Catre admin si moderatorii acestui forum

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
Digital
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 07 Mar 2009, 21:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Digital » 08 Noi 2009, 17:24

As dori sa stiu de ce unul dintre dvs a intrat si modificat semnatura mea fara a ma anunta public sau prin intermediu mesageriei private .......urat din partea dvs [-x
Cu respect.
Unii imi spun ca esti inca frumoasa
Eu nu te mai
vad azi in nici un fel

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Qnyx » 08 Noi 2009, 19:40

Doua citate din regulamentul acestui forum:

"• Linkurile catre paginile personale sau alte site-uri de interes general sunt permise in semnaturi, dar intr-un mod rezonabil. Nu abuzati de aceasta inlesnire a regulamentului punand imagini mari, linkuri viu colorate sau postand doar pt a afisa semnatura in cat mai multe threaduri pe forum. Moderatorii vor decide cand se intrece masura in ceea ce priveste linkurile din semnaturi. "

"• Reclamele la alte servere, huburi, website-uri, etc, se vor posta doar in forumul de Reclame, evident in limitele bunului simt. Nu se accepta reclame in alte zone ale forumului, mai ales cele "deghizate" sub forma unui post despre un anume subiect sau in cadrul semnaturii. Se accepta utilizarea de metode de "up" sau "bump" la threaduri, dar nu mai putin de 4 ore de la ultimul mesaj postat de catre initiatorul topicului."

Am evidentiat propozitiile care fac obiectul semnaturii dumneavoastra, implicit motivul nemultumirii. Doresc sa va aduc la cunostinta ca in momentul cand v-ati inregistrat pe acest forum ati luat la cunostinta acesti termeni de aceea nu inteleg de ce sunteti atat de contrariat.

Ultimul citat din regulamentul acestui forum:

" In cadrul acestui forum, administratorii sunt cei care au drepturi depline asupra continutului forumului.
Acestia sunt persoanele care detin drepturile de proprietate asupra acestui forum si se ocupa atat cu partea tehnica a acestuia, cat si cu partea administrativa.
Administratorii au dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acest forum si nu raspund in fata celorlalti membri pentru actiunile lor.
De asemenea, acestia pot sterge complet sau partial mesajele postate de forumisti fara sa fie obligati sa dea explicatii.
".

Cu toate acestea, eu v-am oferit o explicatie logica si plauzibila.
Cu stima,
Cosmin.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Digital
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 07 Mar 2009, 21:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Digital » 08 Noi 2009, 22:02

Multumesc foarte mult pentru cele doua citate din regulamentul acestui forum.
La finalul primului citat se afla urmatoarea fraza :" Moderatorii vor decide cand se intrece masura in ceea ce priveste linkurile din semnaturi "
Tot in regulamentul acestui forum exista si urmatorul punct : h) Moderatorii au dreptul sa aplice sanctiuni ce constau in avertizarea publica sau privata, editarea mesajului, stergerea mesajului, blocarea intregului topic. De asemenea, moderatorii fac propunerile pentru banare. ;)
Corect era ca acel moderator care a considerat ca am intrecut masura - inainte de a intra si modifica semantura - sa imi trimita public sau pe privat un avertisment - respectand astfel punctul h din regulamentul acestui forum ;)
Ar mai multe de spus referitoare la al doilea citat postat de catre dvs - nu imi plac polemicile si discutiile inutile de aceea ma opresc aici.
Multumesc foarte mult pentru bunavointa de care ati dat dovada.
Cu respect.
Unii imi spun ca esti inca frumoasa
Eu nu te mai
vad azi in nici un fel

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de gor965 » 08 Noi 2009, 22:23

Digital scrie:Multumesc foarte mult pentru cele doua citate din regulamentul acestui forum.
La finalul primului citat se afla urmatoarea fraza :" Moderatorii vor decide cand se intrece masura in ceea ce priveste linkurile din semnaturi "
Tot in regulamentul acestui forum exista si urmatorul punct : h) Moderatorii au dreptul sa aplice sanctiuni ce constau in avertizarea publica sau privata, editarea mesajului, stergerea mesajului, blocarea intregului topic. De asemenea, moderatorii fac propunerile pentru banare. ;)
Corect era ca acel moderator care a considerat ca am intrecut masura - inainte de a intra si modifica semantura - sa imi trimita public sau pe privat un avertisment - respectand astfel punctul h din regulamentul acestui forum ;)
Ar mai multe de spus referitoare la al doilea citat postat de catre dvs - nu imi plac polemicile si discutiile inutile de aceea ma opresc aici.
Multumesc foarte mult pentru bunavointa de care ati dat dovada.
Cu respect.
Moderatorii nu pot intra si modifica nimic in profilul unui user ! In cazul dvs. ,punctul h) la care faceti referire ,nu se aplica !
Tot cu respect !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Nelutu » 08 Noi 2009, 22:28

Off topic, nu va suparati ca ma bag in discutii aiurea, dar, Cosmin, ai avut in trecut o interventie destul de dura si destul de nedreapta, dupa parerea mea, la aparitia unui utilizator nou inscris pe forum, nu era legata de reclama sau link, din pacate acel utilizator n-a mai dorit sa scrie pe acest forum. Pacat, numele lui era Claudiu Fiu, cei care citesc revista Av. la pescuit stiu despre cine-i vb., cred ca ar fi avut multe de spus si de comentat la topicurile despre rapitori si Dunare si am fi avut multe de castigat. :-S :(

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Qnyx » 08 Noi 2009, 23:49

Imi cer scuze daca am adus vreo ofensa directa sau indirecta vreunui utilizator al acestui site; intotdeauna am cautat sa fac in asa fel incat sa existe o armonie in cadrul membrilor acestei comunitati, dar ca orice organizatie din lumea asta, daca nu exista reguli si implicit disciplina nu se ajunge nicaieri.

In ceea ce-l priveste pe utilizatorul Digital, dansul a inserat in cadrul semnaturii specifice link-ul catre adresa proprie a website-ului, pe care de altfel l-a prezentat aici intr-o rubrica dedicata utilizatorilor care doresc sa isi faca reclama. Nici un alt forum din Romania, indiferent de natura lui nu ofera o astfel de facilitate propriilor membri. Mai mult decat atat, exista o rubrica speciala in care utilizatorii isi pot manifesta eventualele reclamatii la adresa moderatorilor, de asemenea o rubrica inexistenta pe alte forumuri. In ceea ce ma priveste, sub nici o forma nu admit pe acest forum existenta reclamei mascate, involuntara sau nu, tocmai de aceea am modificat discret semnatura dumnealui. Motivatia atitudinii mele nu tine de eventuale beneficii financiare pe care as dori sa le obtin daca as permite cuiva acest lucru, ci tine de aspecte legate de IT (nu voi oferi mai multe detalii in acest sens).

@OffTopic
Nelutule fii amabil si spune-mi care este numele de utilizator al persoanei respective pentru a-mi reimprospata memoria si daca am gresit cu siguranta imi voi cere scuze public, daca am comis vreo eroare.

Ca sa inchei, va repet ca nu am avut nici o clipa intentia sa va aduc vreo ofensa, indiferent de natura ei si daca dumneavoastra considerati ca va indreptatesc, va rog sa imi permiteti sa va prezint scuzele mele; pentru mine toti membrii acestei comunitati, respectiv Infopescar.tv, merita si se bucura de respectul meu pana la proba contrarie. Aici nu ne aflam pe "alte" forumuri unde administratorii sunt demi-zei si fac orice dupa bunul plac; tocmai din aceasta cauza forumul infopescar.tv se bucura din ce in ce mai mult de atentia, respectul oamenilor si cifrele care reflecta statisticile forumului vorbesc de la sine.

Cu stima,
Cosmin.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Digital
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 07 Mar 2009, 21:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Digital » 09 Noi 2009, 00:03

Cu acordul dvs as dori sa punem capat acestui subiect.
Cu respect.
Unii imi spun ca esti inca frumoasa
Eu nu te mai
vad azi in nici un fel

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Catre admin si moderatorii acestui forum

Mesaj de Qnyx » 09 Noi 2009, 00:12

Topic inchis !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Diverse”