Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de Ahab » 09 Iun 2014, 15:52

Voi incepe acest topic precizand din start ca nu doresc sa fac antireclama nimanui ci doar imi exprim indignarea pentru modul cum esti tratat atunci cand treci pragul magazinului Baracuda din Dragonul Rosu.
Astazi de dimineata, aflandu-ma cu ceva treaba prin zona,am decis sa intru impreuna cu sotia in D.R. pentru a cauta standul celor de la Baracuda.Intentionam sa achizitionez 4 lansete si 4 mulinete,modele pe care le vazusem pe site-ul lor de ceva vreme.Ca si budget undeva la 1500 ron.Zis si facut;intru im magazin.Doi vanzatori strangeau ceva marfa imprastiata pe jos,iar al treilea se uita cu interes la noi de vreo 3 minute de cand intrasem fara sa ne salute sau sa ne intrebe de vorba.
Buna ziua,zic eu vazand ca nu se schinchisete nimeni sa ne bage in seama.
Hmmm,mormaie unul dintre cei ce strangeau de pe jos,fara sa se uite la noi.
Buna ziua,repet eu din politete.M-ar interesa niste lan..
N-avem,zice unul din cei ce strangea marfa imprastiata pe jos, fara sa ma lase sa-mi termin intrebarea si fara sa se uite la mine.
Dar,insist eu,pe site arata ca aveti cantitate disponi...
N-avem domne,mai incearca peste doua luni.zice din nou vanzatorul cel mic si chel fara sa ma lase sa termin fraza.
Stupefiat,ma dau catva pasi in spate.Vanzatorul ce ne urmarea de cand intrasem zambea jmechereste n coltul gurii,incantat de spectacolul oferit de colegul sau cel mic si chel.
Ma indrept catre un stativ cu lansete si iau o lanseta pentru a ma uita la ea.Zic in sinea mea;daca tot am facut 15km de pomana pana aici,macar sa ma uit putin prin magazin, poate iau altceva.
Vanzatorul cel chelios ce strangea mafa de pe podea se ridica nervos si-mi zmulge lanseta din mana;Domne,n-auzi ca nu vindem la bucata.Nu stiti sa cititi afisul de la intrare?
Pai zic eu stupefiat,eu nu vreau una singura.Vreau 4 lansete si 4 mulinete.
Nu dam domne zice iar tipul ce mic si chel,aranjand nervos lanseta pe care mi-o zmulsese din mana in stativ.
Apai domnilor de la Baracuda,eu va multumesc ca m-ati ajutat sa-mi cheltuiesc banii in alta parte.Si le recomand si tuturor celor ce vor citi acest post sa se gandeasca bine inainte sa va treaca pragul magazinului,asa cum le voi recomanda tuturor cunoscutilor mei sa va ocoleasca.
Asa ceva eu unul nu am mai intalnit si le recomad celor ce pastoresc acel magazin sa investeasca in ceva cursuri de conduita pentru salariatii ce lucreaza direct cu publicul.Pana la urma nu vindeti cine stie ce produse de top,ci doar niste chinezarii ,iar
daca mai aveti si personal atat de nervos si neprimitor,eu unul cred ca nu veti avea decat de pierdut.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Covrigel
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 28 Mar 2014, 18:40

Re: Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de Covrigel » 09 Iun 2014, 19:54

si eu am fost luat peste picior :) deci nu esti singurul,.... jalnici:)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de osc1or » 10 Iun 2014, 08:41

Asa se duc afacerile de rapa in Romania.
Niste dobitoci.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de Ahab » 10 Iun 2014, 19:20

Intradevar,e regretabil ca se lasa imaginea unui brand pe mana unora de nivelul acesta.
Oamenii vor asocia inevitabil imaginea si calitatea produsului cu cea a serviciilor.Iar cum serviciile sunt oferite in acest caz de indivizi scoliti la scoala de marketing Dragonul Rosu...
Totusi,am si eu o curiozitate.Oare cine e responsabilul de vanzari/imagine al firmei Barracuda in Romania?
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de florentiniuga » 12 Iun 2014, 02:27

Ahab scrie:Totusi,am si eu o curiozitate.Oare cine e responsabilul de vanzari/imagine al firmei Barracuda in Romania?
Si de ce crezi ca lui ii pasa? probabil ca nu esti primul care se plange si daca pana acum nu s-a schimbat nimic, inseamna ca pestele de la cap se impute. Eu sunt curios insa ce s-ar intampla daca tu sau altul s-ar deranja sa trimita un e-mail la firma mama care distribuie in Romania si sa le atraga atentia asupra modului cum sunt reprezentati. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Magazin Baracuda -Dragonul Rosu

Mesaj de Ahab » 12 Iun 2014, 08:45

Salut Florentin.
Taman asta as fi dorit sa fac.
Dar as fi vrut sa-l pun in Cc si pe cel caruia i s-a incredintat dreptul de a reprezenta brandul Barracuda in Romania.
Dar sti ce? Oferta e destul de variata,caliatile... pe alese,asa ca ,fiecare doarme cum isi asterne.
Ma gandesc,oare altii care au construit un brand din aproape nimic ( vezi MTX-ul),tot asa or fi procedat ?
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”