interes

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alee73
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 11 Aug 2013, 20:28

interes

Mesaj de alee73 » 11 Aug 2013, 20:54

Buna la toata lumea.Sunt la munca an nordul italiei provincia de trento nu prea ma descurc cu netu dar daca se poate sa ma ajute cineva cum pot obtine un permis de pescuit pt mantova e ceea ce-mi lipseste cel mai mult aici. multumesc anticipat si toate cele bune

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: interes

Mesaj de max-carpfishing » 12 Aug 2013, 01:29

La tine acolo este bine,permisul de pescuit din cate stiu eu parca are o valabilitate de 10 ani,dar cel mai important lucru este ca poti pescui cu trei lansete...mai in jos pe unde sunt eu este un pic mai diferit.Pe langa permisul de pescuit oficial valabil pe tot teritoriul Italiei (Licenza di Pesca Sportiva (Cat. B) ),mai ai nevoie si de un permis local,permis pentru provincia unde stai...De exemplu eu platesc anual pe langa permisul de pescuit care in It. se numeste Licenza di Pesca Sportiva (Cat. B) si alte doua rahaturi de taxe locale,tesserino provincia di Frosinone si tesserino provincia di Viterbo...deci este obligatoriu in toata Italia permisul de pescuit categ.B.plus niste taxe locale anuale...chestie de 5-7 coco,depinde de fiecare provincie.
Documente necesare eliberarii permisului de pescuit pentru Provincia Autonoma di Trento
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”