,bagat crapii la sac....scos sacii pt cantarire....nada intretinerea celui care pescuieste oferindui maxim de confort incat sa il pastreze apt pt dril ....si aici intra adus tot ce cere la botu calului si tinerea de vorba ca sa nu adoarma cel care e de "garda".si binenteles bagarea la cap a tot ce poate stoarce de la cel care probabil e mai experimentat decat tine.....


ps:baga la cap tot ce poti si fii ascultator la ceea ce se face si la ceea ce se spune cel de langa tine.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de mircea13 » 09 Iul 2009, 08:28

Este un fel de ajutor de bagator de seama :)) Sau spus altfel pescar in devenire,ucenic,calfa,etc. Numai bine. Mircea13 :-h
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de MadaPescar » 09 Iul 2009, 12:58

jonny_23 scrie:varsta nu cred ca conteaza.....numai sa nu fie in scutece =)) =)) =)) =))

ca intrebuintari ar fi facutul cafelei ,mancare,bagat crapii la sac....scos sacii pt cantarire....nada intretinerea celui care pescuieste oferindui maxim de confort incat sa il pastreze apt pt dril ....si aici intra adus tot ce cere la botu calului si tinerea de vorba ca sa nu adoarma cel care e de "garda".si binenteles bagarea la cap a tot ce poate stoarce de la cel care probabil e mai experimentat decat tine.....


ps:baga la cap tot ce poti si fii ascultator la ceea ce se face si la ceea ce se spune cel de langa tine.....
Ahaaaaaa deci de aia sa maritat nevasta-mea cu mine ca sa fac in casa cam ce fac baietii astia pe balta nu?
Buuuuuun trebuie sa am o sedinta de familie.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de stefanflorin » 09 Iul 2009, 13:12

chiar asa, runneritze ai voie? 2 la nr, blonde fulloption, alea clar ti-ar mentine atentia si vigilenta toata noaptea 8->
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de timer » 09 Iul 2009, 18:23

stefanflorin scrie:chiar asa, runneritze ai voie? 2 la nr, blonde fulloption, alea clar ti-ar mentine atentia si vigilenta toata noaptea 8->
Io zic p-asta:
http://2.bp.blogspot.com/_hEuprtRpLKs/S ... arita1.jpg
ca p-asta o foloseste Gogu,deja..
http://1.bp.blogspot.com/_hEuprtRpLKs/S ... carita.jpg
:-w :-w :-w :-w

Avatar utilizator
maryus
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 02 Dec 2008, 16:07

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de maryus » 09 Iul 2009, 19:20

Alea deja nu mai sunt runneritze ca sunt direct participante :)) in cazul in acre se afla intr-un concurs.

PS : multumesc pt. raspunsuri :P
am trs concluzia ca runner = sluga :)) glumesc dar intr-un fel asa este. Dar se invarte roata si runneru ajunge participant si apoi la randu lui are si el runner :D >:)

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de tavimai » 13 Iul 2009, 10:56

maryus scrie:Alea deja nu mai sunt runneritze ca sunt direct participante :)) in cazul in acre se afla intr-un concurs.

PS : multumesc pt. raspunsuri :P
am trs concluzia ca runner = sluga :)) glumesc dar intr-un fel asa este. Dar se invarte roata si runneru ajunge participant si apoi la randu lui are si el runner :D >:)

Pasarea "malai viteaza "! :))

Avatar utilizator
maryus
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 02 Dec 2008, 16:07

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de maryus » 14 Iul 2009, 00:07

Cam asa ceva :))
da nu se stie niciodata (:|

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de tavimai » 14 Iul 2009, 02:15

Am avut si eu parte de unul duminica trecuta si sincer a fost "misto" !Sa ai cine-ti face cafeluta,sa-ti pregateasca nada,sa-ti dea apa rece la nevoie,sa puna masa adica sa-ti dea totul la mana (mura-n gura! nu altceva !).Boierie nene!Da facui falci raspunzand la intrebari ! =))

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de stefanflorin » 14 Iul 2009, 03:47

sotia? :D
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de timer » 14 Iul 2009, 07:37

Gogule,m-auzi?Ce viatza la don Tavi....Pe cand si Bubulinka sa te-alinte asa?Instruieste-o,ca nu-i timpul pierdul..Maine, poimaine te vad in lotul national de crapisti... :-??

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Am si eu o intrebare.

Mesaj de tavimai » 14 Iul 2009, 18:11

stefanflorin scrie:sotia? :D
Nuuuuu ! Un prieten care-i medic veterinar sau cum ii zic unii -"medic inuman",asa ca am avut si... asistenta sanitara !I-am "esplicat" de dimineata care-i treaba cu "runeritu asta" si s-a conformat omu constiincios dovedind indemanare ! =))

Mai spre seara a ajuns sa ma intrebe cat costa si cum se obtine permisul de pescuit !CONTAGIOS FRATE PESCUITUL ASTA !Data viitoare va trebui sa-l tin cat mai departe de scule ca am observat ca-l "manca din ce in ce mai tare " !Asta-i politica ! Dupa "prima gustare" il ingradesti ca sa-l obligi sa treaca la fapte si sa se apuce serios "pe picioarele lui " !Ca dupa aia nu se mai "vindeca " ! =)) =)) =)) Nu-i primul si sigur nici ultimul !

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”