COMUNISM sau DEMOCRATIE

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: COMUNISM sau DEMOCRATIE

Mesaj de vali003 » 08 Iul 2009, 22:01

imbarligatorul scrie:da ce este o anatema ?si care aia 2? domnule IUGA vorbiti pe intelesul tuturor ca nu intelegem nimic

aia doi sunt elena si nicolae ceusescu?
Nenea Imbirligatoru ....... aveti cumva ochii albastrii ???? Nu de alta , da semanati al dracului de tare cu un astfel de personaj :D

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNISM sau DEMOCRATIE

Mesaj de florentiniuga » 08 Iul 2009, 22:03

saryi scrie:aici gresesti cel mai mult. drepturile imi sunt recunoscute de constitutie si de statutul de om liber nu de prezenta pe acest forum.prin traficul pe care il are site-ul tau, trafic facut de noi, poti atrage contracte de publicitate adik BANI de pe urma noastra. Ceea ce depinde de noi ca si utilizatori pt a te ajuta am facut deja. Daca doresti si consideri ca trebuie introdusa o taxa pt a te inscrie pe infopescar o poti percepe dar nu ne arunca in fata partea financiara ca si argument pt a ne inchide gura!Fotbalul nu este finantat direct de catre suporteri decat intr-o foarte mica masura. Se speculeaza insa consumatorismul fanilor lucru comparabil la un nivel mai mic si in carpfishing..
Nu gresesc deloc. Apasa "Iesire" si beneficiezi de toate drepturile. Cat esti aici beneficiezi doar de drepturi limitate si de privilegii. Cand spun drepturi limitate, ma refer la toate drepturile pe care le doresti tu dar in limita bunului simt. Sper ca ai observat ca nu am inchis gura nimanui, chiar daca a purtat o polemica cu mine, atata timp cat nu a depasit aceasta limita, pana cand nu a recurs la calomnie, insulta, jigniri si atacuri la persoana. Forumul nu este un instrument comercial decat pentru utilizatorii lui, acolo unde si in masura in care se permite iar websiteul Info Pescar nu poate fi catalogat ca producand bani in niciun caz. Oamenii intra aici pentru un schimb de informatii, chiar si contradictorii cateodata, nu ma intereseaza sa-mi faca mie trafic, repet, nu castig nimic.
Am avut si am insa pretenti sa se respecte un standard minim de decenta. Cer prea mult?

p.s. Cine crezi ca este si ce vrea "imbarligatorul"? Urmareste-i postarile. Gogu ala macar e original. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNISM sau DEMOCRATIE

Mesaj de florentiniuga » 08 Iul 2009, 22:43

@imbarligatorul
Vezi ca regionalismele (stii ce-s alea? :)) ) apar numai in forma orala (stii ce-i aia? ;) ) si bihorenii nu prea vorbesc moldoveneste. Nici pe vremea comunismului, ca sa fiu on topic (stii ce-i ala? =)) ).
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: COMUNISM sau DEMOCRATIE

Mesaj de saryi » 08 Iul 2009, 23:18

florentiniuga scrie: Nu gresesc deloc. Apasa "Iesire" si beneficiezi de toate drepturile. Cat esti aici beneficiezi doar de drepturi limitate si de privilegii. Cand spun drepturi limitate, ma refer la toate drepturile pe care le doresti tu dar in limita bunului simt. Sper ca ai observat ca nu am inchis gura nimanui, chiar daca a purtat o polemica cu mine, atata timp cat nu a depasit aceasta limita, pana cand nu a recurs la calomnie, insulta, jigniri si atacuri la persoana. Forumul nu este un instrument comercial decat pentru utilizatorii lui, acolo unde si in masura in care se permite iar websiteul Info Pescar nu poate fi catalogat ca producand bani in niciun caz. Oamenii intra aici pentru un schimb de informatii, chiar si contradictorii cateodata, nu ma intereseaza sa-mi faca mie trafic, repet, nu castig nimic.
Am avut si am insa pretenti sa se respecte un standard minim de decenta. Cer prea mult?

p.s. Cine crezi ca este si ce vrea "imbarligatorul"? Urmareste-i postarile. Gogu ala macar e original. :D
jignirile si atacurile la persoana le consider apanajul oamenilor fara argumente iar o disputa civilizata si care se vrea constructiva nu se poate desfasura decat in baza unor argumente bine ancorate in ratiune si realitate, expuse cu bun simt si respect fata de interlocutor. Intr-adevar oamenii viziteaza acest site in primul rand pt informatii. Ca si pescar de week-end si incepator pe deasupra trebuie sa recunosc aportul deosebit pe care l-a avut site-ul infopescar in dobandirea cunostintelor mele teoretice depre pescuitul crapului, invataminte fara de care pe malul baltii as fi fost mult mai putin pregatit. poate este o alegere personala sa pastrezi acest site in afara comercialului, eu il consider cel mai cautat mai ales ca beneficiaza si de o expunere media deosebita prin emisiunea omonima, in mod sigur cea mai urmarita emisiune de profil, de unde si ideea ca se pot atrage ceva contracte de publicitate. A se respecta un standard minim de decenta este o cerinta ce ar trebui dicatata de constiinta fiecaruia si nu de catre vreun regulament. Asta este exact ce am sustinut si eu: in limita bunului simt, fara a deranja libertatea celui de langa mine, sa pot sa-mi exprim si eu o parere, fara restrictii de apartenenta la un club sau nu, chiar si vizavi de o persoana sau o situatie un pic incomoda..

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”